Lpg Dönüşümü

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Opelin orijinal LPG li gelen araçların parçaları Landirenzo dur beyler . Landirenzodan 1.4 turbolara işten anlayan bayide montaj yaptırırsanız beyinlerin takılacağı yerlere kadar orijinal fabrika montajı yapabilirler .

GM mi Opel mi bilmem anlaşmasını ama Astra J/Insignia 1.4t ların motor kaput altı landi ile vida braket deliklerine kadar %100 uyumludur .

Ben Ankara Mocan montaj üstüne LPG tanımam orası ayrı ... Bu araçta LPG var hemde 130 bin km yi geçti :)

777ef5d1550d0ce6d4abbabe39fedaf0.jpg

7e2c8191aa657abea26025bce41d0d2a.jpg

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Paylaşmayacaktım reklam olmasın diye ... sonuçta reklama takıntılı arkadaşlar var ...

Bu Opelin LPG li araçlarında ki orijinal GM logolu enjektörleri :

64bc75b6d7f333d9daf535f9ca1bd0b2.jpg

Buda yine Landirenzonun normal enjektörleri, tanıdık geldimi :

5ab4bc0e4b394643038f0a8fe9d66261.jpg

Bunu yine eklemeyecektim ama şüpheci arkadaşlar için parça numarası , üretim yerine dikkat ;)

30b67738fbee204fcfda593af06925ca.jpg

Artık gazete küpürü vs vs mi dersiniz ne dersiniz bilmem ama gerçekler ortada ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sen o kadar teknoloji kullan o kadar insanlara dünya kadar paraya araç sat sonra ekonomi odaklı araç yapama sonra milleti LPG senen saçma sapan yakıta mahkum et. Sonra... sonra...millet el mahkum LPG takdırsın sonra aracın canına okusun ondan sonra aracı al eline git LPG ustasına gel servise...

Bırakın Allah aşkına artık şu LPG sevdasını. LPG kadar dandik bir yakıt asla ama asla bulamazsın. LPG araca zarar vermiyor falan filan bunların hepsi sadece hikaye. Araca zarar verme konusunu bırakın canına okuyor. Google görsellerden aratın bakalım bir dünya kavrulmuş motor görürsünüz.

Hayır şimdi LPG takan kim olursa olsun firma önemli değil arkadaş LPG motora zarar verir diyecek bir yürekli göremedik gitti yeminle.

Yalınız bizleri LPG mahkum eden siyasiler utansın diyeceğim nerede?

LPG aracın canına okur...

1. LPG ilk montaj sırasında adam gibi yapılmaz ise aklınıza gelmeyecek kadar aracınız da delik açarlar...

2. LPG takıldıktan sonra vay ayarı vay şusu vay busu bir sürü paranızı alılar.

3. Araç ikinci el ise sanırım 10 000 km dediğin de artık bobin buji kablosu buji kalmaz...

4. Araç 100 000 km üzerinde ise ve bu km şehir içinde yapan bir araç ise ortalama olarak 150 bin dememek kapak açarsınız çünkü subaplar hakkın rahmetine karışmıştır...

5. Birde bu moda çıktı yağlamalı sistem arkadaş bu yağ yanar ise bu yanan yağın kurumu pisliği nereye gider? Zaten EGR yüzünden nefesi kesilen araç birde bu yüzden nefes alamaz duruma gelir al başına belayı...

Burada arkadaşlara bir tavsiyem. Arkadaşlar eğer aracınız ile uzun km yapan biri iseniz dizel alın mis gibi binin gitsin. Eğer az km yapan biri iseniz benzin ile binin ağzınızın tadını kaçırmayın. Benden tavsiye.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşmayacaktım reklam olmasın diye ... sonuçta reklama takıntılı arkadaşlar var ...

