LPG'ye Karşı Ön Yargısı Olanlar Toplanın Bence (Candan Mühendislik)

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cümletten selamın aleyküm
Grupta konusu çok dönüyor Sanırım lpgden korkan kişi çok 😂 bu konuda yaşadığım deneyimleri sizlere aktarmak istedim

2008 Model 1.6 Benzin H kasa Aracım vardı İlk aldım daha 40 Bindeydi 2017 de yakıt tüketimi oldukça fazlaydı lpg hakkında çok araştırma yaptım ama yorumları okuyunca soğudum 2 sene benzinde gezdim Tabi opelci olunca forumdur gruptur derken Candan Mühendisliği keşfettim videolarını izledim yakınlardan gidenlerden de duydum kafama yattı Lpg işi o zamanlar 3600 Opel montajı falandı araca iyi para Verdiler satmak zorunda kaldım 1.3 dizelini aldım hiç memnun kalmadım Çok Hantal geberik bi motor sonra tekrar 1.6 Benzinlisini almaya karar verdim 4 Temmuzda Kayseride buldum bir araç 2013 Model En dolusu 19.000 Kmde aldım aracı Tabi bu durumda çevre iyice genişledi Herkesin opeli lpgli 1.4 T ler bile

İşin Önemli kısmına Gelelim

Araca lpg taktırmaya karar verdiğimde yine bi kaç tanıdık buldum birisinin aracı daha sıfırken İstanbul candan mühendislikte Lpg taktırmı aracı şuan 108 Bin Kmde Hiçbir motor sorunu Subab sorunu kesinlikle yok Trakya opel grubundan bi abimde 42 binde Astra J Turbo aracına taktırmış aynı yerde 89 binde şuanda hiçbir motor sorunu Arıza lambası ses değişmesi yaşamamış Farklı yerlerde montaj yapılan opelde kullandım motor sesinden bile eser kalmamış sarsıntılı çalışma var çekiş problemi var Daha 30 binde bir araç mahalleden üst komşum sayılır

20 Kasım 2019 Da Sıra aldım 2300 Tlye Atiker grand taktıracaktım Önemli olan montajdır Diye kiti pek önemsemedim aslında Sabah 5te Tekirdağdan yola çıktım 7 gibi oraya gittim ilk sıradaydım daha sanayi kapalıydı Biraz kestireyim dedim yarım saat sonra baktım arkamda 3 opel Vardı bi focus bide kodiaq marka araç vardı Karşıda güzelce Kahvaltı ettirdiler sonra sıra geldi ürün seçimi dolum yeri seçmeye yukarıdaki yazıhaneye geçtim Atiker grand olmasını söyledim Serkan ustam aracın çok temiz istersen daha iyi bi kit takalım dedi Bende ne önerirsin diye sordum Brc Comfort önerdiler Facebookta sorduğumda yılmaz abinin Atiker grand önerdiğini söylediğimde aldığım cevap Kardeşim biz elimizden geleni yapıyoruz geri kalanı ürünün kalitesine bırakıyoruz dedi Brc kitleri genelde ticari taksilere takıyoruz regülatörün 600 binde gittiğini gördüm 700 binde dedi bende bikaç ustamı aradım onlarda brc önerdi 2800 Tlye Anlaştık montaj Başladı Biraz aracın yanına gittim Çalışma ortamı gerçekten çok güzel ustalar işinin ehli adamlar Her markanın ustası her bölümün ustası ayrı herkes ayrı iş yapıyor montaj yapılırken snepte sökülüp ayarlanıyor depo ayarlanıyor İçerisi zaten şampiyonlar ligi gibi araba dolu Uzaktan gelenlerde çok var1 ader tsi motor vardı onları görünce düz motora lpg taktırmamak gerçekten abezlik gibi duruyor onun kiti 8000 tl küsür ayrıca sabah 8 gibi montaj başladı saat 10.30 gibi Gaz dolumuna gittik aracın afr ayarları yapıldı Geldik slogana Benzin gibi gitmesse para yok diyolardı aracı denedim baştan bigarip geldi lpg boruları kokuyordu normalmiş ısıdan dolayı yeni boru olduğu içinmiş şuanda geçti tabi

