lpgde tekleme ve rolantide dalgalanma

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayi bugun aldim. Ustaya durumu anlattim ama o parcalari degistirip denemelerle ilerlemis. Sirasiyla bujilerden baslayarak, bobin, egr, map sensoru, kelebek bogazi ve beyin denedi. Bunlari lpg sistemini motordan ayirarak denedi arac benzinde de bu problemi yasadigi icin. Ama cozum bulunamadi. Yanlizca kelebek bogazini geri takarken komple temizleyek taktigi icin sirkeleme yuzde 60 oraninda duzeldi. Simdi ustayla hemfikir olduk manifoldu komple sokup parcalayip temizleyecek. Saniyorumki sorun cozulecek. Sonucu burda tekrar paylasicam arkadaslar. Umarim bu sorunu yasayan herkes bundan kurtulur gercekten cok can sıkıcı bi durum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sagolasin hocam ins onla duzelir bakalim bende onumuzdeku ay izne ayrilacam memleketteki ustaya gidecem. Bu4dan az cok fikrim olsun baride orda bakmasini isterim. Butun dorunlar duzelip binmek bizede nasip olur ins ;)

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Insallah hocam :) ben yine cozuldugu zaman yazarim buraya son durumu

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ilgili sorun için usta sırasıya buji, bobin, egr, boğaz kelebeği, map sensörü, beyin,krank devir sensörü, yeni gaz pedalı denedi sorun çözülmedi.(bu işlemler lpg araçtan ayırılarak denendi) sonrasında manifold araçtan sökülüp parçalanıp temizlendi, sorun çözülmedi. usta, ben bunu çözemedim al bu arabayı dedi. ancak enson aracı bilgisayara bağlayıp gezmeye çıkmış, araç hareket halindeyken sensörler ve diğer elektronik parçaların çalışma değerlerinin grafiğini çizmiş, videoyu ben gördüm. ustada kafayı taktı bu probleme ve dediki senin arabadan çıkan değerleri olması gereken değerlerin olduğu videoyla karşılaştırıcam ordan bişey yakalayabilirsem sorunu çözeriz yoksa böyle kullanmaya devam dedi. bahaneyle baskı balatada değiştirdik busırada. kompresyon ölçümüde yapıldı. şimdi ya arabayı satıcam yada bunca zamandır değer vererek kullandığım bu arabaya bundan sonra kırbaçlaya kırbaçlaya binicem. çözüm bulan olursa forumda bana özelden msj atsın. bidaha toyota alıcam anasını satayım

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ilgili sorun için usta sırasıya buji, bobin, egr, boğaz kelebeği, map sensörü, beyin,krank devir sensörü, yeni gaz pedalı denedi sorun çözülmedi.(bu işlemler lpg araçtan ayırılarak denendi) sonrasında manifold araçtan sökülüp parçalanıp temizlendi, sorun çözülmedi. usta, ben bunu çözemedim al bu arabayı dedi. ancak enson aracı bilgisayara bağlayıp gezmeye çıkmış, araç hareket halindeyken sensörler ve diğer elektronik parçaların çalışma değerlerinin grafiğini çizmiş, videoyu ben gördüm. ustada kafayı taktı bu probleme ve dediki senin arabadan çıkan değerleri olması gereken değerlerin olduğu videoyla karşılaştırıcam ordan bişey yakalayabilirsem sorunu çözeriz yoksa böyle kullanmaya devam dedi. bahaneyle baskı balatada değiştirdik busırada. kompresyon ölçümüde yapıldı. şimdi ya arabayı satıcam yada bunca zamandır değer vererek kullandığım bu arabaya bundan sonra kırbaçlaya kırbaçlaya binicem. çözüm bulan olursa forumda bana özelden msj atsın. bidaha toyota alıcam anasını satayım

Toyota almak çare değil :) araç auris
Arkadaşımın şikayeti burada
"Sıfır model aldığım arabada yaşadığım problemler;
- Yanlış aksesuar montajı
- Hatalı plaka
- Park sensörü arızası
- Motor yağ eksiltmesi, turbo değişimi, vakum pompası değişimi, motor değişimi
- Teyp arızası, 1 defa komple değişim, bir defa paralı tamirat
- Diferansiyelin değişimi
- Geri viteste aşırı titreme
- Her yerinden adi plastik gıcırtı seslerinin gelmesi
- Yakıt deposundaki yakıtın çalkantı sesinin duyulması
- Aşırı ince saç kullanımı, yağmur damlalarının teneke etkisi yaşatması
- Servis elemanlarını devamlı değiştirmeleri ve konu hafızası olmaması
- Merkezden görüşülen müşteri temsilcilerinin müşterilere hakaret etmesi
ve daha onlarcası..."

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay arkadas ne alacaz biz sorunsuz binmek icin yaa kendimizmi yapalim :)) turk isi opel