LPG istasyonum değişti arıza ışığım söndü ...

Goksun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell den devamlı kullanıyrdm tekırdagdan eskışehire gelmek ıcın katkılı gaz kullanmak zorunda kalkdım ve bı depo gaz bıtmesıne yakın arıza lambasını yaktı ve araba cekısten dustu sankı arabayı arkadan cekıyorlar gaz cok gec algılıyor ama suan ısık sondu eskı halıne dondu neden kaynaklandıgını anlamıs degılıM ama sanırsam gazdan kaynaklandı

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu arkadaşa yaşadı honda aracında lpg istasyon değiştirmiş arıza lambası ilk defa yandı dedi

Cihanqir

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende aygaz alıyordum filtreyi değiştim geçenlerde bildiğiniz yanmış yağ gibi kapkara ve vıcıkvıcık olmuş filtre bende shell autogas a geçtim bakalım.bu arada istanbul da 2.10 tl olmuş lpg yuh diyorum içimiz dışımız zam oldu.

ben shell tek istasyondan alıyordum havaalanı yolundakinden filtre aynı senin dediğin gibi olmuşdu arabada tekleme vardı ve filtre değiştirip opet e döndüm araba tertemiz oldu kitap gibi performansındada düşme olmadı bilgine

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
yahu şu lpg ne sorunlu bir sistem.
volkswagen forumlarını dolaştım dün gece, herkes lpg ile ilgili şikayetlerini dile getirmiş.

kimisininki tekliyor kimisininki gaz yemiyor, kimininki stop ederken titremeler, hararetler, arıza ışıkları v.s v.s off off. ekonomi yapayım derken kenarı ayrılan bütçeyi lpg arızaları için ya ustaya yada parçacıya kaptıranlar, sinirden patlayanlarmı ararsın, aracının yolda stop edenlerinimi arasın ne ararsan var.

çok sorunlu bir sistem bu lpg..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bana lpg cok sacma gelıyor kızmayın ama ya benzın 4 tl ye yaklastı lpg 2 tl yı gectı fakat su var arac lpg de ıken benzınden bı %20 cıvarı fazla yakıyor daha akıskan oldugu ıcınee oldumu lpg 2.5tl sıze ustune sısteme verıyosun 1500 tl ustune bıde her 3 depoda ceyrek depo benzın gıdıyor 50 tl de ole koysan gazın lıtresı sana sıstem harıc benzın dahıl 3 tl oldumu sısteme para verdın aldın ee bununda ayrıca bakımı var 2 flıtre 50 60 tl 10000 km de bır ee oldumu sana 3.25 felan ee arada kaldı 75 kurus bılemedın 1 tl fark kı o bıle kalmıyo ama ne anladım ben bu lpg ısınden bastıgında zaten fazlası ıle yakıyo bıde?????
ee arada bı gaz pıs cıkar yok katkılıdır arabayı bozar ya al dızel bakımlarını zamanında yaptır bak bakalım o zaman hıcc bunlarla ugrasıyomusun
dızel arabanın yanı 1.3 cdtı aracın tırıgelı 250000 km gıdıyo ee herseyı ıle bakımı dısarda 200 tl yı bulmuyo kı oda yagın ıyısınden koydurup motor ıcını temızletıp tum fılıtreler deıstıgınde yakıt desen doldur unut ne anladım ben bu lpg ısınden yada taktırandan???
ılk lpg cıktıgında hatrlıorum 180 kurus ıle 250 kurus arasında degısıyordu lıtresı bı tutulmaya basladı 1 lırayı gectı ola ola bu hale geldı zaten....
ısın kısası bu kadar yazdım k.bakmayın ama cıdden bu ulkede lpg ıle tasarruf olmaz sadece kendımızı kandırıyoruz o kadar...

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
ben lpg filan taktırmam arkadaş, illa ekonomi istersem gider dizel alırım, en azından lpg deki sorunlara sıkıntılarla arabaya verdiği ve bana verdiği sinir stresle uğraşmam.

%30-40 tasarruf edilen parayı lpg nin getirdiği ek sorunlara problemlere vericeksem ne anlamı kaldı lpg taktırmanın.

az binerim lpg taktırmam, yada gider dizel alırım çok bineceksem.

musisi73

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar bende vectra b 2001 aldım lpg taktırdım ve araıza ışığı yanmaya başladım siteden okudum ve denedim lpg istasyonunu değiştirdim arıza lambası sönde sorunu olanlar denesin.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lpg filan taktırmam arkadaş, illa ekonomi istersem gider dizel alırım, en azından lpg deki sorunlara sıkıntılarla arabaya verdiği ve bana verdiği sinir stresle uğraşmam.

%30-40 tasarruf edilen parayı lpg nin getirdiği ek sorunlara problemlere vericeksem ne anlamı kaldı lpg taktırmanın.

az binerim lpg taktırmam, yada gider dizel alırım çok bineceksem.

İnan haklısınız ama ben hayatta dizel arabaya binmem traktör gibi ses çıkarıyor , genel bakımları benzinli araçlardan daha pahalı , benzinli araçlardaki devri görmesi imkansız , görse bile motor iptal , yani benzinin tadını vermiyor ama bu tadıda benzinli araçlara lpg takarak çıkarıyoruz ama dizel araçların hem şehir içi hem şehir dışı lpg den daha az yaktığı kesin .

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnan haklısınız ama ben hayatta dizel arabaya binmem traktör gibi ses çıkarıyor , genel bakımları benzinli araçlardan daha pahalı , benzinli araçlardaki devri görmesi imkansız , görse bile motor iptal , yani benzinin tadını vermiyor ama bu tadıda benzinli araçlara lpg takarak çıkarıyoruz ama dizel araçların hem şehir içi hem şehir dışı lpg den daha az yaktığı kesin .
ıste bu dızele karsı on yargı sen bın bı corsa cdtı motorlu araca ya hıcte traktor gıbı sesı yok hatta motor ısındıgında ses gledıgını bıle hıssetmıyosunuz nerdeyse.
bakım pahalı demıssınız neyı pahalı bakımın bakımını duzenlı yaptırın aynı para hıcte pahalı degıl yok turbo bozulur dıyosanız hıc te bozulmuyor maşallahı var yanı bozulsa bıle 400 tl sen bı benznlı motorda arıza versın gene aynı parayı odersın..
devır gormuyo demıssın yoo cokta guzel goruyor 5000 devırı senın aracında o devırı goruyodur yada max. 6000 devırı bence hıc bı farkı yok cunku 3500 den sonra bı ıse yaramıyor sadece benzınlı aracında egsoz varsa o zaman oter sadece o kadar
sen hıc dızel araca bınmedıb turbonun tadını almadın heralde arac turboya bı gecsın o zaman bınermısn benzınlı araca bakalım bızım sırkette 2.0 motor bı 407 bıde passat vardı pug benzınlı passat dızeldı passat kalkarken turboda kafa sallıyodu pug a bınmek bıle ıstemıyodum :)
on yargılı olmayın gercekten bı defa bın dızel araca kullan hem gıdısı hem yakıtı guzel...