Mazot hakkında ?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar, iyi pazarlar

Aracımın deposunu fulleyecem. Shell V Power Nitro+ diye bir mazot türü var sizce onunla depoyu doldursam performansta acaba bir fark olurmu. Ayrıca arabanın motoruna bir zarar falan verirmi ? yoksa maceraya gerek yokmu dersiniz ? bildiğiniz kadarıyla yorum yapsanız yeterli olur ?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Kimsenin fikri yokmu ya ? İnternettede bir şey bulamadım

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Performans olarak abartacak birsey bekleme, motorun biraz daha sakin calistigini hissedebilirsin. Fazladan para verme ;)

Tapatalk Pro

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç belli , standartların dışında mazot kullanmanın pek bi faydası olacağını sanmıyorum. Parana yazık :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuzen benim araç LPG li olmasına rağmen benzini son 2 aydır hep SHELL Nitro+ Kurşunsuz 97 oktan olarak alıyorum , fark varmı dersen evet kesinlikle var derim ama şöyle bir dez avantajıda var araç tüplü olmasına rağmen benzin çabuk tükeniyor (zorlamadığım halde) ama insana yaşattığı o zevk herşeye deyer diye düşünüyorum

ancak senin araç dizel olduğu için aynı şeyi söylemem ne kadar doğru olur bilemem tabi sonuç itibari ile performans istiyorsan eğer shell nitro+ tavsiye ederim ama yok yakıt olsun uzun gitsin yeter diyorsan kesinlikle alma derim , sonuçta ince (performans) yakıttır nitro+ içerisinde nos (nitrous oxide) bulundurduğunu söylüyorlar bundan dolayı çabuk tükenir

Uzun dayanacak yakıt arıyorsan , performansı ne yapayım ben ekonomik bir adamım diyorsan opetin yakıtlarını öneririm

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçerisinde ne varmış? Güldürmeyin adamı yaa :kop:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stock arabalarla nasıl gözlemliyorsunuz bunları yahu ?
aygazın lpg'deki katkı maddesini farkedebilen varmı :D bunuda farkedemezsiniz :)
ayrıca içine nitro falan olması hikayeden teyyare. nitro benzine karıştırılabilseydi hızlı ve öfkelide benzinliğe girerlerdi :D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sürekli opetten alıyorum mazotu shellden yazın gtl almıştım araç daha az gitti ancak sizin söylediğiniz yakıt için ara sırada olsada alın yazanlar olmuş internette

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim, görende GTC veya GTD felan sürüyorsun , daha fazla performansa ihtiyacın var zannedecek, git al Opet veya Shell in Eurodisel ini bin, devir hesap devri, cebini düşün.