LPG'ye Karşı Ön Yargısı Olanlar Toplanın Bence (Candan Mühendislik)

Livia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yakmıyor diye kendinizi kandırırsınız yakın arkadaşım da aldı 1.4t pompacılarla kanka oldu şehir içinde 10 11 lt yakıyor en çok yakan motorlardan birisi Bende soğudum dedim lpgden en başlarda burasını keşfedene kadar tabi sizin taktırdığınız yer de muhtemelen merdiven altı yer 40 binde taktırıp 89 binde hala güncel kullanan abimde var en ufak sorun yaşamadı pekte dikkatli kullanmaz sürekli basar :) Benzin ucuz olsa bile en çok yakan arabalardan birisidir bu tsi deseniz anlarım saygılar

Kardeşim ben salak mıyım, neden kandırayım kendimi? Bilakis gayet realist biriyimdir:) şehirler arası kullanıyorum yolum dağlık bir yoldur bilirsiniz belki(Şarköy-Malkara arası) 100 km’de 6-6,5 arası yakıyor. Hem yol bilgisayarı hem kendi ölçümlerim bu yönde. Mis gibi aracımın orasını burasını deldirmek bana mantıklı gelmiyor. Üç kuruşu fazla olsun yağ gibi aksın istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Estağfurullah hocam. Bilirim tabi bende malkara ballı köyündenim benzinle tekirdağ dan ballıya gideyim 50 lira tertemizdi hatta şimdi 100 atıyodum anca yetsin diye lpgde fulledim gittim geldim 27 lira gaz aldı araba Bide keyfini süre süre bastım dediğiniz değerler 80 100 kmh bandında olur altınızdaki arabaylada öyle gidilmez ben şahsen basmaya korkuyodum azcık dokunayım o yolda bile 8 9 litreleri görüyordum :) şimdi 140 150 normal gidiyorum bu aylarda 30 35 kuruş arası yakıyor azcık dokunarak gidin 7.5 lt altına inmez çok gezmiyosanız ayrı tabi ama malkaran tekirdağa giderken daha fazla yakıyor araç daha çok bayır var Tekirdağdan birisi dediğim yerde taktırdı 40 bin de 89 bin falan aracı şuan hiçbir fark yok otomatik vites 1.4t

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
1.4 T uzun yolda yakmıyor, şehiriçi tüketimi malesef yüksek...

• Beğen
Tepkiler: Longsoldier_41

Livia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estağfurullah hocam. Bilirim tabi bende malkara ballı köyündenim benzinle tekirdağ dan ballıya gideyim 50 lira tertemizdi hatta şimdi 100 atıyodum anca yetsin diye lpgde fulledim gittim geldim 27 lira gaz aldı araba Bide keyfini süre süre bastım dediğiniz değerler 80 100 kmh bandında olur altınızdaki arabaylada öyle gidilmez ben şahsen basmaya korkuyodum azcık dokunayım o yolda bile 8 9 litreleri görüyordum :) şimdi 140 150 normal gidiyorum bu aylarda 30 35 kuruş arası yakıyor azcık dokunarak gidin 7.5 lt altına inmez çok gezmiyosanız ayrı tabi ama malkaran tekirdağa giderken daha fazla yakıyor araç daha çok bayır var Tekirdağdan birisi dediğim yerde taktırdı 40 bin de 89 bin falan aracı şuan hiçbir fark yok otomatik vites 1.4t

Çok basmıyorum, ekonomik sürüş yapıyorum kardeşim yoksa tüketim artıyor. 6-6.5 litre yakıyor. Şehiriçi kullanım yok zaten Şarköyde her yer iki adım. Şarköy- Malkara arası haftada dört gün gidiş gelişle bir depo benzin iki hafta götürüyor beni. Tabi depoda 5-6 litre benzin de kalıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yakup43

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cümletten selamın aleyküm
Grupta konusu çok dönüyor Sanırım lpgden korkan kişi çok 😂 bu konuda yaşadığım deneyimleri sizlere aktarmak istedim

