LPG de benzin tüketimi gösteriyor mu

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba arabacım 1.6 astra LPG de çalışırken de yakıt tüketimi göstermeye devam ediyor mu bu normal mi sonuç olarak o yakıt tüketimi benzin için olan bişey tüpte neden göstermeye devam ediyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar araçlarımıza takılan lpg sistemlerinden sonra yol bilgisayarı ve diğer göstergeler gelen yakıtın benzinmi yoksa gazmı olduğunu bilemezler. Onlar görevlerini her durumda yaparlar. Kısacası biz aracımızın elektronik sistemlerini benzin geliyormuş gibi kandırıp sisteme lpg gönderiyoruz. Hatta benzin göstergenizde düşmeye devam edecek ancak ilk aldığınız benzinde gösterge normale dönecektir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Muhammet036

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Anladım teşekkür ediyorum bugün arkadaşla bu konu hakkında konuştuk ikisini birlikte tüketmeyecegine göre bu işte bir terslik var dedik :) o zaman şöyle diyebilir miyiz benzinde yaktığı gibi gösteriyor tüpte de aynı oranda yakıyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu konu biraz muallak, benim aracımda lpg yok bu nedenle net konuşamıyorum ancak yol bilgisayarı tüketimi lpg değerlerini gösteriyor olabilir veya yakın gösteriyordur.

• Beğen

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam çok sağol teşekkür ederim tekrar

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
benzin ve lpgyi aynı anda tüketmez tüketirse motordan baya baya patlama sesi duyarsınız pat pat diye üzerine giderseniz en iyi ihtimal hava filtresiniz patlar boğaz kelebeginden dumanlar gelir ki piston üst kapağa inmedik hasip hocamın dediği gibi aracın beyni lpg iken diyelim ki menzil benzine göre çeyrek depo ve 200 km gider diyor biz lpg de kullanırsak bu 150 100 diye ve gösterge de çeyreğin altına doğru düşecek araç benzinde gidiyor sanacak kendini ve düşüp duracak kontak açıp kapatınca biraz bekleyince ilk 200 km gostergeye geri gelecektir

• Beğen

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam gayet açıklayıcı oldu teşekkür ederim 😊

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben 2016 1.6 115hp kullandım bir süre. Lpg kullanırken benzin göstergesi, benzin kullanıyormuş gibi inmezdi. Ne kullanılırsa onu gösterirdi. Araç yol bilgisayarının gösterdiği ortalama yakıt'ın %20-25 fazlası kadar lpg tüketirdi. Yetkili servis, lpg servisi ve aynı araçtan kullananlar o dönemde benzin deposundaki benzin miktarının çeyreğin altına düşürülmemesi gerektiği uyarısını yapmışlar, bu durumun benzin pompasına zarar verdiğini söylemişlerdi. Tabi sebebini o zaman anlatmışlardı ama şu an hatırlayamıyorum😊

• Beğen

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompasının, içinden geçen benzin ile soğuması sağlanıyor. Depodaki benzin miktarı belli seviyenin altına düştüğünde yeterli soğutmayı sağlayamıyor ve yanmasına sebep olabiliyor. Bu durumda en iyi ihtimalle benzin pompası arızası en kötü senaryoda yangın çıkması durumu ortaya çıkıyor. Allah göstermesin..

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve omeroz

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Ben 2016 1.6 115hp kullandım bir süre. Lpg kullanırken benzin göstergesi, benzin kullanıyormuş gibi inmezdi. Ne kullanılırsa onu gösterirdi. Araç yol bilgisayarının gösterdiği ortalama yakıt'ın %20-25 fazlası kadar lpg tüketirdi. Yetkili servis, lpg servisi ve aynı araçtan kullananlar o dönemde benzin deposundaki benzin miktarının çeyreğin altına düşürülmemesi gerektiği uyarısını yapmışlar, bu durumun benzin pompasına zarar verdiğini söylemişlerdi. Tabi sebebini o zaman anlatmışlardı ama şu an hatırlayamıyorum😊
Bu da çok yararlı bir bilgi oldu bende genelde benzini fazla alıyorum ama çeyrek altına düştüğü de oluyordu buna dikkat edeceğim çok teşekkür ederim 😊

• Beğen
Tepkiler: omeroz