Mazot donması

Tahirkutuk

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracima petrol ofisinden dizel yakıt aldım depo fule yakındı. Gece hava sıcaklığı eksi 17ye kadar düştü. Sabah aracı calistirayim dedim çalışmadı. Gıv gıvlama var ama öyle kalıyor. Mazot donmustur deyip güneşe çektim. 3 4 saat güneşte kaldı sonra marsa bastım çalıştı 5saniye sonra stop etti. Sabahtan beri de arac güneşte yine denedim yine aynı şekilde 5 saniye çalıştı sonra stop etti. Anlamadim durum nedir? Pazartesi servise götürmeyi düşünüyorum. Başınıza böyle bir olay geldi mi bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Mazot donmuş gibi görünüyor. Şu an sıcaklık nedir örneğin geçen gün benim fıskıye motoru donmuş ancak 3 günde açıldı...

Tahirkutuk

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Su anda hava güneşli ama eksi 6da. Bende mazot donmuş diye düşünüyorum.
Mazot donmuş gibi görünüyor. Şu an sıcaklık nedir örneğin geçen gün benim fıskıye motoru donmuş ancak 3 günde açıldı...

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. mazot donmalarında yakıt katkısı alarak mazotu çöze bilirsin. Burada her zaman başımıza geliyor. -30 Derecede bile donmuyor donsa bile çözülebiliryor. Tavsiyem petrol ofisinden kışın yakıt kullanmayın.

• Beğen
Tepkiler: Tahirkutuk

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Ya da elektrik prizi yakınlarda varsa eline bir ısıtıcı al ve mazot pompasının olduğu yere ısı uygula. Donan depodaki mazot değil pompadaki az miktardaki yakıt

Tahirkutuk

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Ya da elektrik prizi yakınlarda varsa eline bir ısıtıcı al ve mazot pompasının olduğu yere ısı uygula. Donan depodaki mazot değil pompadaki az miktardaki yakıt
Tamamdır bide onu deneyim. Tesekkur ederim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaputu açıp güneşe bırakmak lazım ki donmasın depoda arka tarafta zaten arkadaşım dediği gibi katkı koymak şart mazot için hat donmuştur motor çalışsa devirdaim yapar açılır ama yine o şekile gelir o soğukta

• Beğen

Tahirkutuk

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Kaputu açıp güneşe bırakmak lazım ki donmasın depoda arka tarafta zaten arkadaşım dediği gibi katkı koymak şart mazot için hat donmuştur motor çalışsa devirdaim yapar açılır ama yine o şekile gelir o soğukta
Kaputu açıp beklemiştim. Sonuc Aynısı olmuştu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Vallahi üstad hava 0 altında mazot her türlü donan onun özal battaniyeler filan var alıp onlardan köy motora ve bence katkı koy içerisine çözülür yavaşça güneşte depo açıkta olsa ateş yak altına köy çözülür ama depo zor yerde yada pürmüz varsa arka depoya eğil yakmadan tut açılır çok acil lazımsa arka koltuğu çıkar depo kapağı görürsün içerisine fön ile ısıt

• Beğen

Tahirkutuk

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Vallahi üstad hava 0 altında mazot her türlü donan onun özal battaniyeler filan var alıp onlardan köy motora ve bence katkı koy içerisine çözülür yavaşça güneşte depo açıkta olsa ateş yak altına köy çözülür ama depo zor yerde yada pürmüz varsa arka depoya eğil yakmadan tut açılır çok acil lazımsa arka koltuğu çıkar depo kapağı görürsün içerisine fön ile ısıt
Tamamdir teşekkür ederim 🙋🏼‍♂️