2008 Model 1.6 Benzin H kasa Aracım vardı İlk aldım daha 40 Bindeydi 2017 de yakıt tüketimi oldukça fazlaydı lpg hakkında çok araştırma yaptım ama yorumları okuyunca soğudum 2 sene benzinde gezdim Tabi opelci olunca forumdur gruptur derken Candan Mühendisliği keşfettim videolarını izledim yakınlardan gidenlerden de duydum kafama yattı Lpg işi o zamanlar 3600 Opel montajı falandı araca iyi para Verdiler satmak zorunda kaldım 1.3 dizelini aldım hiç memnun kalmadım Çok Hantal geberik bi motor sonra tekrar 1.6 Benzinlisini almaya karar verdim 4 Temmuzda Kayseride buldum bir araç 2013 Model En dolusu 19.000 Kmde aldım aracı Tabi bu durumda çevre iyice genişledi Herkesin opeli lpgli 1.4 T ler bile

İşin Önemli kısmına Gelelim

Araca lpg taktırmaya karar verdiğimde yine bi kaç tanıdık buldum birisinin aracı daha sıfırken İstanbul candan mühendislikte Lpg taktırmı aracı şuan 108 Bin Kmde Hiçbir motor sorunu Subab sorunu kesinlikle yok Trakya opel grubundan bi abimde 42 binde Astra J Turbo aracına taktırmış aynı yerde 89 binde şuanda hiçbir motor sorunu Arıza lambası ses değişmesi yaşamamış Farklı yerlerde montaj yapılan opelde kullandım motor sesinden bile eser kalmamış sarsıntılı çalışma var çekiş problemi var Daha 30 binde bir araç mahalleden üst komşum sayılır

20 Kasım 2019 Da Sıra aldım 2300 Tlye Atiker grand taktıracaktım Önemli olan montajdır Diye kiti pek önemsemedim aslında Sabah 5te Tekirdağdan yola çıktım 7 gibi oraya gittim ilk sıradaydım daha sanayi kapalıydı Biraz kestireyim dedim yarım saat sonra baktım arkamda 3 opel Vardı bi focus bide kodiaq marka araç vardı Karşıda güzelce Kahvaltı ettirdiler sonra sıra geldi ürün seçimi dolum yeri seçmeye yukarıdaki yazıhaneye geçtim Atiker grand olmasını söyledim Serkan ustam aracın çok temiz istersen daha iyi bi kit takalım dedi Bende ne önerirsin diye sordum Brc Comfort önerdiler Facebookta sorduğumda yılmaz abinin Atiker grand önerdiğini söylediğimde aldığım cevap Kardeşim biz elimizden geleni yapıyoruz geri kalanı ürünün kalitesine bırakıyoruz dedi Brc kitleri genelde ticari taksilere takıyoruz regülatörün 600 binde gittiğini gördüm 700 binde dedi bende bikaç ustamı aradım onlarda brc önerdi 2800 Tlye Anlaştık montaj Başladı Biraz aracın yanına gittim Çalışma ortamı gerçekten çok güzel ustalar işinin ehli adamlar Her markanın ustası her bölümün ustası ayrı herkes ayrı iş yapıyor montaj yapılırken snepte sökülüp ayarlanıyor depo ayarlanıyor İçerisi zaten şampiyonlar ligi gibi araba dolu Uzaktan gelenlerde çok var1 ader tsi motor vardı onları görünce düz motora lpg taktırmamak gerçekten abezlik gibi duruyor onun kiti 8000 tl küsür ayrıca sabah 8 gibi montaj başladı saat 10.30 gibi Gaz dolumuna gittik aracın afr ayarları yapıldı Geldik slogana Benzin gibi gitmesse para yok diyolardı aracı denedim baştan bigarip geldi lpg boruları kokuyordu normalmiş ısıdan dolayı yeni boru olduğu içinmiş şuanda geçti tabi

Sonuç olarak en çok arıza lambasından korkarım 1 kere dahi yanmadı Motor sesinde aracın en ufak değişiklik yok şuan 40 bin oldu aracım Çekiş konusunda da en ufak sorun yok 32 Lt lpg ile 380 400 km arası yol yapıyorum

Şimdi Reklam yapıyor diyenler olcak arkadaşlar kesinlikle videolardan izleyerek gitmedim tecrübe edinmiş montaj yaptıran kişilerden bizzat bilgi alıp gittim facebook sayfalarında da birisi lpg taktıracam Nerde taktırayım gibi postlar da Direk etiket burası oluyor insanlar S*l*k Olsa bu kadar yolu Bi lpg montajı için gelmezler benim aracım 4480. Opel astra oldu bu astralar içinde de en ufak motor sorunu yaşayan olmamış bi tane de şikayet okumadım yorumlar da herkesmi memnun kalır bi yerden

