Lpg Dönüşümü

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrica astraopc bey aracin sadece motor aksami degil elektrik aksamida garantiden cikiyor , aracinizi ogrenin lutfen...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Evet oncelikle
1. Olarak yazimi nerenizle okudunuz da bunlari cikardiniz anlam veremedim , zaten 1. Yilinda LPG yi garanti disi kaldigini bilerek taktirdim ve bu yuzden bakimimi bile serviste yaptirmaya gerek duymadim.Bu konuda sikayetde etmiyorum.
2. Olarak benim aracimin LPG tanki arkadan park halindeyken carpilmasi yuzunden mecburiyetten söküldü , opel servisinde tamir görürken ispartanin en iyi buyuk vs LPG firmasi diye Landi de islem yaptirmislar , benim tankin sokuldugunden arabayi aldiktan sonra goruntu kirliligi ve sorunlarla karsi karsiya kalinca haberim oldu.
3. Opel ile tek sorunum bu degil , sirf biseyleri okumadan suzgecten gecirmeden, anlamadan körü körüne savunmussunuz sadece kendizi savunmak icinnyazmissiniz ve yazsiklarinizin yazimla bir alakasi oldugunu bile dusunmuyorum. Hepsi anlasilmak istendigi gibi carpitilmis.
4. Foruma girdigim gunden beri yuz taneden fazla "LPG montaji duzgun bi usta elinde tadindan yenmez , markanin hicbir onemi yoktur" tarzinda yazi yazmisimdir , hatta oyle ki bu forumdanda birkac kisi gonderdim ve gayet memnun kaldilar neyse konumuz bu degil.
4. Benim LPG karsiti oldugumu nerede okudunuz onada anlam veremedim...
5. 2003 yilindan beri opel icindeyiz sidik yarisina dondu bu olayda...
6. Son olarak ilk cumlede yazdigim anlasamamazligi uyku sersemloginize veriyorum...
Not: Keske bi bulusma bisey olsa gelsek bi yuz yuze konusarak falan anlasabilsek yoksa yazi ile olmayacak bu is...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olduğu kadar olmadığı kader :cool:

Bir yere varmaz bu işler . keyfine bak.

iyi günler

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Araca sonradan yapılan tadilatı opel haliyle garanti etmemesi gerekir doğrusu bu, fabrika çıkışı lpg li ürünlerde garantisini zaten veriyor opel.
2. tek bir sorundan genelleme yapmak çok komik olabiliyor.
3. lpg araca zarar veriyor mu? bence veriyor tabii ki ekstra tadilat yapılıyor bunun dezavantajı olacaktır ancak bir kaç gündür kullandığım kayın pederin fabia sı lpg den hiç zarar görmemiş. 180000 km yi geçmiş
4. ben lpg taktırma kararı verdim opel astra aracıma, fabia ile 58 tl ye 312 km gittim allah belasını versin benzinin.
5. çok km yapan dizel alsın denmiş, dizel boş araca binmektense (malum maddiyat) lpg li full araca binmez daha mantıklı.
6. bu konu uzar gider canınızı sıkmayın.

MemurTayfasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu bilmem ama servis bayi kanalı ile taktiracaksaniz taahutname alın. Oluşabilecek sorunlarda araç garanti dışına çıkmayacağını tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu belirten . Deve yükü para veriyorsunuz arabaya işime gelirse sonuçta tek marka değil bulunmaz değil

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Lpg hatasından dolay geçen gün aracın sübapları değişti 3.sübap kenarından kırılmış ve silindirin bir tanesi iptal olmuş. Lpg markası BRC.

hergün ortalama 24 km 2.vites yokuş yukarı ve yokuş aşağı olmak üzere şehir içi yol yapıyorum. 4. vitesi gördüğümü hiç hatırlamıyorum. maksimum 3. vites.

lpg benzine göre aynı paraya 2 katı daha fazla yol gidiyor.
50 tl lik benzin ile 120 km gidebildim şehir içi.

sizce lpg ile mi yoksa benzin ilemi devam edeyim?
aracıma bir zarar gelmesini istemiyorum.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maddi durumu iyi olanlar için benzinli bir araçta LPG yerine benzini öneririm. Şu an hem LPG li hem benzinli araca sahibim, LPG'ye biraz daha zam gelse, benzin de biraz daha ucuzlasa (benimki de hayal ya neyse) LPG'ye şu an son veririm.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Maddi durumu iyi olanlar için benzinli bir araçta LPG yerine benzini öneririm. Şu an hem LPG li hem benzinli araca sahibim, LPG'ye biraz daha zam gelse, benzin de biraz daha ucuzlasa (benimki de hayal ya neyse) LPG'ye şu an son veririm.

Abi iki ayrdır arabaya yakıt almıyordum malum kara belmaya küsüm :D dün dedim gidip şuna bir yakıt alayım şehir içi kullanım 200 KM 1.85 gaz 53 gayma verdim. :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi iki ayrdır arabaya yakıt almıyordum malum kara belmaya küsüm :D dün dedim gidip şuna bir yakıt alayım şehir içi kullanım 200 KM 1.85 gaz 53 gayma verdim. :D

Biraz fazla değil mi? Bizim ki şehiriçinde 230 km'de 53.00 TL lik gaz (litresi 1.98) tüketiyor. (bendeki 1.4 İ)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Biraz fazla değil mi? Bizim ki şehiriçinde 230 km'de 53.00 TL lik gaz (litresi 1.98) tüketiyor. (bendeki 1.4 İ)

Abi senin sistem benimkinden biraz farklı enjeksiyon yetiyor da artıyor abi. İşte bende tek nokta olunca bu değer bile iyi gibi geliyor bana. Birde bu rakam Ankara da soğukların tavan yaptı zaman idi. Şimdi bir daha doldurdum bakalım bu kez ne kadar gidecek? Bu arada Ankara da ucuz ve kaliteli gaz satan yerler harbiden çok fazla maşallah iki yada üç yer birbirine yakın olduğun da devletin saçma sapan indirimleri tısssssssssssssssssss kalıyor. Rekabetin gözünü seveyim. Ya değilse devletin eline kalsak rekabet olmasa 2.50-3 TL den aşağı bize gaz yaktırmazlar.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cumartesi günü Şaşmaz Olgun Lpg'ye aracımı götürdüm.. Aracımın tüm ayarları baştan yapıldı ve yaklaşık 150 km oldu ve araçta herhangibir sorun kalmadı.. Aracın sesi bile değişti öyle söyleyeyim.. Gökhan Bey'e çok teşekkür ederim..

Edit: Lütfen reklam gibi anlaşılmasın sorunumun çözüldüğünü belirtmek istedim...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: