Malkara yolunda takla atan corsa

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HAfta sonu misafirim olan bacanak malkara yolunda arabayi baldiza vermis kullan diye.(2008 corsa).BAldizin da direksiyonu çok iyi degil.Kullana kullana ögrenecek misali..TAm Otobüsü sollarken yol birden micirli olmus.HAkimiyeti kaybetmisler ve de savrulark takla atmislar.Sarampoden asagi (tarlaya)yuvarlanmislar.Kum yiginina çarpip durmuslar.Bacanakta emniyet kemeri de yokmus.Allah korumus (ve de opel) ufak tefek siyriklar disinda önemli birsey yok..Ama bunlari neden anlattigima gelince..
Bu kaza esnasinda tek bir hava yastigi açilmamis.Ne yan ne ön .KAldi ki önden de darbe var yanlarda zaten olmasi dogal.(bu arada araba çürüge çikmis sanirim)BAcanak en son mahkemeye verecekti opeli.Gelismeleri yazarim.Ancak güvenligimizi en üst seviyede tutmak için verdigimiz onca para bu sekilde bosa gidiyorsa ve de telafisi olmayan durumlarla karsilasilinca insanin güveni kayboluyor..YA sizde de ayni sorun varsa ve de bilmiyorsaniz ......

Son düzenleme:

dataegemen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun, fakat emniyet kemeri takılı olmadan airbagler açılmaz zaten

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emniyet kemeri evet takılmadan çalışmıyo diye biliyorum airbaglerin...çok geçmiş olsun bu arada ufak sıyrıklarla atlatmalarına sevindim...

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emliyet kemeri değil; emniyet kemeri.. Bu kemer bağll değil ise airbag patlamaz.. Sürücünün kemeri takılımı değilmi belli değil; takılı isede bazen sürücü güvenliği açısından airbag patlatılmaz.. Çünkü ya tam temas yoktur; yada algılayıcı sensörleri devreye sokacak şekilde bir çarpma olmamıştır..

Tam detaylı bilmek lazım..

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pazar günü geçtim ama malkara yolunda hiç m?c?rl? k?s?m yoktu
neyse geçmiş olsun
arkadaşın dediği gibi emniyet kemeri takılmadığında airbag açılmıyor

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pazar günü geçtim ama malkara yolunda hiç m?c?rl? k?s?m yoktu
neyse geçmiş olsun
arkadaşın dediği gibi emniyet kemeri takılmadıgında airbag açılmıyor

Ha ..bravo ..takıldıgın yer bu oldu yaa kutlarım seni..
Ben bana anlatılanı yazdım.BAhaneleri kendilerine.. neyse.

Bu arada sürücünün emniyet kemeri varmış.Yolcu koltuğunda oturanın takılı değilmiş.Peki corsalarda yan hava yastıkları yok mu..
Herkese kaza yapanlar adına teşekkür ediyorum.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yan ve perde havayastıkları Corsa Sport, Cosmo, GSi ve OPC için standarttır.

emniyet kemeri takılı olmadığı için arkadaşların dediği gibi yolcu havayastığı açılmamıştır.
yan havayastıkları da darbe absorbe değerlerinde olduğu için açılmamıştır.
sonuçta bir kaç sıyrıktan bahsediyorsunuz,
tavan dahil kaportada fazlasıyla ezik ve darbe olmasından ötürü expertiz raporuna göre servis tamir masrafı kasko bedeline eşit veya üstündeyse araç pert' e çıkartılmıştır.

geçmiş olsun diyorum,

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle çok geçmiş olsun...

yanlız forumda önceden açılmış bi konuda da tartışmıştım bu konuyu...

neden genelleme yaparız ben anlamıyorum, yani üstte yorum yapan üyelerin hepsi, 'kemer takılı değilse airbag patlamaz' diyo..

bende şöle diyorum, 3sene önce 2004 model Corsa'mla 5takla attım, emniyet kemerim takılı değildi ama 2 airbag de açıldı....

bu yüzden, genelleme yapmak yanlış bence.. onun yerine, Mustafa abinin dediği gibi 'sensörlerin devreye gireceği kdr bi şiddet yoktur' demek lazım...

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemer takılı değil diye yastıkların açılmamamsı saçma bence bu sadece opelde var heralde. geçenlerde kaza yamış bir megane 2 gördüm arabanın içi hva yastıklarından görünmüyordu arka cam dahi açılmış arabanın içinde iki kişi vardı. emniyet kemreri takma şartı varsa neden arka koltuklar boş ve emniyet kemerleri takılı değilken arka cam arka kapı camları dahi açılyo?

Bence opellerin açılmıyor yakın zamanda 2003 vectra c ile arkadaşımın babası ve annesi kaza geçirdi yolda duran çekici kamyona arkadan vurdular arkadaşım annesini kaybetti araba sağ önden çarpmış ve çarpışmanın etkisiyele sağ taraf arkaya kadar açılmış çekicinin köşesi yırtmış adeta, arabada 8 yastıktan hiçbiri açılmamış sapa sağlam duruyo.