lpgde tekleme ve rolantide dalgalanma

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci aldigimdan beri(3 ay) aracta lpgde tekleme var. 2003 astra g sedan njoy. Sari motir sekli ola\ ariza] verdiginde sanayide, burda yada diger opel forumlarinda tavsiye edilen bir ustaya gittim. Cihazda atesleme sistemu cikti bobin falan degisturerek denendi bi faydasi olmadi vaktimde sinirli oldugu icin ertelesim :)

Gazdan ayagimi ya tam cekiyorum yada hafif basiyorum sehir trafiginde sikinti oluyor bana.
Kendimmi cok hassasim anlsmadim ama pedaldan ayagimi cekince devur hizla dusuyor sanki hizda hemen azaliyor gibi boyle bir sorun olabilir mi?

Calisir halde beklrrken devir saati kucuk bi sekilde yukari cikip iniyor. Bu normal mi sabit mi durmali?

Birde. Benim arac disardan calistigi dahi belli opmuyor 2 gundur benim arabalardan denk geliyorda dikkat ettim de diger araclarin rahat duyuluyor bunun sebebi ne olabilir ki yoksa normal mi :)

Cok oldu yazdigim ama kafama takilan seyler var aklima gelenleri yazdim ama yardimci olursaniz sevinirim :)

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklima gelnisken mitor isisi bana dusuk geliyor.babamda polo vardi arac isininca derece artar hatta biraz zorlayinca 90i gorur ama ben 80i gectigini gormedim hangisinde sorun var acaba

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklima gelnisken mitor isisi bana dusuk geliyor.babamda polo vardi arac isininca derece artar hatta biraz zorlayinca 90i gorur ama ben 80i gectigini gormedim hangisinde sorun var acaba

80 i geçmeyen hararet göstergesi muhtemel termostat arızasıdır. devir dalgalanmasıda rolanti motoru kirlenmesinden olabilir temizletip tekrar deneyin.

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantı dalgalanması için rolantı motoru ve kelebek bogazını sokup guzelce temizletin kelebek bogazına gelen hortumları kontrol etsinler hava kacagı varmı sorununuz kalkar tekleme içinde gaz ayarı yaptırın duzelir

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzindede rolantide titreme oluyormu ? Eger sadece lpg deyken titreme oluyorsa ilk once lpg enjektorlerinizin duzgun calisip calismadigina , km si dolmussa lpg filtresi degisimine , iksindede sorun yoksa duzgun bir lpg ayari ile sorununuz cozulebilir .

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Regülatörü değiştireceksin, regülatör radyatör suyuyla ısınıp içinden geçen sıvı petrol gazını ısıtarak gönderir. Diyaframında yırtık çatlak vardır, zamanla bozulur tamiri de pek başarılı değildir, yayları ıvır zıvırı çok olan bir parça. Değiştirin bakın keyfinize.

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu rolanti dalgalanmasi tekleme yapmaz degil mi?

Benzinde titreme yok sirf o yuzxden benzinde kullanmak istiyirum artik. 1 ay once gaz ayarina yaptirdim usta en son su an cok iyi falan dedi. Ama temizligine baktirmamistim. Onada bakgirnak en iyisi

Arabanin sessiz calismasinida merak ettimde normal mi? Benim arabalarin benzerleri diaatdan mitir sesi duyuluyor benimkinde disardan stop etti sanursin tik ses gelmiyor. Bu iyi biseymi acaba :)

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci aldigimdan beri(3 ay) aracta lpgde tekleme var. 2003 astra g sedan njoy. Sari motir sekli ola\ ariza] verdiginde sanayide, burda yada diger opel forumlarinda tavsiye edilen bir ustaya gittim. Cihazda atesleme sistemu cikti bobin falan degisturerek denendi bi faydasi olmadi vaktimde sinirli oldugu icin ertelesim :)

Gazdan ayagimi ya tam cekiyorum yada hafif basiyorum sehir trafiginde sikinti oluyor bana.
Kendimmi cok hassasim anlsmadim ama pedaldan ayagimi cekince devur hizla dusuyor sanki hizda hemen azaliyor gibi boyle bir sorun olabilir mi?

Calisir halde beklrrken devir saati kucuk bi sekilde yukari cikip iniyor. Bu normal mi sabit mi durmali?

Birde. Benim arac disardan calistigi dahi belli opmuyor 2 gundur benim arabalardan denk geliyorda dikkat ettim de diger araclarin rahat duyuluyor bunun sebebi ne olabilir ki yoksa normal mi :)

Cok oldu yazdigim ama kafama takilan seyler var aklima gelenleri yazdim ama yardimci olursaniz sevinirim :)

Tamamen aynı sorundan dolayı arabayı dün ustaya bıraktım. Nasipse buakşam alıcam. benim daha önce bobin, egr, bujiler, sensörler nevar neyok değişmişti. ustayla azönce telefonda görüştüm manifold ve kelebek boğazının , kelebeğin alt kısmı kurum dolmuş. yukarıda belirtilen sıkıntıya bu kurumun sebep olduğunu söyledi. maniifoldu ve egr boğazını arabadan tamamen söküp parçalara ayırmış o şekilde temizlemiş. bakalım akşama almaya gidicem arabayı.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayi bugun aldim. Ustaya durumu anlattim ama o parcalari degistirip denemelerle ilerlemis. Sirasiyla bujilerden baslayarak, bobin, egr, map sensoru, kelebek bogazi ve beyin denedi. Bunlari lpg sistemini motordan ayirarak denedi arac benzinde de bu problemi yasadigi icin. Ama cozum bulunamadi. Yanlizca kelebek bogazini geri takarken komple temizleyek taktigi icin sirkeleme yuzde 60 oraninda duzeldi. Simdi ustayla hemfikir olduk manifoldu komple sokup parcalayip temizleyecek. Saniyorumki sorun cozulecek. Sonucu burda tekrar paylasicam arkadaslar. Umarim bu sorunu yasayan herkes bundan kurtulur gercekten cok can sıkıcı bi durum

Sent from my iPhone using Tapatalk