LPG veya Yakıt Tasarruf Cihazı Taktıranlar, Taktırmayı Düşünenler.. Dikkat!

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Misal bugün araçta bir şey yok idi neyse ekmek aldım arabaya bindim Konta çevirdim anında güm sesi sonra lpg de gaz yemedi benzine aldım sanayiye gittim bir gaz ayarını yaptığını söyleyen varlığa on tl verdim zehir zıkkım olsun sadece bir vidayı çevirmek için on tl sanki biz parayı yoldan topluyoruz

Abi böyleler işte ya. Benimde rölanti devrinde tekleme yüzünden sözde ilgilendi ama sorunumu gidermedi, bide üstüne 20tl aldı adam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim artık esnafın bana göre sadece dini imanı 20 TL olmuş... gerçekten işini adam gibi yapan esnaf hariç... ben haram ettim zehir zıkkım olsun dedim... gerisi Allah'a kalmış... ama hak etsin sonuna kadar hakkını alsın ama kardeşim sadece bir vida pense yada tornavida dahi kullanmadan bir sağ bir sol ver 10 TL bu adam günde 10 kişiden alsa ayda 3000 TL eder. Boru mu?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim artık esnafın bana göre sadece dini imanı 20 TL olmuş... gerçekten işini adam gibi yapan esnaf hariç... ben haram ettim zehir zıkkım olsun dedim... gerisi Allah'a kalmış... ama hak etsin sonuna kadar hakkını alsın ama kardeşim sadece bir vida pense yada tornavida dahi kullanmadan bir sağ bir sol ver 10 TL bu adam günde 10 kişiden alsa ayda 3000 TL eder. Boru mu?

Nadir abi valla aracımın her turlu sorununu kendim yapıyorum , kendi aracımın ilk bakımından itibaren garanti bozmak pahasına kendim yaptım , babamın aracının ise elimden geldiğince herşeyini ben yapmaya çalışırım , 13 yıldır bi katalizör için sanayiye gittim şukur ondada sorunu çözdüğü için 100TL verdim ha bide alt takım değişimi sanayide yapıldı , onun dışında kimseye çözemediği bi sorun için para vermem , alan adamıda adamdan saymam , şimdi bayramdan önce baba-oğul kapı önünde triger değiştireceğiz :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi valla aracımın her turlu sorununu kendim yapıyorum , kendi aracımın ilk bakımından itibaren garanti bozmak pahasına kendim yaptım , babamın aracının ise elimden geldiğince herşeyini ben yapmaya çalışırım , 13 yıldır bi katalizör için sanayiye gittim şukur ondada sorunu çözdüğü için 100TL verdim ha bide alt takım değişimi sanayide yapıldı , onun dışında kimseye çözemediği bi sorun için para vermem , alan adamıda adamdan saymam , şimdi bayramdan önce baba-oğul kapı önünde triger değiştireceğiz :)

elden geliyorsa gayet mantıklı...
işine yarayabilecek bir site paylaşayım bende sana
http://workshop-manuals.com/vauxhall/

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Vallahi kardeşim en güzeli aslında ben gitmezdim ama araçta bir anda patlama olunca dedim yoksa diyafram delindi sandım. Ya değilse o şerefsiz vidayı bende sıkar gevşetir ayarlardım. Yok ya yeminle bu esnafa acınmaz...maliye bakanı filan olsam böyle adamların ensesinden ayrılmam. Her aldıkları 10 TL için fatura kesmeyenin canına okurum...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'nin elektrik tesisatı sonradan bağlandığından dikkat çekmek istedim. Yani bu olay lpg ile de sınırlı değil. Ekstradan takılan lamba,ışık vs. de bunu içeriyor.

Bu noktada işi yapanın ehil olması işin nirengi noktası. Ve aynı zamanda malzeme kalitesi.
45 bin km LPG ile kullandığım aracımı yeni sattım. İkinci kez marş bastığım olmadı ve hiçbir elektrik sorunu yaşamadım.

Yani olay, LPG, alarm, sigorta vs.'den ziyade. Yapılan işin kuralınca ve uygun malzemelerle yapılıp yapılmadığı.

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu noktada işi yapanın ehil olması işin nirengi noktası. Ve aynı zamanda malzeme kalitesi.
45 bin km LPG ile kullandığım aracımı yeni sattım. İkinci kez marş bastığım olmadı ve hiçbir elektrik sorunu yaşamadım.

Yani olay, LPG, alarm, sigorta vs.'den ziyade. Yapılan işin kuralınca ve uygun malzemelerle yapılıp yapılmadığı.

Evet doğru diyorsunuz. Yeri geliyor sıfır aldığınız araçta bile ufak tefek sıkıntı çıkabiliyor. (Transport sırasında vs.) Hani derler ya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer diye. Bizimki de o misal oldu :) Bundan sonra tövbe LPG'Ye :)