Dizel Enjektör Temizleyici Yakıt Katkıları Hakkındaki Düşünceleriniz?

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Bu güne kadar hiç yakıt katkısı olarak kullanılan enjektör temizleyicilerden kullanmadım. Özellikle şu an kullandığım 2012 Astra H 1.3CDTI Easy. aracım için depoyu fullediğim de kullansam mı diye düşünüyorum. Forumlarda ki yorumlara bakılır ise pek olumsuz yorum yok 10.000KM de bir kullanılması tavsiye ediliyor.

Aracı ilk aldığım günden beri Shell GTL+ kullandım şimdide biliyorsunuz GTL+ kalktı yerine Nitro+ geldi şimdi bunu kullanıyorum.

Enjektör temizleyici olarak araştırmalarım sonucu Berryman (Bknz: Berryman) ve Würth (Bknz: Würth) düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?

Birde aracı 1850 - 2200 devir aralığında kullanıyorum genelde sakin kullandığım için. Belirli aralıklar ile kurum bağlamama açısından yüksek devirlerde kullanmak uygulamada etkisi ne kadardır.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam forumda hep yazdım, yine yazıyorum. 6ayda bir depoyu fullemeden önce Würth koyduruyordum. Çokta memnundum.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bunlar hikaye adam gibi bir temizlik olsun diyorsan carbon clean. Yanlız araç 100.000 km üstünde olmayacak ve yağ yakmayacak.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kullandim.eski arabam ford focus diselde rölanti sorunu vardi birkac kere kullandim belki alakasi yoktur ama duzelmisti.simdiki w211 mersoya da doldurdum.ertesigun arabanin gazina basiyorum gitmiyor. sonra bir siyah duman atti.sonra duzeldi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İflah olmayacak konuma gelirse enjektörler onların da tamir setleri varmış 300 400 liraya common rail enjektörlerin revizyon işlemi de yapılabiliyormuş, enjektörün yanında pompa revizyonu da mevcutmuş, insanın dizel alası geliyor ya :)

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Youtube'de ve internette test videoları, teknik incelemeler var ha şu konuda bir gerçek az yada çok markaya göre değişiyor kullanılan katkı maddelerinin faydası var.

Zamanla Enjektör ve motor yanma odalarında kurumlanma oluyor ve ilgili katkı maddeleri hem temizleyip hemde metal kısımları bir film tabakası ile kaplıyor. Zararı olmadığı kesin :) hiç yoktan azda olsa faydası olsa kafi. Ama bilindik markaların ürünleri oldukça etkili 5.000Km bir yada 10.000Km'de bir kullanılması motor sağlığı açısından faydalı.

Yanma odalarının içi : INJECTOR Cleaner - YouTube

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılımlı connectimiz vardı geçen yıla kadar.babam düşük devirle(1500-2000) kullanırdı devamlı. ben bindiğimde 6 ayda bir arabanın sağırlaştığını farkedip würth yakıt katkısı kullanıyordum. yarım depoya bi tane atıp 4000-4500 devirlere çıkartarak kullanınca duman atma ve sağırlık kayboluyordu.
tavsiye ederim fakat motor ısındıktan sonra yüksek devirlere ani hızlanmalar gerçekleştirerek kullanın.yani enjektörlern içinden bolca geçsin ve yanma odasındaki kurumlarıda temizlesin...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimse yanlış anlamasın artık bu forumda enjektör temizleyicisi kelimesini duyunca miğğğğğğğğdem bulanır oldu :D
vazcayın şu katkı içinden :)