lpg sorunu lütfen acil yardım

huskee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra b 2.0 motor aracımda sıralı sistem milano marka lpg takılı aracım lpg deyken kırmızı ışıklarda ve frene uzun süreli bastığımda (aracım otomatik vites) devri inip kalkmaya başlıo ve sonunda stop edior veya 900 devirde sabitlio fakat bu kezde araba çok zorlanıor ve titrior ve uzun yolda araba biraz performansı düşük olmasına rağmen normal gidior fakat titreme oluor bu sorunu benzinde yapmıo diodum ama son zamanlarda çok hafifte olsa benzindede yaptığını hissediorum ne denediysem olmadı sorunum bi türlü çözülmedi lütfen yardımlarınızı bekliorum...

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good:hava emiş sensörünü temizlet bişey kalmaz :good::good:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme sistemini kontrol ettirin.. kelebek boğazını gerekirse temizleyin....LPG regülatör ayarını tekrar ayarlatın ... lpg yi taktırdığınz yere bi daha uğrayın yani...saygılar...

huskee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujileri değiştirdim ama buji kablolarını değiştirmedim 3-4 ay önce çıkma bobin ve kablo taktırmıştım kablolarıda değiştircem artık sonrada lpgciye gitcem inşallah sorun hallolur ilginiz için teşekkürler

aykutyakut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunu buyuk bır ıhtımal emıs sensoru yuzunden yapıor benzınde o kadar bellı etmez emıs sensoru arızasını ama lpg de cabuk bellı eder o yuzden ılk ona baktır arızalıysada ben olsam cıkma bulurum yenısı pahalıdır bunun dısında bujılerden veya bujı kablolarından olacagını sanmam onlar arızasını titreme cekıste dusus ve cok gaz yakarak gosterır ama olmas dıye bısey yok onlarada baktır cunkı LPG de en onemlı olan atesleme sıstemıdır ... saygılar kardesım...

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
bujı kablolarını ve bobını degıstırın sorun duzelır
200 ytl cıvarıdır
kablonun cıkması takılmaz asla....

huskee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracın buji kablosunu değiştirdim bobini kontrol ettirdim hava emiş sensörünü kontrol ettirdim temizlettim rölanti ayarlayıcısını kontrol ettirdim ama değişen bişi olmadı araba yine yapıo aynı sorunu dün benzindede aynı sorunu yaptı kırmızı ışığa geldiğimde araç vitesteyken frene bastığımda arabanın devri düşüor 500 devrin altına düşüor kalkıor sonra 1000 devirde sabitlior şaştım kaldım bugün motor ustam benzinde hiçbir sorunu olmaz dior lpgciye götürüorum lpgde bi sorunu yok bütün ayarlarını yaptım dior şaştım kaldım kafayı yicem sonunda

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakum pompasından olmasın biliyorsunuz araçlarımızda westing house mevcut... westing housenin borusunu kontrol edin .. aklıma geldi .. umarım sorun büyük değildir saygılar...