manifold mu egr mi

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşuna masraf şöyle oldu. bu aracın egsoz yani oksijen sensörü bozuk dediler ve değiştirdiler. ama hata devam edince bu parçanın arızalı olmadıgını gördük. beni yönlendiren ustanın hatası bana mal oldu. olay bu dostum. yoksa değişecek bir parçaya arabam için asla masraf yapmaktan kaçmam. yani idare eder pozisyonda dahi olsa onu değiştirirm mutlak. ama senin dediğin gibi geri alması gerekir parçayı satan yerin. serviste olsa zaten geri alılar. ama parçaçıdan aldın mı geri vermek zor iş

iyi de bu nedir yani. adam güya sorunu buluyor parça değiştirip paranı alıyor, sonra alakasız birşey yapıldığı farkediliyor, sorunun çözülmemiş oluyor. bence gidip geri taktır eski parçanı ve paranı almaya çalış. sorununu çözmemişse ve alakasız ise geri götürmelisin. para kazanmak alın teri. çok kızıyorum böyle ustalara, işte sonra güven kalmıyor. ustalığına güveniyorsan adam gibi yap, yapamıyorsan ne diye insanların parasını yoktan yere alırsın.

bence geri götür.

fastcrazy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi de bu nedir yani. adam güya sorunu buluyor parça değiştirip paranı alıyor, sonra alakasız birşey yapıldığı farkediliyor, sorunun çözülmemiş oluyor. bence gidip geri taktır eski parçanı ve paranı almaya çalış. sorununu çözmemişse ve alakasız ise geri götürmelisin. para kazanmak alın teri. çok kızıyorum böyle ustalara, işte sonra güven kalmıyor. ustalığına güveniyorsan adam gibi yap, yapamıyorsan ne diye insanların parasını yoktan yere alırsın.

bence geri götür.

haklısın. geri almak için uğraşacağım. şu an arabanın sorunun çözülmesini bekliyorum.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manifoldu değiştirdim. tekleme devam ediyor bu egr valfi aracın neresinde nasıl bir parça

arkadasim sen sirayla epey bi parca degistirecege benziyorsun. Bence simdiye kadar degistirdiklerini soktur, eskilerini taktir, parani geriye al ve baska bi yere git atesleme unitesini ve atesleme kablolarini kontrol ettir. Muhtemelen atesleme bobinin degisecek ve sorunun cozulecek diye dusunuyorum.Not: Bilgisayara bagladiginizda vakumda bi sorun varsa zaten gorunur, yani manifold hava aliyorsa anormal bissekilde. Eger boyle bisey yoksa manifoldu niye degistiriyorsunuz. Koca manifold belki de bundandir deyip sokulmez ki..EGR ye bakilmadiysa yada temizlenmediyse oncelikle onu temizleyin, (tarif etmistim) yine devam ederse atesleme sistemi. Bilmem dikkate alirmisin.Selamlar..

Son düzenleme:

fastcrazy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme bobininde sorun varmış. manifoldun durumu içler acısı idi o nedenle değiştirdim 2 yerinde çatlama vardı bayagıda açıktı.

''ayrıca dikkate alırmısın'' demişsin güzel kardeşim. elbette dikkate alırım burada yazılan her şeyi dikkate alıyorum
teşekkür ederim ilginize