lise 1 öğrencisinin intihar mektubu

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
N.Y 17 yasinda bir lise öğrencisi iken 1996 yılında yazmış olduğu bi intihar mektubu :

Canimdan cok sevdigim annem ve babam´a

Sabah uyandiginizda anne yine odama gelip beni uyandirmak isteyeceksin. Belkide bu defaki soguk tenimin sucunu, geceleri ictigim sigara dolayisiyla acik biraktigim pencereye yükleyeceksin. Ama bu defa ben kalkmayacagim anne. Cok düsündüm cok tarttim hayatin hafifligiyle kalbimin agrilarini . Bir cok sorunuz belki yanitsiz kalacak biliyorum. Ama bu dakika hicbirini aciklamaya yetmez artik. Ben bosverdim sizde bosverin. Bu odada kafami yastiga koyup tavana baktigim günlerin anisi geciyor gözlerimden. Yüregim cok burkuldu anne , ne yalniz kalabilmeyi becerebildim nede bir birlikteligin bir parcasi olabilmeyi. Beni ölüme götüren yolun hic mümkünü olmayan bir hayat oldugunu anladim. Hayatim boyunca hic birseye karar veremedim belki ama bu intihar sanirim hayatimdaki en
önemli kararim. Kimsenin sucu yok sadece birilerini ben kaldiramadim.

bu cağlarda cocuk lar cok dikkatli davranmak lazım cünkü hayata anlam vermeye basladıkları cağlar veremezlerse birazda iman noksanlığı varsa durum vahim oluyo:(

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
intaar eder kişi kaçan kişidir.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzaktan bir akrabamın oğlu,5 sene işsiz kaldı,parasız pulsuz kaldı,hayatla savaştı.en sonunda intihar etti.Allah rahmet eylesin.1 hafta sonrada iş başvurusu yaptığı şirketten iş teklifi geldi.Allah gani gani rahmet etsin.çok dikkatli olmak lazım.

BaYRaM12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hayata zorluklarla basa cıkabilmek için geldik bencede intahar eden kşi zorluklardan kaçan kişidr..

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
intihar eden kişi kişiliksiz, hayatın yükünü kaldıramayan güçsüz insanlardır.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük konuşmak gibi olmasın ama Allah`ın verdiği canı Allah`tan başka kimse alamaz

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah Rahmet eylesin.

Çok güzel, akıcı ve sade bi anlatımla içini dökmüş. o yaşta bu dizeleri bir araya getirebilmek çocuğun kalbindeki sevginin büyüklüğünü gösteriyor.

bazen bir söz söyleyeceğim diye önemli bi detayı atlıosunuz. kimse rahmet okumamış hep eleştirmişsiniz. ayıp. kimse size intihar etmeyi yorumlayın demiyor. mektubu yorumlayın deniyor..