lütfen bilen varsa yazsınnn yardımcı olursanız sevinirim

gurkan27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 opel vectra c kullanicisiyim aracimin mekanik bölümünde suspansiyon ve alt takimlar ile alakali degişmesi gereken her parçayi degiştirmiş durumdayim ancak hala bir kasise veya küçük çapli da olsa çukura girdigimde arka amörtiser bölgesinden çok sert vuruntu yaparak tak diye anormalin üzerinde bir ses geliyo bir çok yere götürdüm ama bir türlü bir sonuç alamadim şimdide araç lastiklerini degiştir tamamen düzelecek diyolar bu konuda bana yardimci olursaniz çok sevinirim lütfen bilgisi olan bu konuda beni aydinlatirsa sevinirim. (( lastiklerim sertleşmiş durumda yalniz)) lastikten yaparmi??:(

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amortisörünüz patlak olmasın, kontrol ettirdiniz mi

gurkan27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amortisör degil sadece ne degiştirmedimki

alt takımları degiştirdim amortisörler takoz lastikleri butç lar sadece lastikler kaldı üzerinde bulunan lastiklerle fazla yol yapmadım ama kurumuş diyor servistekiler lastigin üzerinde yazan imalat tarihine baktıgınız zaman 2004 yılını gösteriyor ondan dolayı lastik miyadını ömrünü doldurmuşmuş bilmiyorum ama??

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süspansiyon yayları kapanmış olabilirmi..bir veya birkaç bakla üst üste binmişse sert çukurlarda fena ses yapar,hatta çekiçle aracın şasisine vuruyormuş gibi bir ses verebilir..gözle kontrol edilebilir çok basittir teşhisi..