Max 30000 e kadar araç

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 aracın 2 tanesi b segmenti megane II c segmenti.
cordoba 1.4 tdi ibiza hb'in sedan versiyonu kesinlikle aileye uygun değil.
linea ben olsam alırım. çok bir beklentiniz yoksa. ama temizi en fazla aktive plus donanımı olur oda bana göre bomboş bir araba.
megane ise iyi araştırılırsa dynamiq ya da privilage denk getirilebilir. km az çok önemli değil. 1.5 dci motor parçası bakkalda var artık. geniş iç hacmi var diğer 2 araca göre.
ikinci eli peynir ekmek misali. paranız kısıtlıysa 2007 model diye tutturmanızada anlam veremedim. ordan oraya bir dünya araba konunuz var bu 3 araç hiç alakasız diğer araçlara göre. ben mantıken 2 model altı olsun temiz araba olsun isterdim yerinizde olsam. galerici al satcı değilseniz...

Bir arabada hangi özellikler olmalı ki "kesinlikle aileye uygun" diyebilelim ?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence aile aracı olması için öncelikle içi geniş ve ferah olmalı. boyle araba binince ön göğüs üstnüze üstünüze gelmemeli. sonra konforlu olmalı motoru kucagınızda hissetmemelisiniz. pancar motoru gibi çalışıpta tüm ses kabin içerisinde olmamalı. ben en dolusunu kullandım özellik olarak aşagı yukarı hersey vardı cruise cotrol dijital klima dahil ancak arabayla 1 saatlik yola bile gitsem kafa kalmıyodu ve daracık bi aractı.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi aile var twingo kullaniyor aile var vitoya sigmiyor.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bizim bahsettigimiz standart mutevazi bir çekirdek aile işte. torosa binen ailelerde var ama imkan olmadıgından muhtemelen. en öenmli kriter burada 30 bin tl lik aile aracı. 30 bin tl ye twingo alan aile varsa koruma altına almak lazım zaten

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunuz, soruma bir cevap niteliği taşımıyor ama cevap vereyim. Evet yaklaşık 1000km civarı bir kullanma sürem oldu.

Modeini de belirteyim 2014 1.4 Style paket.

cordoba ile 3 ay kadar iş yerine servis çektim ibizayla.
arkada 3 kişi üst üsteydi. ön konsol alçak ve arkadakiler rahat olsunlar diye koltuğuda ileri alınca arabada buhranlar geçiriyorsunuz.
3 piston motoru yakıt tüketimi olarak oldukça memnun edici. donanımı memnun edici ama aile için kesinlikle uygun olmayan bir araç.
arka baş ve diz mesafesi sıkıntılı herşeyden önce...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence aile aracı olması için öncelikle içi geniş ve ferah olmalı. boyle araba binince ön göğüs üstnüze üstünüze gelmemeli. sonra konforlu olmalı motoru kucagınızda hissetmemelisiniz. pancar motoru gibi çalışıpta tüm ses kabin içerisinde olmamalı. ben en dolusunu kullandım özellik olarak aşagı yukarı hersey vardı cruise cotrol dijital klima dahil ancak arabayla 1 saatlik yola bile gitsem kafa kalmıyodu ve daracık bi aractı.

Girdiğiniz bu mesaj gün yüzüne çıkartmak istediğim şeyi en güzel şekilde açıklıyor.

Sizin kriterlerinize göre ailecek kullanılan bir araçta yukarıda yazdığınız özellikler olmalı.

Araç arayan arkadaşımız ise kendi kriterlerine göre listesindeki araçlar arasından bir seçim yapacak, belki bambaşka bir araç alacak. Bize de araçların iyi ve kötü yönlerini söylemek düşer.

Trafikte ailecek binilmiş Cordoba yada Ibiza görebilirsiniz, demek ki o araçları kullanan ailelerin kriterlerine de o araçlar uygunmuş ki binmişler.

Yani aile arabası denen kavram kişiye göre değişir ve net sınırlar içinde değildir.