Malkara yolunda takla atan corsa

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HAklı olabilirsin.Anlattıkların mantıklı geliyor.Yine de insan düşünmeden kendini alamıyor.Pert çıkmış ve de hava yastıkları açılmamış bir araçtan sağ çıkmak şans mı yoksa araç özelliği mi.:D..Ve de pert çıkmış bir aracın hava yastıkları ne zaman açılır.Emniyet kemeri sadece yolcu koltuğundakinde bağlı değilmiş. Umarım ki senin söylediklerin doğrudur ki bizlerde arabamıza daha güvenerek binelim.

Herkese tekrar teşekkürler.

megane lara bi bakın mesela en ufak kazada araba ön tamponu filan izgara kısmıyla birlikte komple bırakıyor.yada hemen bi tarafı eziliyor sonra herkes çıkıp aa bu hani 5 yıldız almıştı al bak perte çıkmış araba diyor. iyide 5 yıldızı araba perte çıkmıyor diye vermedilerki içindekiler perte çıkmadı diye verdiler. :). buda onun gibi çarptın kaportada önceden hesaplanmış yerlerde hesaplanmış katlanmalar ezilmeler olarak araba ağır hasar aldı ve kaporta gereken enerjiyi kendini parçalayarakta olsa emdiği için içerdekilere ölümcül bir darbe hissettirmedi. bu kaza bu şekilde olmuş sanırım airbag ne zaman açılır çarparsın araba darbeyi emer ama hala yeteri kadar emilmemiştir sensörler devreye girer ve hava yastıkları patlar.

hem adamlar bilmezmi en sağlam malzemeleri kullanıp arabanın hiç hasar almadan kazayı atlatmasını çarparsın duvara araban sapa sağlam kalır ama bütün darbeyi içerde sen emersin sonrası malum ...

birde insanlarda ne kadar çok hava yastığı olursa okadar iyi olurmuş gibi bi düşünce var aslında kazalardan sonra hava yastıkları kalıcı hasarlarda veriyor örneğin dikkat ederseniz ncap testlerinde mankenleri boyarlar ki kazadan sonra incelemede hava yastığına boyanın nasıl bulaştığına bakarlar eğer boya direk bulaştıysa problem yoktur ama sürtünme varsa o hava yastığı sağlıklı değildir çünkü sürtündüğü yeri yakar.
neyse çok yazdım bu yazdıklarım kesin şeyler değil tabi bu konuda teknik bi bilgim yok ama mantık olarak bana bu şekilde çalışması gerekiyormuş gibi geliyor. bana bu durumda böyle bi şikayet ilginç geliyor
düşünün kaza yapmışsınız Allaha şükür bi kaç çizikle sapa sağlam çıkmışsınız e bu arabanın hava yastığı açılmadı hayırdır bişey oldumu yooo e niye açılsın ozman hava yastığı kaza yaparken konfor filan mı sunucak size gayet sert bi şekilde açılıp belkide kulaklarınıza bile hasar vericek.

çok fazla uzattım herkese iyi forumlar ;)