Bu Opelin LPG li araçlarında ki orijinal GM logolu enjektörleri :

64bc75b6d7f333d9daf535f9ca1bd0b2.jpg

Buda yine Landirenzonun normal enjektörleri, tanıdık geldimi :

5ab4bc0e4b394643038f0a8fe9d66261.jpg

Bunu yine eklemeyecektim ama şüpheci arkadaşlar için parça numarası , üretim yerine dikkat ;)

30b67738fbee204fcfda593af06925ca.jpg

Artık gazete küpürü vs vs mi dersiniz ne dersiniz bilmem ama gerçekler ortada ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Olay bu mu?
Olay yalan dolan ile is yapmalari , GM ile anlasma olmadigi halde anlasma var demeleri , sifir aracta isterseniz LPG takin garanti bozulmuyor diyip , herhangi bir sorunda , servisten kapi gicirtisina bile LPG kaynakli denilip baslarindan savmalari. Ben aracim 1 yasindayken atiker taktirdim ustam kit disinda hicbiryere garanti vermedi, servise bir daha adimimi atmadim, cunku biliyordum kapimi bile yaglatmak istesem araciniz LPG li garanti disi kaldi diyecekler. Pardon adim attim oda su yuzden oldu frenleri tutmayan 2012 model bir corsam var internetten opele laf sokarken bana ulastilar servise gidin inceleyelim dediler onun icin gittim ve kendine usta denen herif kaputu acti aaaa bunda LPG var o yuzden tutmuyo dedi :D , LPG nin sigortasini cektim , artik araba LPG siz dedim , mirin kirin etti cunku sorun devam ediyordu , en son vardigi sonuc , bu olay butun corsa D lerde boyle o yuzden buna sorun olarak bakamayiz , ama bu olay icin parca var GM uretimi onu alip takarsaniz sorununuz son bulacaktir , diyerek mantik disi savunma yapti . Mudure baktim , o bakti , ben baktim , o bakti , ben baktim , sonra dedi ki oturun isin aslini konusalim :) Serviste ilk defa IQ sunu kullanan birisi benimle adam akilli konustu politikalarindan yapabilecek ve yapamayacaklarindan bahsetti cayini corbasini ictik ve ciktik. Her ne kadar durust davranmis olsada o gun opel benim icin bitti...
Buda boyle bir anımdi.

Yani varmak istedigimiz yere varalim, bana alttan alttan laf sokmak yerine sunun garantisini verebilirmisiniz ; Sifir opel araciniza landirenzo taktirirsaniz garantisi kesinlikle devam eder ve garanti halkinda hicbir sikinti ile karsilasmazsaniz. Eger sikinti ile karsilasirsaniz tum sorumluluk şahsim Astraopc ye aittir yazili belge imzalayip verirseniz. LPG taktiran cok olacaktir eminim :)
Oyle atip tutmakla olmuyor o isler savundugunuz ve kim oldugunu bile bilmedigimiz bir kisi ,kurum veya kurulus bir gazete haberi ile resmi olmayan birseyle forumdaslarimizi kandirmaya calisiyor ve sizde buna destekci oluyorsunuz...

Birde sanirim BRC idi , GDI motorlara LPDI sistemini hicbirseyi kesip delmeden vidasina kadar uyumlu sekilde takiyorlar , bu onlarin anlasmali oldugu anlamina mi gelmis oluyor varmi boyle bisey ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Olay bu mu?
Olay yalan dolan ile is yapmalari , GM ile anlasma olmadigi halde anlasma var demeleri , sifir aracta isterseniz LPG takin garanti bozulmuyor diyip , herhangi bir sorunda , servisten kapi gicirtisina bile LPG kaynakli denilip baslarindan savmalari. Ben aracim 1 yasindayken atiker taktirdim ustam kit disinda hicbiryere garanti vermedi, servise bir daha adimimi atmadim, cunku biliyordum kapimi bile yaglatmak istesem araciniz LPG li garanti disi kaldi diyecekler. Pardon adim attim oda su yuzden oldu frenleri tutmayan 2012 model bir corsam var internetten opele laf sokarken bana ulastilar servise gidin inceleyelim dediler onun icin gittim ve kendine usta denen herif kaputu acti aaaa bunda LPG var o yuzden tutmuyo dedi :D , LPG nin sigortasini cektim , artik araba LPG siz dedim , mirin kirin etti cunku sorun devam ediyordu , en son vardigi sonuc , bu olay butun corsa D lerde boyle o yuzden buna sorun olarak bakamayiz , ama bu olay icin parca var GM uretimi onu alip takarsaniz sorununuz son bulacaktir , diyerek mantik disi savunma yapti . Mudure baktim , o bakti , ben baktim , o bakti , ben baktim , sonra dedi ki oturun isin aslini konusalim :) Serviste ilk defa IQ sunu kullanan birisi benimle adam akilli konustu politikalarindan yapabilecek ve yapamayacaklarindan bahsetti cayini corbasini ictik ve ciktik. Her ne kadar durust davranmis olsada o gun opel benim icin bitti...
Buda boyle bir anımdi.

