Lpg li Aracın Sabahları Geç Çalışması

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede yüksek devirlerde benzine alma sorunu oldu geçenlerde.Usta laptopu bağladı yola çıktık, bastık ve öyle kalibre etti.Sorun tamamen düzeldi.

Sizin sorun bence lpg enjektörlerinden kaynaklanıyor.Enjektörler stop ettikten sonra gazı kesmiyor olabilir.Bu da sabahları benzini ateşlemede sorun yaratıyor olabilir...

Doğrudur, bende bundan şüpheleniyorum ama hani bunu tesbit edecek usta ki? Lanet olsun, her lpg cide her proğram yokki usta seçesin.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100-110 bar olayi her opel için ayni mi astra g 1.6 için kaç bar

fozcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet düzelme yok. Artık kendiliğinden düzelmesini bekliyorum.

Berkay bey bendede skoda octavia var ve atiker 1 sene oldu taktıralı bıktım aynı sizin yaptıklarınız gibi önce ankara atiker yetkili servisi sizin konuştuğunuz araba benzinle gitmeyi unutmuş 100 km benzinle yapın sonra ayar yapalım dediler yaptılar düzelmedi , sonra başka bir ilde sırasıyla enjektörler , beyin regülatörü değiştirdiler , her gün deneyip baktım regülatör değişince düzeldi ( içinde diyaframdan dolayı dediler ) ama 3 ay sonra yine başladı bu sefer gaz kesici (tüpün) değiştiler 15 gün yapmadı yine başladı bende bu gün regülatörü yeniden değiştirdim yine deniycem.

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş aynı sorun bendede var idi 2 yıldan beri bulamadım ve en son tesadüfen lpgciye gittim usta gayet iyi idi sistemi cihaza bağladı önce hata varmı diye baktı ve hataları sildi daha sonra yeniden bi kalibrasyon yaptı, 10 gün oldu aşağı yukarı tek marşda alıyor eskiye döndü..bence hiç bir parça değiştirmeden bunu bi yap maliyeti 5 tl oldu....

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpg kitinin üzerinde ısı sensörü mevcuttur bu sensör zamanla bazuluyor bunu değiştirin kolayca hal olacaktır. iyi günlerde kullanın

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpg kitinin üzerinde ısı sensörü mevcuttur bu sensör zamanla bazuluyor bunu değiştirin kolayca hal olacaktır. iyi günlerde kullanın

nasıl bişey bu sensör? tam olarak nerede takılı?
nereden temin edilir? her kit için geçerli mi?
fiyat nedir?
lütfen biraz bilgi verin. teşekkürler.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistem lpg kiti olan araçlar benzinde çalışmıyor mu? sorun lpg sistemi ile nasıl çözülebiliyor?