lpg için son defa danışıyorum

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Masraflarla başlayayım o konuyu önceden hazır etmiştim aynen geçerli :
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=93331
Satış konusunda net 2bini çıkarmasanızda bin küsür eklersiniz tabi üstüne. bazıları kendi ustalarına montaj yaptırmak için lpgsiz araba istiyor ama çoğu çok km yapmadığı sürece hazır lpgliyi tercih edecektir.
Performansta illa farkı hissedersiniz ama performanslı sürüşte, dolu arabada dik yokuşta gibi ekstrem durumlarda düz yolda normal giderken falan sorun yok yani hissettirmez :) gaz-benzin geçişlerini hissettirmez..
Montaj konusunda Antalya için konuşuyorsak Landirenzo için Uludağ'a gideceksiniz. Çevreyolundaki ana şube. Yoğunlar, sürekli değişik marka ve modellere montaj yapıyorlar. Montaj öncesi ilgiyi montaj sonrasında göremedim ben. Yoğunluktan ilgiyi paylaştırıyorlar ve size fazla düşmüyor :D anaşubede EVO Kiti peşin 1700e taktırdım fiyat oynamayabilir ama 12 taksit imkanları var. Montaj sonrası 80liraya yağ satmaya çalışıyorlar bence gereksiz. daha çok olmadı yak. 2000km şimdilik sorunsuz keşke daha çok km olsaydı kefil olma konusunda net olurdum şimdi tarafsızım gidin bi görüşün derim. Birde Isparta'ya geçme şansı varsa Landrirenzo Şua lpg var. Burada bir üst seviye olan Omegas Plus Kit 1750tl ye takıyorlar gelir bigün başında durur teslim alır geçersiniz. buranın ilgisi ve teknik bilgisi daha iyidir uludağ biraz daha reklama ve vitrine önem veriyor. Bana uludağ mı şua mı deseniz şua derim.
Brc içinde uysal lpg ydi sanırım gene yeni sanayide şubeleri var.marka iyi.ben gidemedim bence değerlendirip bi gidin. ama landirenzo da motor garantisi olduğunu unutmayın brc de de benzer bişey duymuştum bi doğrulatırsınız eğer varsa..

Biraz uzun oldu.. :)

ilginiz için tşkler, uladağ çevreyolundakini bilmiyorum, ama yeni saniyideki şubede bi tanıdık usta var, eğer landirenzo olursa onu düşünüyordum, ama uladağ için genelde iyi şeyler duymadım onu diyebilirim, brc içinde uysal ile görüştüm ikna edici konuştu ama montajdan sonra nasıl olur bilemem

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaş LPG işi pis iş ya... adam gibi takılmadı mı? canından malından bezdirir adamı... karar senin fazla kullanmıyor isen aracını dokunma araca... birde sadece 20kr az yakacak diye de arabanın canına okuduğuna değmeyecek.

abi kafamı karıştırma yine :D

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG kiti taktırınca aracın değeri neden yükselsin ki?

birisi aracını satarken hiç lpg takılmamış der 3 lira fazla ister. diğer bende lpg var 2000 liraya taktırdım der 2 lira fazla ister... ne güzel günler yaa...

şimdi şöyle bişey var aynı model araba enjoy paket lpg li adam 27.500 tl
fiyat istiyo, ama ben cosmo paket arabaya 25000 tl diyemiyorum hatta satamıyorum, lpg den olabilirmi

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kitin markasından ziyade usta çok önemli iyi usta zaten kötü marka ile iş yapmaz. Aracını çok kullanıyorsan LPG zorunlu ama yılda 3-5 bin km yapanlar için gerekmiyor bence benim 1997 Astra 1.6 16 v aracımda AKL marka sıralı sistem takılı şehir içi 9 şehir dışı 7 litre sarfiyatı var ayrıca çok memnunum enjektör sesi bile yok.

iyi ustayı bi bulsam taktırcam da nerde :D
benim km işi belli olmuyo gün oluyo 140 km yol yaparım gün oluyo 8 km yol yaparım, ama şöyle diyim 3 senede 22 bin km yol yapmışım

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 senede 22.ooo km için değmez bence ama siz bilirsiniz. aracı satmayı da düşünüyorsanız hiç girmeyin riske..

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 senede 22.ooo km için değmez bence ama siz bilirsiniz. aracı satmayı da düşünüyorsanız hiç girmeyin riske..

inanın satılsa bi dk durmicam satıcam bir
ikinciside bir gün 140 km yol giderim bir gün 5-6 km giderim
ama 2010 1 mayıs itibariyle bugene kadar 21000 km yol yapmışım

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg olayına sıcak bakmıyorum zaten araba yakacağı yakıtın çoğunu ısınıncaya kadar yakıyor.
iyi bağlanması gerekiyor zira araç tesisatı kesilip biçiliyor
lpg pahalı ve lpg de litre bazında çok yakıyor. benzinden bi farkı olduğunu düşünmüyorum çok çok %10 %20 fark eder.
Sps ile aracın yazılımını güncelletirseniz yakıt düşer gaz tepkisi daha iyi bir hal alır
bobin arızası
su kaçakları
gaz kaçakları
tekleme hep lpg nin sonucu.
ayrıca twinport motorlarla lpg uyumsuz hele ki atiker.

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg olayına sıcak bakmıyorum zaten araba yakacağı yakıtın çoğunu ısınıncaya kadar yakıyor.
iyi bağlanması gerekiyor zira araç tesisatı kesilip biçiliyor
lpg pahalı ve lpg de litre bazında çok yakıyor. benzinden bi farkı olduğunu düşünmüyorum çok çok %10 %20 fark eder.
Sps ile aracın yazılımını güncelletirseniz yakıt düşer gaz tepkisi daha iyi bir hal alır
bobin arızası
su kaçakları
gaz kaçakları
tekleme hep lpg nin sonucu.
ayrıca twinport motorlarla lpg uyumsuz hele ki atiker.

bende sıcak bakmıyorum hatta sırf bu yüzden satcam arabayı
kim ne dese desin lpg olayı çok riskli
ama benzinde 40-45 arası yakıyo az değil en azından benim için fazla

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta önemli atiker harici markalar olabilir,karışık 20 kuruşlara kadar düşebilir tüketim iyi bir ayarla, siyah motor hassas işi bilen adam bulmalı arıza lambası vs uğraşmayacak, genelde uzun yol kullananlar için sorun çıkarmaz fazla ama şehir içi kullanımda normalden fazla hararet yapar,conta yakma olayı açısından. ama genel olarak az masraf çok iş bence.avantajı çok senede en az 20 bin yapan için.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 yıldır brc kullanıyorum 90 bini devirdim hiç bir problem yaşamadım en az %30 daha ucuza arabanı kullanırsın tavsiye ederim..