Yani varmak istedigimiz yere varalim, bana alttan alttan laf sokmak yerine sunun garantisini verebilirmisiniz ; Sifir opel araciniza landirenzo taktirirsaniz garantisi kesinlikle devam eder ve garanti halkinda hicbir sikinti ile karsilasmazsaniz. Eger sikinti ile karsilasirsaniz tum sorumluluk şahsim Astraopc ye aittir yazili belge imzalayip verirseniz. LPG taktiran cok olacaktir eminim :)
Oyle atip tutmakla olmuyor o isler savundugunuz ve kim oldugunu bile bilmedigimiz bir kisi ,kurum veya kurulus bir gazete haberi ile resmi olmayan birseyle forumdaslarimizi kandirmaya calisiyor ve sizde buna destekci oluyorsunuz...

Birde sanirim BRC idi , GDI motorlara LPDI sistemini hicbirseyi kesip delmeden vidasina kadar uyumlu sekilde takiyorlar , bu onlarin anlasmali oldugu anlamina mi gelmis oluyor varmi boyle bisey ?

He evet olay bu ! Ya kardeşim senin hiç mi tutarlı hiç mi gerçekçi yazın olmaz . Anıların ile mantık yapıyorsun . Tabii sen gider atiker de (servis dışında her hangi bir marka da) montaj yaparsan araba garanti dışı kalır . Zaman'ında opel dikkat et OPel Türkiye gazetelere çarşaf çarşaf reklam verdi . Bayilerimiz de anlaşmalı bayilerimizde montaj yapan araçlar garanti dışı kalmıyor diye . Mesela Ordu Ateş LPG li araca bakım bile yapmazken Samsun Reis BRC montajı yapıyor daha galeriden lastiği asfalta değmemiş aracı LPG li yapıp satıyorlardı . Bu arada eklemek isterim aracına LPG yaptığında aracının garanti dışı kalmaz aracının motor kısmı garanti dışı kalır. Diğer kısımlarda garantin devam eder ama sen zaten 1 yaşında LPG takıp zaten garanti bozuldu diye aracını servise götürmezsen bakım aralıklarını takip etmediğin için aracın garanti dışı kalacaktır. Şimdi anlamak istemediğin yada anlayamadığın şey şu . Opel Türkiye ithal ettiği araç üzerine sonradan yapılan hiçbir parçaya garanti vermiyor (veremiyor) sen telefon ile açıp sorarsan hayır diyor tabii. Bayiye gider fatura kestirirsin bir parçaya aha dersin bu opel Türkiye garantisinde ama öyle değil işte . Eğer o yedek Opel Türkiye çıkışlı değilse garanti yok hakkında yok. LPG, double teypler vs vs hepsi aynı. Bayiler yaptıkları işe garanti verir karıştırmaman gereken bayii garantisi ile distribütör garantisi arasında ki fark. Bu aynı araca sonradan lastik almak gibi yada Astra J ve İnsignia sahipleri iyi bilir araçlarına takılan teypler gibi. Mesela Opel TR garantisinde değildir DD teypler bayide takarsın ama Opel Tr garanti vermez, nevcox ise nevcox ve bayii arasında kalır garanti sorunlarda top olursun arada . Bayide bu tip montaj yapmanın tek artısı bu montajdan dolayı aracın elektrik sisteminin garantisi bozulmaz. Aracının kendi sistemine ait garantisi devam eder ama Nevcox teybe, Landirenzo LPG ye OPel Türkiye zaten garanti vermez veremez. Landirenzo için konuşursak Landirenzo zaten LPG temas eden yerlere (BRC de ha keza öyle) kendisi ganarti veriyor. Dışarıda garantisi devam eden araca montaj yaptırdığın anda maalesef aracının garantisi bozulur kardeşim her marka için her model için böyle. Anlaşmalı LPG olayını Honda da görüyoruz BRC li araçları mesela, bunun benzeri opelde de Astra J ve Insignia da var oda Landirenzo lu ...

