Lastik Seçimi Karmaşası...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin..Şuan için yeni izlenimler olumlu yani..İlerleyen haftalardada izlenimlerini paylaşırsanız daha sağlıklı ve iyi olur..215/60/16 sizin orjinal ebatlarınızmı?215/50/17 almayı düşünüyorum mart veya nisan gibi..Fiyatı uygunsa seçenekler arasına ekleyebilirim..
Teşekkür ederim. Amin cümlemize vermesin. 215/60/16 orjinal ebatlarım. ilk izlenimlerim olumlu, michelini aratmıyor konfor anlamında. Fiyat olarak ta michelin 600tl, conti 450tl, nexen 300tl fiyat verdiler. İlerleyen zamanlarda da izlenimlerimi paylaşacağım inşallah....

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cemil hocam ben nokian derim.. aldım 1 sene oldu gayet güzel lastik.. iline serisi almaya çalışın memnun kalırsınız..

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Tayfun hocam..Listemin başına ekliyorum :)
eyvallah Cemil hocam.. ben 1 ay araştırdım bu lastik Avrupa da inanılmaz tutuluyor. yaz lastiklerini ispanya da kış lastiklerini Norveç de üretiyor ki bu bölgelerde daha iyi test yapabiliyorlar onun için.. ciddi bir lastik firması.. kesinlikle büyük firmaların yan ürünleri ile karşılaştırılamaz. en az michelin lassa kadar kaliteli..
bu arada ek bilgi olsun. Petlas fabrikası bilindiği üzere Kırşehir dedir. ben de aslen oralıyım ve fabrikada kuzenlerim çalışıyor. kendilerinin söylediği lastik üretimleri çok ciddi oluyormuş ve en ufak arızada bütün seriyi çekiyoruz piyasadan diyor.. eskiden komple uçak lastikleri petlas dan geliyordu..

Son düzenleme:
  • Beğen

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım dizel 1.6 motor, ilginçtir 1.3 dizellerin lastik genişliği 215 1.6 dizeller ise 225/50/17.

Temmuz ayında 4 lastiği birden değiştirip, Conti Premiumcontact 6 XL taktırdım. Yaklaşık 6 ayda 15.000 km yaptım.

Lastikler tabiri caizse yolu ısırıyor, Astra'nın meşhur yol tutuşu ile birleşince virajlarda gerçekten çok iyi iş çıkarıyor. Islak zemin performansı da çok iyi, zaten testlerde ya 1. çıkıyor ya da 2.

Michelin'lere göre hamuru biraz sert, yuvarlanma sesi de az.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Petlas için bir kaç bayi ile görüşmüştüm Tayfun hocam..Aklıma yatan bir marka..Geçen ay aramıştım,Malum kış ayında olduğumuz için stokları kış lastiğiymiş..Yani ellerinde yokmuş..İnternetten sipariş vermek istemiyorum..kargo ile bize yakın bir bayiye gönderiyorlar(normal lastikçi sanırım) orda montaj ve balans ayarı için extradan ücret alıyorlar.Bayiden almayı tercih ediyorum...Yani kısacası mart veya nisan gibi almayı düşünüyordum taki düne kadar..Bir viraja hafif sert girmeme rağmen(eski aracımla o viraja 20-30 km daha hızlı girerdim) kontra yapmak zorunda kaldım o derece kıç attı derler arkası gezdi..Hafta içi önce Nokian sonra Petlas ve Nexene bakıcam..Diğerünlü markalarada bakıp fiyatlarına göre değerlendiricem artık..Kısmet..

• Beğen
Tepkiler: tayfux

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Petlas için bir kaç bayi ile görüşmüştüm Tayfun hocam..Aklıma yatan bir marka..Geçen ay aramıştım,Malum kış ayında olduğumuz için stokları kış lastiğiymiş..Yani ellerinde yokmuş..İnternetten sipariş vermek istemiyorum..kargo ile bize yakın bir bayiye gönderiyorlar(normal lastikçi sanırım) orda montaj ve balans ayarı için extradan ücret alıyorlar.Bayiden almayı tercih ediyorum...Yani kısacası mart veya nisan gibi almayı düşünüyordum taki düne kadar..Bir viraja hafif sert girmeme rağmen(eski aracımla o viraja 20-30 km daha hızlı girerdim) kontra yapmak zorunda kaldım o derece kıç attı derler arkası gezdi..Hafta içi önce Nokian sonra Petlas ve Nexene bakıcam..Diğerünlü markalarada bakıp fiyatlarına göre değerlendiricem artık..Kısmet..
Nexen Honda sürücüsü bir arkadaşımda vardı genel olarak memnundu. ama esas uzmanlık alanı hız lastiğidir bilginiz olsun. Hayırlısı hocam. ben Güneşli meydanda bir bayii de taktırdım. internet fiyatına getirmişti..

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde bana yakın olan speedyden alıyordum ama kapandı, şimdi bir kaç yere daha bakıyorum bana yakın olan :)Olmazsa güneşlideki bayii için sizinle irtibata geçerim Tayfun hocam..

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde bana yakın olan speedyden alıyordum ama kapandı, şimdi bir kaç yere daha bakıyorum bana yakın olan :)Olmazsa güneşlideki bayii için sizinle irtibata geçerim Tayfun hocam..
yeter ki faydası olsun her zaman yardıma hazırız hocam :)

• Beğen