Sonuç olarak en çok arıza lambasından korkarım 1 kere dahi yanmadı Motor sesinde aracın en ufak değişiklik yok şuan 40 bin oldu aracım Çekiş konusunda da en ufak sorun yok 32 Lt lpg ile 380 400 km arası yol yapıyorum

Şimdi Reklam yapıyor diyenler olcak arkadaşlar kesinlikle videolardan izleyerek gitmedim tecrübe edinmiş montaj yaptıran kişilerden bizzat bilgi alıp gittim facebook sayfalarında da birisi lpg taktıracam Nerde taktırayım gibi postlar da Direk etiket burası oluyor insanlar S*l*k Olsa bu kadar yolu Bi lpg montajı için gelmezler benim aracım 4480. Opel astra oldu bu astralar içinde de en ufak motor sorunu yaşayan olmamış bi tane de şikayet okumadım yorumlar da herkesmi memnun kalır bi yerden

Bu tür sorunlar tamamen merdiven altı yerlerde yapılan montajlardan kaynaklanıyor adamların Projeleri daha farllı bizim trakya grubun dan çoğu kişinin aracı lpgli ama bakıyorum lpg boruları motor üstünden geçiyor upuzun borular benim araçta lpg takılı olduğu belli bile olmuyor eküyle regulatör yeri harika bi kötü olay Brc kitin enjektörleri mavi olması

Medyaya Gittiğim gün çektiğim fotoğrafları eklerim kimse lpg montajından korkmasın Bi sonraki aracım kısmetse 1.4 T Olur Lpgli kesinlikle almam benzinli alıp buraya taktırırım lpgli asla almam bi önemli unsur da LPGLİ DEĞİL BRCLİ :)

4E83F83D-CC7C-4FC8-867F-46EB3E8CC109.jpg
C9176482-A3BC-4E9C-A6D0-E9E77D9CB137.jpg
CA145635-F4DE-4031-9FB2-6D874F1831B2.jpg
D7E40ACE-DF62-45A4-A7C4-1CD4F3574F34.jpg
C22F7F2E-0AFC-453F-A0BB-2861205C3249.jpg
41727087-A539-4006-9203-C22239A446AC.jpg
DF159196-EE4D-48FA-9070-1F0F662B43FB.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
69173388_1304853483016132_6204666161330651136_n.jpg
71744279_1331766920324788_3472014767101575168_n.jpg
76784553_1383672791800867_3662691416460492800_n.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ergun U. ve Hasip

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlatılanların hepsi doğrudur kaliteli bir firmadır , Benzin de araç mutlaka daha iyidir. Ben lpg'de benzinle aynı performansı veren bir araç daha kullanmadım ( gerçekten kaliteli kit kullanan ve kaliteli ustalara yaptırılan araçlara da bindim ) kesinlikle benzinin yerini tutmaz. Heee dandik kit , kötü işçilik 10 senelik bir dilim de motoru %40 oranında olumsuz etkiler , kalitelisi %10'dur ama mutlaka olumsuz etkiler... Çekiş - performansta aynı oranda ilerler tahminimce... Kısacası LPG ve Dizel aracı binek olarak kullanma taraftarı değilim..

• Beğen
Tepkiler: Emirhan59

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynen abi dediklerin Doğru ama çekiş konusunda gercekten hiç fark yok ben videoları izlerkende adam diyodu kullanıcıya araç sahibine ''Araç sanki daha rahat gidiyor benzinden diye'' bu dikkatimi çekmişti afr ayarı yapıldıktan sonra sanki aracın tepkileri arttı geri geri gelirken çok hantaldı o hızlandı sanki acaba lpgnin oktanından kaynaklı olan bir durummu Konuyu düzenleyemedim eksik bilgi unutmuşum afr ayarında yola çıkılınca adam değerleri ayarlarken tüm herşeyi hissediyorsun dediğin doğru ben de dizel araca binmem bu devirde alma mantığı da kalmadı hiç bir artısı yok benim için sabahları ısınmaz motor sesli dpfsi egrsi manifoldu dolunca bi bela bakımı pahalı mazott pahalı dizelini kullandım sevemedim sattım çok çok temizini buldum benzinli 19 binde aldım 30 binde lpg taktırdım çok memnunum hiç gözüm arka da değil yaşadıklarımı aktarmak istedim kimsenin korkmasına gerek yok doğru momtaj doğru ürün seçimi yeterli adamlar marka satsak istese bana atikeri takıp yollarlardı güzelce anlattılar sağolsunlar Zaten artık fiorino bile lpgli araç çıkarıyor artıkın çok ta dert değil şu ana kadar buraya 2 kişiyi yolladım ikiside corolla ikiside çok memnunlar :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
afr cihazını bağlayın opcomla da değerleri kontrol edin elbette tabiki güzel işçilikle uzun vadede sıkıntısız binersiniz sorun çıkmaz ama arkadaşımızın dediği gibi benzinin yerini hiç bir şekilde almıyor o hızı yakalayamıyorsunuz yani onun kadar da iyi gitmez benzinden kesinlikle iyi gitmez benim kendi aracimdada lpg var ama üst devirlerde kapalı ayda bir takip ederim cihaza bağlar degelerine bakarım haritasına basıncı 'na 3500 devirden sonra benzine geçer twinport bendeki birde fark gidişinde hissediliyor benzinle lpg de

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kit kalitesi önemlidir, İşçilik daha da önemlidir...

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Şuan 10 bin Kmye yaklaştı çekişte problem yok hatta bir kaç kere 0-100 deneme şansımda oldu 10.7 11 Arası saniyeler kesinlikle sapma yok yüksek devirde benzine geçiyor zaten uzun ömürlü olması için orada onu ayarlıyorlar :) buda çok hoş bi durum Demek istediğim olay kuzenimde 1.6 132 Hp Auris var 2 Sene önce lpg taktırmıştık Toyota marka araca lpg çok uyumlu olmasına rağmen daha 2. ayında teklemeler arıza lambaları yanmaya başladı mide bulandırıcı olay Ama çekiş konusu bence tamamen afr ayarına bağlı tüm devirler enjektör hızları bu cihazla ayarlanıyor dedim ya araca lpg takılınca en başta bi garip geldi afr ayarından sonra mermi gibi oldu araç video yüklense atarım

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Dediğim Toyota montajı tekirdağ da yapılmıştı bu arada aracı sabah 8 de bıraktım ertesi sabah 9 da aldım burda 7 de gidip saat 10 da teslim aldım aradı fark burdanda belli adam günde 1 tane montaj yapıyor ama merdiven altı yer işte :) Dediğim yer ise Günde 20 25 30 Araç rahat var en çok yaptıkları araçta Opel

Livia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendim de daha önce aracıma lpg taktırmıştım, zamanla midemi bulandırdı. Ayarıdır, teklemesidir, deposudur vs[emoji3526] ısınamadım, sevmiyorum lpg’yi. 1.4 T aracım şu an benzinli çok da yakmıyor fazla basmayınca. Şu an hiç gerek görmüyorum lpg taktırmaya.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam yakmıyor diye kendinizi kandırırsınız yakın arkadaşım da aldı 1.4t pompacılarla kanka oldu şehir içinde 10 11 lt yakıyor en çok yakan motorlardan birisi Bende soğudum dedim lpgden en başlarda burasını keşfedene kadar tabi sizin taktırdığınız yer de muhtemelen merdiven altı yer 40 binde taktırıp 89 binde hala güncel kullanan abimde var en ufak sorun yaşamadı pekte dikkatli kullanmaz sürekli basar :) Benzin ucuz olsa bile en çok yakan arabalardan birisidir bu tsi deseniz anlarım saygılar