LPG gösterge problemi

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır lpg göstergesiyle ilgili problemim var.normalde depo 90 TL ye doluyor. ama içinde 25 TL lik gaz olsa bile full gösteriyor.bazen yarım gösteriyor.yani kafasına göre. çeyrekten daha az kalınca normalde tek diş ışık yanıp sönerdi.son günlerde 4 ışık birden yanıyor iyice kendinden geçti :) bunun çözümü zor mudur masrafl ımıdır ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aklıma şamandıra geldi. Birde arka tank da bulunan elektrik devreleri kontrol edilmesi şart ;)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün LPG bitmek üzere iken depoyu fulledim ama hala kırmızı Işık yaniyordu. Bende LPG tankindaki manuel göstergeye giren kabloyu çıkarıp taktım. Sorun düzeldi. Belki sizin sorununuzda budur. Bir kontrol edin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim fikrim ki benimde başıma geldi çok önce, 2001 daewoo vardı bende, bu durum depo basıncı ile ilgiliydi, yani lpg beyni depo basıncını algılayamadığı için sapıtmıştı, lpg ecu suna yeni yazılım ile düzelmişti, ama markaya göre değişebilir,,

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka BRC. elektrik kabloları sigorta bölümünde değil mi ? bide yeni yazılım yükletiyim. umarım tavsite ettiğiniz şeyler işe yarar.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şamandırada arıza veya takılı kalma, tank üstündeki göstergede arıza, bu göstergenin montaj ayarı (göstergenin üstünde 3 delik var bunlardan birine takılıp ayarlanıyor) gibi sebepler olabilir.

Bu ne yazık ki Atiker de olsa Prins de olsa böyle tam bir ölçüm alınamıyor.

Masraflı bir iş değildir tank üstündeki gösterge 10 lira, şamandıra da 40 TL falandı sanırım ama arızanın sebebini bulmak uğraştırabilir.

Eğer aracın Benzin-LPG, LPG-Benzin geçişinde sorun yoksa ve Depoyu fulleyip km sıfırladığınızda kaç kilometre gittiğinizi biliyorsanız bu yöntem daha sağlıklı çok kurcalamamanızı tavsiye ederim zira ben bu sorunla uğraşırken bir keresinde LPG bittiği halde Benzine geçmemişti yığılıp kalmıştı araç Allah muhafaza araç falan sollamıyordum...

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şamandırada arıza veya takılı kalma, tank üstündeki göstergede arıza, bu göstergenin montaj ayarı (göstergenin üstünde 3 delik var bunlardan birine takılıp ayarlanıyor) gibi sebepler olabilir.

Bu ne yazık ki Atiker de olsa Prins de olsa böyle tam bir ölçüm alınamıyor.

Masraflı bir iş değildir tank üstündeki gösterge 10 lira, şamandıra da 40 TL falandı sanırım ama arızanın sebebini bulmak uğraştırabilir.

Eğer aracın Benzin-LPG, LPG-Benzin geçişinde sorun yoksa ve Depoyu fulleyip km sıfırladığınızda kaç kilometre gittiğinizi biliyorsanız bu yöntem daha sağlıklı çok kurcalamamanızı tavsiye ederim zira ben bu sorunla uğraşırken bir keresinde LPG bittiği halde Benzine geçmemişti yığılıp kalmıştı araç Allah muhafaza araç falan sollamıyordum...
Anlıyorum.Zaten ortalama ne kadar gideceğini hesapladım.sıfırlayıp 300-350km arası kadar yol alıyor araç.bu arada lpg-benzin benzin-lpg geçişlerinde hiç sorun yok.bazen soğukta sapıtıyo.neyse ben bu durumu çok kurcalamayım o zaman :)