lütfen yardım !!! araç gaz yemiyor

hunter03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. 94 model corsa city'm var. araç orjinal benzinli ve 153bin kmde. bakımları falan tamdı. yolda 90 km hızla 5. viteste gitmekteydim viyadükte kamyon arkasında yavaşladım dörde aldım sonra üçe aldım araç birden yığılma yaptı fren yapar gibi gaza bastım gitmedi iyice yavaşladı ikiye aldım yine gitmedi. emniyet şeridine çektim bire taktım hızlandı ikiye attım yine çekmedi.stop ettimm tekrar zor çalıştı bire attım baya yüksek devirde ikye attım yine yığıldı fren yapar gibi gitmedi gaza kökledim zorla derken hızlandı baya yüksek devirde üçe attım topladı ve düzeldi. bu olaydan beridir 15 km bindim ama hiç bi sıkıntı gözükmüyor. tekrar sorun olmadı. yardım edebilir misiniz. lütfen cevaplarınızı bekliyorum.:(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yok hayır 15 kmdir falan hiç sorun yok bi kez oldu

O zaman fazla kafana takma derim. Arada böyle aptallaşa biliyor çünkü kendi aracımdan biliyorum. Araç bu şekilde aptallaştığı zaman ilk yaptığım şey kenara çeker bir kaç dakika bekler sonra çalıştırırım kendine gelir. Eğer sorun yine olursa o zaman konuya derinlemesine bakmak gerekir ama sorun olduğunu sanmıyorum. Dedim gibi arada böyle dangalıklar yapıyor.

hunter03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım benim de aklıma geldi sonuçta 20 yaşında araba. ama şey olabilir mi diye düşündüm deponun dibindeki pislik yada benzinde su varsa ondan dolayı yapmış olabilir mi uzun yola çıkacağım yolda eziyet ederse sıkıntı olur diye takıldı kafama

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:33 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:30 ----------

yada ateşleme sorunu olabilir mi bujilerde falan

hunter03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hocam benzinli. hiç lpg takılmadı