lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm. arkadaşlar. lpg taktıracak arkadaşlar ilkönce şunu iyi bilmelidir. araç ilk çalıştırıldığında benzin ile çalışıyor. motor hararetinin 80 derece yi bulması ve 1,5 - 2 km. gittikten sonra ise lpg ye geçiyor. Bu durumda şehiriçi kısa süreli kullananlar için lpg anlaşılacağı üzere mantıklı değil. ayrıca 2000 ytl gibi bir parayı gözden çıkaracaksınız ve 2000 ytl yi de ne zamana kadar amorti edeceğine bakacaksınız. Artı otogaza vereceğiniz parayıda üstüne ekleyeksiniz. taktırılıp taktırılmaması tamamen aracın sık sık kullanılmasına bağlıdır. Yani yıllık 100.000 km gibi bir kullanım yapmıyorsanız lpg nin bence avantajı yok. araca vereceği zararı da göz ardı etmemek lazım. ne kadar zararı yok denilsede bilen bilir. Mutlaka zararının olduğuna inanıyorum.
sanırım biraz sallamışınız....biraz degil iyi sallamışın.....:) :D

cberi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar
benzin 3 LPG 1,45 YTL
benzinle 0,3 YTL LPG ile 0.155 YTL yakıyorum
Aradaki fark 0.145 YTL X 100.000 km dersek 14,500 YTL yapıyor.
siz karar verin ....
selam

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm. arkadaşlar. lpg taktıracak arkadaşlar ilkönce şunu iyi bilmelidir. araç ilk çalıştırıldığında benzin ile çalışıyor. motor hararetinin 80 derece yi bulması ve 1,5 - 2 km. gittikten sonra ise lpg ye geçiyor. Bu durumda şehiriçi kısa süreli kullananlar için lpg anlaşılacağı üzere mantıklı değil. ayrıca 2000 ytl gibi bir parayı gözden çıkaracaksınız ve 2000 ytl yi de ne zamana kadar amorti edeceğine bakacaksınız. Artı otogaza vereceğiniz parayıda üstüne ekleyeksiniz. taktırılıp taktırılmaması tamamen aracın sık sık kullanılmasına bağlıdır. Yani yıllık 100.000 km gibi bir kullanım yapmıyorsanız lpg nin bence avantajı yok. araca vereceği zararı da göz ardı etmemek lazım. ne kadar zararı yok denilsede bilen bilir. Mutlaka zararının olduğuna inanıyorum.

Sayın abim benim arac sabah ilk çalıştırdığımda benzinde çalışıp en geç 30-40 sn de gaza geçiyor..Sıcaklığın 32 derece olması yetiyor..BEn genelde sabahları 300-400 m mesafe gidiyorum ve bunu lpg ile gerçekleştiriyorum..

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm herkese, LPG' li araçlarda özellikle soğuk havalarda ve sabah motor normal ısısına varmadan tüple kullanılmaması gerekli, bunu uygulamak motorun performansını uzun müddet korur.LPG' nin dezavantajları katalizörü zamanla bozması,daha fazla kurum yapması, ayrıca hız meraklıları için -birçok araçta gördüm- yüksek hızlarda ivmelenmesi benzine göre ağır,max. hızda 10-15 km.de olsa düşüyor. Ama ekonomi açısından mutlaka avantajlı, en azından dolaşırken,gaza basıp araca yüklenirken gitti 3 YTL'lik benzin diye huzursuz değilsin! ;) Benzin bu fiyatta olursa daha bize çok kazık atar :mad: Benzine selam, LPG'ye devam...

Son düzenleme:
K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
kim ne derse desin lpg her an patlamaya hazır bi canlı bombadır ve kim motoru öldürmüyo desene ilerleyen zamanlarda motora zarar veriyor sıralı değil ne olursa olsun hem 1.500 ytl vereceksin az yakacak ama araban ilerleyen zamanlarda zarar görecek lpg yaptırırken arabanın orasını burasını deldireceksin ne gereği var cok az yakmasını istiyosanda 3-4 milyar ver dieselini al bence değmez++kapalı ortamlara giremiyosun

olcay54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2000 model vectra1,6 arabama taktıralı 15 gün oldu şimdilik hiçbirsorun yok 2500 km yaptım tartarini auto yu herkese tavsiye ederim ş. içi 150 ş. dışı 120 yakıyor

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende 2000 model vectra1,6 arabama taktıralı 15 gün oldu şimdilik hiçbirsorun yok 2500 km yaptım tartarini auto yu herkese tavsiye ederim ş. içi 150 ş. dışı 120 yakıyor

ne kadara mal oldu bizim bi arkadaş taktırdı brc marka 1200 ytl ye 12 ay taksit yaptılar

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
....,daha fazla kurum yapması....

Yazdıkların doğru ancak.. LPG'nin benzine göre bir avantajı kurum yapmamasıdır. Yani LPG'de kurum olmaz.. Yanlız bu bir avantaj gibi görünsede zaman içerisinde bir dezavantaj oluşturup aracın yağ yakmasına neden olur. Şöyleki benzin segmanlar üstünde faydalı kurumlar oluşturur. Ve bu kurumlar sızdırmazlık elemanı olarak görev yaparlar farkında olmadan.. Yani sanmayalımki kurum araca her zaman zararlıdır..