Bu işte o Zaman o şekilde yapıldı . Benim bildiğim Opelin motor yaptırdığı (mahkeme kararı ile) çok araç var. Adam garanti vermiyor çünkü parçalar onun değil. Bugün artık hiç o işe girmiyor . Sebebini bilmem . Kendisi LPG li araç getiriyor satıyor ama 2010-2012 arasındaki o opel Türkiye eli ile (bayii montajları) montaj furyasıda bitti .

Bugün yazdıklarına bakıyorum duyguların ile küsen adam gibi yazıyorsun . Opel benim için bitti , LPG şöyle LPG böyle . Arkadaşım aracına Atiker takıyorsun sonra landi bayisine gidip ona işlem yapıyorsun yok kasaplık yaptılar diyorsun . En azından benim mantığım araçta atiker varsa atikere giderim . Yanı bile bile lades . Bilemiyorum sonra çıkıp usta iyi olacak diyorsun . Bende LPG li araca biniyorum montaj yukarıda Ordu da aracım ve bakıma bile Ankara sürekli gittiğim yer olduğu için başka yere götürmem Mocan a giderim . 130 küsür bin km bitti 1 defa lamba yanmadı 1 defa arızadan dolayı sanayiye gitmedim . Aracı kiti bilmeyene araba mı elletmedim . Bugün araç LPG hatası verse benzine alır binerim 450km yola gider Mocan da işlem yaparım ne başım ağrır ne aracım yıpranır ... Ben sana geçen ne dedim bir konuda aracını tanıyacaksın , tanımazsan başın ağrır her yerde öarka önemli değil . Aktif 3 farklı marka aracım var hepsi için ayırmadan yazayım bilmiyorsan sanayide , serviste düdüklerler :rakir:

Gelelim benim garanti vermeme , tanımadığım insana destek olmama . Bir tek kelimem var mı landirenzoya gidin bu adama gidin diye . Bak ne semişim Landirenzo ile ilgili bilgi vermişim doğruları bunlar demişim. Sen yine at gözlüklerin ile okuduğun ile değil anlayabildiğin ile yazdığın için bunlar oluyor . Ben kimsenin yandaşı değilim , forumdaşlarımızı birine yönlendirmiş değilim . Hatta beni burada tanımadığım insana destek olmak ile itham ederken çıkıp hiç tanımadığın bir insanı diğer insanı kandırmak ile suçlular olman ise ne yaman bir çelişkidir bilemiyorum . Ben her zaman bilginin yanında olmuşumdur . Doğruyu yazarım bildiğim kadarı ile aktarırım . Kimseye taraf olmam ne olursa olsun... Ne seni nede onu tutmuyorum . Bunuda böyle bil ...

BRC LDI sistemi uyumsuz diyen yok , araçlara bantta takılan ve parçaları GM parça kodu ile sipariş edilen bir marka Landirenzo şu arada ki farkı anlayabiliyormusun kardeşim . Opel in Landirenzo ile anlaşması var . Opel Astra H 1.4 , 1.8 de Zaman'ında DualFuel olarak üzerlerinde banttan LPG li olarak çıkarken üzerlerinde landi parçaları ile çıktı .

Opel Türkiye için bende anı paylaşayım, geçen 3 ay önce gümrükten bir araç aldım. TR de eşi benzeri yok daha önce o speclerde araç ithalatı yapmamış Opel Türkiye . Doğal olarak aracın TSE ye gitmesi ve karayolları uygunluk belgesi alması, kasko bedel teşhisi yapılması gerekiyordu. Bu işlemler için Türkiye de opel satmaya yetkili kurum yada kuruluştan bir yazı (CE Sertifikası) yada Uygunluk Belgesi diyelim almamız lazımdı. Opel Türkiye aracın ithalatını yapmadığı için yazıyı veremeyeceğini, benzerinin ithalatı yapılmadığı için ona uygun kopya bir evrak dahi veremeyeceğini gerçi benzerini ithal etmiş olsa bile o aracın sahibinin talep yapması gerektiğini falan anlatıp durdu yani yardımı bırak köstek oldular. Evrakı alamadık, telefon ile kavga etmediğimiz kaldı . Opel Türkiye hiçte yardımcı olan yada müşteri memnuniyeti gözeten bir firma değil. Asla ve asla sattığı malın arkasında duran bir firma değil ama ben Opel araçları donanım, fiyat bakım tutum olarak sevdiğim ve bana hitap ettiği için kullanıyorum. Kesinlikle Opel Türkiye denen kurumdan dolayı OPel den vaz geçecek değilim. Bir şekilde araçlarımızı bakım tutum yapıyor biniyoruz. Bu arada 11 yıldır Opel e biniyorum aracım 11 yıldır yetkili servis bakımlı Opel Türkiye kötü olsada benim 2 adet servisim var hiç bir şeye değişmem ;)

