Makyajli Vectra-b Hakkinda Tavsiye?

• Konuyu başlatan airwolf
  • Başlangıç tarihi
A

airwolf

Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese selam...
Forumunuza yeni üyeyim...1-2 ay içerisinde araba almayi düşünüyorum.bu iş için ayirabileceğim Max. bütçe 20 milyardir.
Özellik/performans/estetik/fiyat olarak 2000-2001 Model Vectra-b düşünüyorum.Ancak kararsiz kadiğim nokta yakit yönünden motor seçeneğidir.
Kullanan arkadaşlarimdan,abilerimden ricam 1,6-1,8-2,0 M-motor seçimi konusunda yardimci olmalaridir.
Saygilar Karahan...

Son düzenleme:

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor seçimi benim tavsiyem 1,6 bende 1,6 vardı gayet güzel yakıtıda iyi

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek tavsiyem 1.6 almaman konusunda olur.Kasanın ağırlığına karşın yetersiz olduğu, kalkışlarda titreme yaptığı vs. sorunlar duydum. 1.8 veya 2.0 arasında çok fark yok gibi zaten, şikayet de duymadım.Ben alırken özellikle 1.8 aramıştım çünkü performansı iyi, yakıtı iyi, vergisi iyi. Artı tüm 1.8 ler makyajlı kasa sanırım. 2.0 larda B1 kasa daha çok (CDX hariç). Tabi ben kendi açımdan bakıyor olabilirim, herkesin fikrini almak ve saygı duymak lazım...

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hos geldin, ben b1 2.0 gls sahibiyim bulursan 1.8 yada 2.0 cd al, aracı zorlamadan kullanırsan 1.6 ya göre aşağı yukarı aynı yakarsın, uzun yolda düşük devirde 5. viteste 120 130 km/h göreceğin için motor zorlanmıyor 1.6 ile daha yüksek devirde o hızı görürsün, 1.6 bizim kasalar için ufak bir motor. Arıza konusuna gelince araçlarda egr valfi arızası yaşanmakta buda benzin kalitesinden kaynaklanıyor. iptal ettirirsin sorun kalmaz onun dışında öyle önemli bir arıza oluşmuyor. almadan önce mutlaka bilgisayara bağlattır ve sorunlar varmı bir bak, contanın durumu, debriyajı ne durumda, triger kayışı kontrolü mutlaka yaptır. sana tafsiyem, alır almaz satan kişi triger kayışı yeni değişti demesine rağmen sen direk değiştir kendini sağlama al. Airbag sensörünğ yağ sesnsörü ile paralel bağladıkları yönünde bazı 3 kağıtçılık olayları forumda okudum, sen bilgisayara bağlanmışken onuda kontrol ettir. araç yağ yakıyormu? egsozdan çıkan duman renginede bak, sonucta 7 8 yasında bir araba alıcaksın kilometresi önemli, araçlar rahat konforlu yol tutuşu iyi, yani her yönü ile güzel. Bir önemli konuda mutlaka serviste elektrik sistemini hem bilgisayarla hemde kabloların ve hortumların çürüme durumuna el yordamı ile baktır, bilgisayarda sağlam çıkar ama miyadı dolmak üzeredir o zaman uzak dur o arabadan. ben kıbrısta sordum, elektrik kablo sistemi çürürse komple baştan yenilemek gerekir ek yada parça olarak değiştirmeyiz dediler ve aşağı yukarı 4000 ytl tutar diye bir cevap verdiler. Turkiyedeki durumu bilmiyorum yada danıştığım ustanın nekadar doğru bilgi verdiğini ama eğer öyle bir durum varsa sonradan pişman olma yani mutlaka bir servise tam kontrol yaptır. Kontrol için para isteseler bile kaçma çünkü ileride başına daha fazla dert açılabilir. Seçeneklerin arasında LPG li olanlar varsa bence yanaşma ilk alındığında eski tekneloji yada eski sistemle yapılmış olabilir. LPG siz alırsan son çıkan sistemlerden yaptırabilirsin. Aklıma gelmeyen danışmak istediğin şeyler olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden hayırlı olsun.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizede taş gelmiş bu arada :) Nede olsa satıcıyız... Ben tam tersine LPG'li olmasını tercih ederim, sistemi oturmuştur,sorun varsa çözülmüştür,yakıt durumu bellidir. LPG'siz alıp taktırınca ne olacağı belli olmaz. Sorun çıkabilir. Yakınımın 2000 Astra sorunsuz aracında stop etme problemi çıktı tüpten sonra çözülemiyor örneğin.. Hatta az önce biriyle takas için pazarlık ettim 2004 yeni Astra Elegance ve tüplü. LPG taktıracaksam hazır takılmışını alırım, uğraşmam. Zaten arabasına kıyıp uyduruk marka taktıranın arabasıda çok temiz olmaz sanırım...

emin28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG li 2.0 motor CDX al full vede otomatik km si az olsun. ucuz diye dökük arabalara yanaşma toplaması çok pahallıya mal oluyor. sonra 20,000 YTL yetmez sana. sahibinden.com da vardı 19500 YTL idi sanırım.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 motor cd otomatik vites şiddetle tavsiye ederim.her yönüyle mükemmel bir araç.bence öyle çokta fazla yakmıyor.2.0 motor 136 bg lik bir araca göre çok makul bence.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 litre al bak keyfine. eger cd alırsan belki vergi indirimindennde yararlanabilirsin ama cdx ve gt lerde indirim olmuyor. haberin olsun

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese selam...
Forumunuza yeni üyeyim...1-2 ay içerisinde araba almayi düşünüyorum.bu iş için ayirabileceğim Max. bütçe 20 milyardir.
Özellik/performans/estetik/fiyat olarak 2000-2001 Model Vectra-b düşünüyorum.Ancak kararsiz kadiğim nokta yakit yönünden motor seçeneğidir.
Kullanan arkadaşlarimdan,abilerimden ricam 1,6-1,8-2,0 M-motor seçimi konusunda yardimci olmalaridir.
Saygilar Karahan...
2000 cc mümkünse CD veya CDX'i tavsiye ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2.0 motor cd otomatik vites şiddetle tavsiye ederim.her yönüyle mükemmel bir araç.bence öyle çokta fazla yakmıyor.2.0 motor 136 bg lik bir araca göre çok makul bence.
Bu arabalarda bence LPG'ye bile gerek yok.

:good: