LPG li aracınız ne kadar yakıyor??

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar
vectra a 2.0 gl cook nokta lpg sistem var sehir içi 90 ve 120 km hızlarda 20 tl tuple 210 kuruş yakıyor. motor bakımı ve lastikler yeni 14 65 185 ebatda sizce nasıl ?
arkadaşlar paylaşım yaparkene aracınızn lastik ebatlarınıda yazarsanız daha anlayışlı olur saygılarımla :)

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar
vectra a 2.0 gl cook nokta lpg sistem var sehir içi 90 ve 120 km hızlarda 20 tl tuple 210 kuruş yakıyor. motor bakımı ve lastikler yeni 14 65 185 ebatda sizce nasıl ?
arkadaşlar paylaşım yaparkene aracınızn lastik ebatlarınıda yazarsanız daha anlayışlı olur saygılarımla :)

mustafa lpg de sorun yaşıyomusun. ben de taktırmayı düşünüyorum sıralı mı düz mü karar veremiyorum.

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba rubi
lpg den gayet memnunum sıkıntım yok benim aracımda 2 yıl oldu takılalı randirenzo marka cook nokta sistem iyi bir marka italyan iyi bir montaş ustası sorun yaşatmaz

californian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende yazayım dedim yakıtı ama biliyorum inanmayan olucaktır.bu yüzden şimdiden söliim gerçek rakamlar :) arabam 2001 vectra B 1.6 confort. 2 sene önce ankarada zovali sıralı sistem taktırdım. yaklaşık 60000 km yol yaptım ve şehir dışı 90 km sabit hızda 6 litre lpg yaktı :) şehir içinde değişiyor ama 8 litreyi geçmiyor. simit tip 45 lt tank var. yaklaşık 42 litre civarı alıyor ve şehir dışı net 700 km yol gidiyor.tabi bu 90la giderken ve tamamına yakını otoban. 170 km hızda ise 400 km de depo bitiyor. bu değerlerin tamamına yakını tek kişi ve bagaj boş halde.195 65 15 standart lastik kullanıyorum ve şimdiye kadar tek bir sorun yaşamış değilim :)

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende yazayım dedim yakıtı ama biliyorum inanmayan olucaktır.bu yüzden şimdiden söliim gerçek rakamlar :) arabam 2001 vectra B 1.6 confort. 2 sene önce ankarada zovali sıralı sistem taktırdım. yaklaşık 60000 km yol yaptım ve şehir dışı 90 km sabit hızda 6 litre lpg yaktı :) şehir içinde değişiyor ama 8 litreyi geçmiyor. simit tip 45 lt tank var. yaklaşık 42 litre civarı alıyor ve şehir dışı net 700 km yol gidiyor.tabi bu 90la giderken ve tamamına yakını otoban. 170 km hızda ise 400 km de depo bitiyor. bu değerlerin tamamına yakını tek kişi ve bagaj boş halde.195 65 15 standart lastik kullanıyorum ve şimdiye kadar tek bir sorun yaşamış değilim :)

45 litrelik tankın 42 litresinin doldurulması güvenli değil. lpg tankının en fazla %80 i doldurulmalı. tankın valf ayarları gözden geçirilmeli.

çok bilmişlik olarak düşünmeyin. forum arkadaşımı güvenliği konusunda uyarma ihtiyacı duydum sadece.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Öyle tabii dogru söylemişsin.
Benim depo 40 lık 33 litre alır hep.

californian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende öyle biliyorum haklısınız.bazı yerlerde 40 lt alıyor dahada almıyor.bazen 43 lt ye kadar çıkıyor. çok dolunca birkere başıma geldi tüpe geçmedi araç.fazla doldurulmuş.sonra valfden boşalttık.