Bnede çok uzun yazdım, sende o kadar uzun yazmışsın ama içerisinde anılarından ve duygularından başka birazda yersiz ithamların var , bilgi ile gelirsen devam ederiz . Umarım okuyabilir ve anlayabilirsin . Yoksa yine gidip Mercedes gibi servise bırakır çıkarım olayına dönmesşn ...

Hadi iyi günler

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sen o kadar teknoloji kullan o kadar insanlara dünya kadar paraya araç sat sonra ekonomi odaklı araç yapama sonra milleti LPG senen saçma sapan yakıta mahkum et. Sonra... sonra...millet el mahkum LPG takdırsın sonra aracın canına okusun ondan sonra aracı al eline git LPG ustasına gel servise...

Bırakın Allah aşkına artık şu LPG sevdasını. LPG kadar dandik bir yakıt asla ama asla bulamazsın. LPG araca zarar vermiyor falan filan bunların hepsi sadece hikaye. Araca zarar verme konusunu bırakın canına okuyor. Google görsellerden aratın bakalım bir dünya kavrulmuş motor görürsünüz.

Hayır şimdi LPG takan kim olursa olsun firma önemli değil arkadaş LPG motora zarar verir diyecek bir yürekli göremedik gitti yeminle.

Yalınız bizleri LPG mahkum eden siyasiler utansın diyeceğim nerede?

LPG aracın canına okur...

1. LPG ilk montaj sırasında adam gibi yapılmaz ise aklınıza gelmeyecek kadar aracınız da delik açarlar...

2. LPG takıldıktan sonra vay ayarı vay şusu vay busu bir sürü paranızı alılar.

3. Araç ikinci el ise sanırım 10 000 km dediğin de artık bobin buji kablosu buji kalmaz...

4. Araç 100 000 km üzerinde ise ve bu km şehir içinde yapan bir araç ise ortalama olarak 150 bin dememek kapak açarsınız çünkü subaplar hakkın rahmetine karışmıştır...

5. Birde bu moda çıktı yağlamalı sistem arkadaş bu yağ yanar ise bu yanan yağın kurumu pisliği nereye gider? Zaten EGR yüzünden nefesi kesilen araç birde bu yüzden nefes alamaz duruma gelir al başına belayı...

Burada arkadaşlara bir tavsiyem. Arkadaşlar eğer aracınız ile uzun km yapan biri iseniz dizel alın mis gibi binin gitsin. Eğer az km yapan biri iseniz benzin ile binin ağzınızın tadını kaçırmayın. Benden tavsiye.

LPG ve ndibi bir araya gelirse bu yazı ortaya çıkar ;):rakir:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
LPG ve ndibi bir araya gelirse bu yazı ortaya çıkar ;):rakir:

Ya arkadaş şimdi eğer benzin 3 TL olsun bu LPG iyi diyenler benzin pompasında kuyruk olmaz ise bende bir şey bilmiyorum. Bırakın bu işleri sadece işte ekonomik diye millet bu kadar işkenceye katılıyor ve sonra da bir dünya sorun ile uğraşmaya başlayınca isyan ediyorlar. Neyse uzatmayacağım isteyen istediğini takarsın istediği yakıtı kullansın.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaş şimdi eğer benzin 3 TL olsun bu LPG iyi diyenler benzin pompasında kuyruk olmaz ise bende bir şey bilmiyorum. Bırakın bu işleri sadece işte ekonomik diye millet bu kadar işkenceye katılıyor ve sonra da bir dünya sorun ile uğraşmaya başlayınca isyan ediyorlar. Neyse uzatmayacağım isteyen istediğini takarsın istediği yakıtı kullansın.

Benzin 3 tl olursa LPG de 1 tl olur yine millet LPG ye biner. Millet sevdiği için mi biniyor sanıyorsun ucuz olsun diye biniyor. Az paraya çok km için yapıyor... Ben kendimi biliyorum Allaha şükürler olsun LPG de dediğin gibi uğraşmadım, uüraşanları görüyor ve üzülüyorum elimden gelen bir şey yok...

Al tavsiye ediyorsun dizeli peki buyur buradan yak dizel 4 tl olsa benizn 3 tl olsa sen dizel mi alırsın. Azıcık mantıklı olmak gerekmiyor mu nadir bey ? :confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benzin 3 tl olursa LPG de 1 tl olur yine millet LPG ye biner. Millet sevdiği için mi biniyor sanıyorsun ucuz olsun diye biniyor. Az paraya çok km için yapıyor... Ben kendimi biliyorum Allaha şükürler olsun LPG de dediğin gibi uğraşmadım, uüraşanları görüyor ve üzülüyorum elimden gelen bir şey yok...

Al tavsiye ediyorsun dizeli peki buyur buradan yak dizel 4 tl olsa benizn 3 tl olsa sen dizel mi alırsın. Azıcık mantıklı olmak gerekmiyor mu nadir bey ? :confused:

Dedim gibi isteyen istediği yakıtı kullansın. Ama dedim gibi LPG sorunlar yumağı ile başlar ise öyle de devam ediyor. Ekonomi odaklı araç zaten yok. Neden? Zaten adamlar ellerinden geldiği kadarı ile ekonomi odaklı araçlar yapmaya çalışıyor ama ülkemiz de gözü doymaz vergiyi hak sanan vatandaşın cebinden elini çıkarmayan bir kesim olduğu sürece LPG mi benzin mi dizel mi demeye bizde devam eder dururuz o kadar.

Ülke insanı seçim sandıklarına her gittiğin de takım tutar gibi parti tutma işini bir kenara bıraksa seçim zamanların da sandığa gittiğin de hem gel bakalım A partisi sen değilmiydin benzini şu kadar yapan sen değilmiydin araç sigortalarını yapan deyip oy kullanmış olsa durumlar daha farklı olur. Eşek yükü ile vergi ödemekten bu milletin canı çıktı. Eskiden kızıyor vs ediyordum ama şimdi asla ama asla benzin 8 LPG 5 dizel 6 tl olsa az hemde çok az köprü otoban geçişleri yüzde yüz artsa yine az. ÖTV araçlar da %45 değil %60 araçlardan alınan KDV 18 değil 25 olsun.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet oncelikle
1. Olarak yazimi nerenizle okudunuz da bunlari cikardiniz anlam veremedim , zaten 1. Yilinda LPG yi garanti disi kaldigini bilerek taktirdim ve bu yuzden bakimimi bile serviste yaptirmaya gerek duymadim.Bu konuda sikayetde etmiyorum.
2. Olarak benim aracimin LPG tanki arkadan park halindeyken carpilmasi yuzunden mecburiyetten söküldü , opel servisinde tamir görürken ispartanin en iyi buyuk vs LPG firmasi diye Landi de islem yaptirmislar , benim tankin sokuldugunden arabayi aldiktan sonra goruntu kirliligi ve sorunlarla karsi karsiya kalinca haberim oldu.
3. Opel ile tek sorunum bu degil , sirf biseyleri okumadan suzgecten gecirmeden, anlamadan körü körüne savunmussunuz sadece kendizi savunmak icinnyazmissiniz ve yazsiklarinizin yazimla bir alakasi oldugunu bile dusunmuyorum. Hepsi anlasilmak istendigi gibi carpitilmis.
4. Foruma girdigim gunden beri yuz taneden fazla "LPG montaji duzgun bi usta elinde tadindan yenmez , markanin hicbir onemi yoktur" tarzinda yazi yazmisimdir , hatta oyle ki bu forumdanda birkac kisi gonderdim ve gayet memnun kaldilar neyse konumuz bu degil.
4. Benim LPG karsiti oldugumu nerede okudunuz onada anlam veremedim...
5. 2003 yilindan beri opel icindeyiz sidik yarisina dondu bu olayda...
6. Son olarak ilk cumlede yazdigim anlasamamazligi uyku sersemloginize veriyorum...
Not: Keske bi bulusma bisey olsa gelsek bi yuz yuze konusarak falan anlasabilsek yoksa yazi ile olmayacak bu is...