Bu tür sorunlar tamamen merdiven altı yerlerde yapılan montajlardan kaynaklanıyor adamların Projeleri daha farllı bizim trakya grubun dan çoğu kişinin aracı lpgli ama bakıyorum lpg boruları motor üstünden geçiyor upuzun borular benim araçta lpg takılı olduğu belli bile olmuyor eküyle regulatör yeri harika bi kötü olay Brc kitin enjektörleri mavi olması

Medyaya Gittiğim gün çektiğim fotoğrafları eklerim kimse lpg montajından korkmasın Bi sonraki aracım kısmetse 1.4 T Olur Lpgli kesinlikle almam benzinli alıp buraya taktırırım lpgli asla almam bi önemli unsur da LPGLİ DEĞİL BRCLİ :)

4E83F83D-CC7C-4FC8-867F-46EB3E8CC109.jpg
C9176482-A3BC-4E9C-A6D0-E9E77D9CB137.jpg
CA145635-F4DE-4031-9FB2-6D874F1831B2.jpg
D7E40ACE-DF62-45A4-A7C4-1CD4F3574F34.jpg
C22F7F2E-0AFC-453F-A0BB-2861205C3249.jpg
41727087-A539-4006-9203-C22239A446AC.jpg
DF159196-EE4D-48FA-9070-1F0F662B43FB.jpg
Merhaba aranıza yeni katıldım tekrar konu açmak istemedim 1.4 H kasa aldım lpg taktırma düşüncem var memnun musunuz kaç km oldu arıza subap sorunu vs oldu mu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba aranıza yeni katıldım tekrar konu açmak istemedim 1.4 H kasa aldım lpg taktırma düşüncem var memnun musunuz kaç km oldu arıza subap sorunu vs oldu mu?
O motor o arabayı çekmez iyice boğulur

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg takıp uzun vadede memnun olan bir elin parmağını geçmez. Bunu kendim dahi bahsettiğiniz yerde montaj yapıp deneyimledim. Uzun vadede o kar ettiğim dediğiniz para misli misli çıkıyor ve anlamı kalmıyor. Bizi bu sisteme mecbur bırakanlar utansın.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.4 t astra j aracıma 2000 km de lpg taktırdım. Taktırdığım yer izmirde özsoy lpg. Sahibi Recep bey candan mühendislik ile irtibatı olan istanbuldan İzmire gelmiş biri. Şükürler olsun daha en ufak tekleme, arıza ışığı vb yaşamadım. Performans konusunda hassas biriyim lpg ile benzin farkını anlayabilene madalya veririm. Şimdi diyeceksiniz ki bir süre sonra motor arıza açacak. Kardeşim sandık motor komple 37.000 tl. 100 bin km ye kadar zaten benzin lpg farkı o paradan fazla. 100 bin km de de motoru eline alanı görmedim. Ya subap gider yada en kötü turbo falan. Aracı aldığımdan beri ki 2020 ağustosta sıfır aldım şuan 30 bin km geçtim. Yılda 5 bin km yapanların lpg gereksiz demesi bana komik geliyor

• Beğen
Tepkiler: Yakup43

Yakup43

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kararsızım hem dediğiniz sebeplerden hem aracı deldirmek kestirmek istemiyorum ama yarı yarıya fark insanı düşündürüyor

Yakup43

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.4 t astra j aracıma 2000 km de lpg taktırdım. Taktırdığım yer izmirde özsoy lpg. Sahibi Recep bey candan mühendislik ile irtibatı olan istanbuldan İzmire gelmiş biri. Şükürler olsun daha en ufak tekleme, arıza ışığı vb yaşamadım. Performans konusunda hassas biriyim lpg ile benzin farkını anlayabilene madalya veririm. Şimdi diyeceksiniz ki bir süre sonra motor arıza açacak. Kardeşim sandık motor komple 37.000 tl. 100 bin km ye kadar zaten benzin lpg farkı o paradan fazla. 100 bin km de de motoru eline alanı görmedim. Ya subap gider yada en kötü turbo falan. Aracı aldığımdan beri ki 2020 ağustosta sıfır aldım şuan 30 bin km geçtim. Yılda 5 bin km yapanların lpg gereksiz demesi bana komik geliyor