Max 30000 e kadar araç

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba uzun suredir araç bakıyoruz lancer bakıyorduk ama maddiyat anca bu kadar 2007 model üstü araç arıyoruz.
Baktığımız araçlar ;
1-Seat cordoba 1.4 tdi
Bunu düşünüyoruz ama motorun çok sesli çalıştığı söyleniyor 3 silindir olduğundan.
2- fiat linea 1.3 multijet
Bu araç da güzel ama bi türlü icime sinmiyor kaliteli durmuyor gibi
3- renault megane II ler var
Megane hakkında ne düşünürsünüz

Başka tavsiyeleriniz var mıdır ? Seat mantıklı geldi ama kullanan bilen var mi başka önerisi olan var mi ? Teşekkürler.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba uzun suredir araç bakıyoruz lancer bakıyorduk ama maddiyat anca bu kadar 2007 model üstü araç arıyoruz.
Baktığımız araçlar ;
1-Seat cordoba 1.4 tdi
Bunu düşünüyoruz ama motorun çok sesli çalıştığı söyleniyor 3 silindir olduğundan.

Başka tavsiyeleriniz var mıdır ? Seat mantıklı geldi ama kullanan bilen var mi başka önerisi olan var mi ? Teşekkürler.

Bu 3'ü arasında en mantıklı olanı 1.4 TDI

Niye ?

1.9 TDI' ın 1 piston eksik hali, 79.5mm piston çapı, 95.5 strok uzunluğu vardır. 3 silindir olsa bile diğerlerine göre daha torklu bir motordur.

Avantajı, parça az olduğu için tamir maliyeti düşer. Yakıt sarfiyatı azdır,
Dezavantajı, zorlamaya gelmez. Haliyle biraz da seslidir.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu 3'ü arasında en mantıklı olanı 1.4 TDI

Niye ?

1.9 TDI' ın 1 piston eksik hali, 79.5mm piston çapı, 95.5 strok uzunluğu vardır. 3 silindir olsa bile diğerlerine göre daha torklu bir motordur.

Avantajı, parça az olduğu için tamir maliyeti düşer. Yakıt sarfiyatı azdır,
Dezavantajı, zorlamaya gelmez. Haliyle biraz da seslidir.
Yani bizede mantıklı geldi . Artik sese katlanılır. Buna ne dersiniz ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...n-temiz-bakimli-yakit-cimrisi-243919588/detay

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baya dardır o araç boyunuz uzun ise tavsiye etmem

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.72 falan babam sığar ya :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani bizede mantıklı geldi . Artik sese katlanılır. Buna ne dersiniz ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...n-temiz-bakimli-yakit-cimrisi-243919588/detay

Hocam araçların + larını - lerini rahatça söyleyebilirim ama iş ilan sitesinden araç seçmeye gelince pek tavsiye veremiyorum. Kaportada güneş yanıkları başlamış sanki fakat mezara götürmeyeceğiz. İçi temizse ve eski sahipleri tarafından hor kullanılmamışsa, size masraf açmayacaksa neden olmasın.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araçların + larını - lerini rahatça söyleyebilirim ama iş ilan sitesinden araç seçmeye gelince pek tavsiye veremiyorum. Kaportada güneş yanıkları başlamış sanki fakat mezara götürmeyeceğiz. İçi temizse ve eski sahipleri tarafından hor kullanılmamışsa, size masraf açmayacaksa neden olmasın.
Anladım hocam aracı örnek olarak attım başka araç da olabilir hani fiyatı uygun mu diye km göre siz gene söyleyin artılarını eksilerini

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktığımız araçlar ;
1-Seat cordoba 1.4 tdi

Yazdığınız araçlar arasından ben olsaydım Linea'yı da düşünürdüm ancak,iş daha çok kalite ve ekonomi ise Seat Cordoba iyidir diyebilirim.Çok yakın arkadaşımda var 2006 modeli.Yol tutuşu ve yakıt ekonomisi gerçekten çok güzel.Biraz sert gelebilir ama yol tutuşu da bu yüzden iyi sanırım.Ayrıca ne kadar 3 silindirli motor olsa da rampalarda bana mısın demiyor.Bizzat kullanmışlığım var kaç defa.Tek eksisi,biraz sesli çalışıyor motoru ama yine de abartılacak kadar değil.
Bunlara ek olarak dediğiniz gibi 2007 modelinden aşağı bakmayın.Cordoba da 2007'den sonra direksiyon simidi daha güzel.Paket olarak da biraz dolu alırsanız dijital klima,hız sabitleyici,4 cam otomatik,sis farı,alaşımlı jantlar vb gibi baya özellik var.
Fiyata gelince normal bir 2007 ve üstü Cordoba 25.000 TL'yi rahatlıkla hak eder.Üzeri de aracın durumuna bağlı artık.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam aracı örnek olarak attım başka araç da olabilir hani fiyatı uygun mu diye km göre siz gene söyleyin artılarını eksilerini

Mesela ben bu arabayı almam.
Niye ?
Binbir türlü soru işareti olur kafamda. İstanbul gibi bir yerde hesaba göre 10 yıl boyunca günde en fazla 26 km yol yapmış. Hiç gezmedi, tozmadı, bayram ziyaretine gitmedi diye kabul edersek durum böyle. Ama gezildi de tozuldu da, o yüzden araba uzun süre kapı önüne yattı ki oda problemdir. Yada başka bir senaryo var ki ona girmek istemiyorum :) Üstelik fiyatı da müdür beyinkinden fazla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...al,kusursuz-ve-tertemiz-signo-241690737/detay

Müdürün arabasını o kadar aracın arasından iyi çekmişsiniz, ben de bu model bir araba almayı düşünsem müdür beyin arabasına odaklanır, gerekirse incelerdim.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktığımız araçlar ;
1-Seat cordoba 1.4 tdi

Yazdığınız araçlar arasından ben olsaydım Linea'yı da düşünürdüm ancak,iş daha çok kalite ve ekonomi ise Seat Cordoba iyidir diyebilirim.Çok yakın arkadaşımda var 2006 modeli.Yol tutuşu ve yakıt ekonomisi gerçekten çok güzel.Biraz sert gelebilir ama yol tutuşu da bu yüzden iyi sanırım.Ayrıca ne kadar 3 silindirli motor olsa da rampalarda bana mısın demiyor.Bizzat kullanmışlığım var kaç defa.Tek eksisi,biraz sesli çalışıyor motoru ama yine de abartılacak kadar değil.
Bunlara ek olarak dediğiniz gibi 2007 modelinden aşağı bakmayın.Cordoba da 2007'den sonra direksiyon simidi daha güzel.Paket olarak da biraz dolu alırsanız dijital klima,hız sabitleyici,4 cam otomatik,sis farı,alaşımlı jantlar vb gibi baya özellik var.
Fiyata gelince normal bir 2007 ve üstü Cordoba 25.000 TL'yi rahatlıkla hak eder.Üzeri de aracın durumuna bağlı artık.
Çok teşekkürler