Lazca Yayın İstiyorum Kampanyası

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cumhuriyet, demokrasiye kurban edilemeyecek kadar kıymetlidir!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Su amerikadan nefret etmekle birlikte kiskaniyorum valla adamlari. Adamlar 3-5 sene Amerikada yasiyor, sonra ben bilmemne asilli amerikaliyim diyor, amerikaya sahip cikiyor. Bizde millet yuzyillarca yasiyor, hala Turkiyeligi kabul edemiyorlar. Yuh olsun hepsine !

:alkis::alkis::alkis:

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Bilmiyorum kac kisi farkediyor ama ortada komik bir durum var. Her "Avlanan" in ayni zamanda " Av" oldugu bir ortam sozkonusu.yani demek istedigim ortada derin devletciler, PKK cilar, asiri dinciler, ergenekoncular vs. gibi bir suru Turkiye yi bolmek isteyen grup var ama aralarinda bir paylasim olmadigindan her biride ayni zamanda birbirine dusman gibi garip bir durum soz konusu. Yani herkes bir taraftan cekistiriyor Turkiye yi, bakalim kimin elinde kalacak.....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ortalık karıştı, kimin eli kimin cebinde belli değil. Allah sonumuzu hayıretsin.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanların kendi dilinde konuşmak kendi dilinde televizyon izlemek istemeleri neden bu kadar dayanılmaz olur anlamam herkesin kendi dilini rahatça yaşayabildiği ve mutlu olduğu zaman sizce bu ülkenin bölünmez bütünlüğü iyice perçinlenmiş olmaz mı kendini bu ülkeye ait hissetmez mi?Dışlanmışlıktan kurtulmuş olmaz mı?Açıkçası ben trtde lazcada olmasını istiyorum süryanicede kürtçede her ne kadar anlamasamda.Dilleri bitirmek yerine yaşatmalıyız bence.

bunlar tehlikeli hareketler özellikle türkiye gibi bir ülkede.bu tip açılımlar özerklik hatta bağımsız bir devlet isteği sonucunda daha uzun süreç içinde iç karışıklıkla son bulabilir...

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunların hepsi amerikanın önceden tezgahladığı oyunlardır. Zeigesit filmini izleyip, biraz uyanmanızı tavsiye ederim.
Zeigeist filminden bir alıntı: bir düşman ülkeyi yenmenin en kolay yolu, o ülkeyi kendi kendine düşman etmektir.

Filmle ilgili açtığım konuya bakabilirsiniz
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=37876

Astra 1.7CDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar tehlikeli hareketler özellikle türkiye gibi bir ülkede.bu tip açılımlar özerklik hatta bağımsız bir devlet isteği sonucunda daha uzun süreç içinde iç karışıklıkla son bulabilir...
size 1980 darbesini örnek verebilirim baskıcı rejim isnanların düğünlerinde kendi dilleriyle halay çekmesine bile izin vermedi ve ne oldu başımıza terör illeti musallat oldu.Ben insanların baskıyla kontrol altına alınamıyacağı kanaatindeyim.İnsanlara haklarını tam olarak verdiğimiz zaman gereksiz maceralar içine gireceklerini düşünmüyorum.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size 1980 darbesini örnek verebilirim baskıcı rejim isnanların düğünlerinde kendi dilleriyle halay çekmesine bile izin vermedi ve ne oldu başımıza terör illeti musallat oldu.Ben insanların baskıyla kontrol altına alınamıyacağı kanaatindeyim.İnsanlara haklarını tam olarak verdiğimiz zaman gereksiz maceralar içine gireceklerini düşünmüyorum.

benim demek istediğim baskıcı zihniyetin devamı değil, herkes kendi kültürünü yaşatsın ama kimse bu ülke içinde bu ülke içinde azınlık olma çabası içinde olmamalı.bu ülkeyi benimseyen vatandaşımız türktür kökenleri ırkları farklı olabilir ama türk vatandaşıdır.şimdi azınlık olma çabası ya da birtakım bu tarz yeni açılımların sonucu bağımsızlık söylemleri ile biter ki bu da bizim konumumuzda bir ülke için çok riskli çünkü iç karışıklık sonucu bir savaş riski taşıyor(kesin demiyorum ama kuvvetli bir risk taşıyor)ben kürtlere ya da kürtçeye karşı değilim.bu riske karşıyım.terör örgütü dediniz çok güzel.ama bu ülkede terör örgütlerinin faaliyetleri hiç bitmedi diyebilirim neredeyse hep sürdü.şimdi de devam ediyor ki finansal ve lojistik destek sağlandığı sürece de devam edecektir sadece adı, misyonu ve saldırı şekli değişir.bazı ülkelerin amaçlarını yerine getirmek için bulunmaz bir nimettir...

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her ne kadar laz olmasamda farklı dillerde yapılıyorsa eger lazca da yapılmalıdır aynı topraklarlaki insanlarla aynı dili konuşurken farklı isimlere özel hizmet veren devlet ki bu olayı ayrımcılık olarak bakıyorum dil bir bayrak bir o zaman lazca trt yide açmasını destekliyorum saygılar...