Lastik Seçimi Karmaşası...

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
47250 km sonunda nexen n'blue hd plus lastiklerin durumu resimlerdeki gibi.

IMG_20210607_095839769c02806519e645.jpg

Frenlemede ve yol tutuşunda hala çok kötü değiller. Hala belki kullanılabilecek durumdalar, fakat alttaki resimdeki kılcal yarıkları farkettim.

IMG_20210607_095909__010726ca9d79fe951c.jpg

Screenshot_20210611-103813c52efac4bfe4f570.jpg

Resimde görülen yarıklar ön iki lastikte ve jantın yarı çevresini saracak biçimdeydi. Bu arada 10000, 28000 ve 41500km'de lastik rotasyonu (ön-arka) yapıldı.

Lastiklerden yeterince faydalandığımı düşünerek, hankook ventus prime 3 ile değiştirdim. Şu an için 30km yaptım sanırım, yorumlamak için çok erken😁

Hayırlısıyla bu lastikleri de uzun süre kullanabilirsem inşallah yorum yapacağım.

Nexen'i önerir miyim?

Eğer piyasada bulunabilse idi tabi ki önerirdim, hatta ben de tekrar alabilirdim fakat ülkemize artık pek gelmiyor. Yıllarca kullandığım michelin, conti'yi bana hiç aratmadı diyebilirim.

Herkese kazasız, belasız, güvenli sürüşler...
Hocam ben falken ile ikisi arasında kalmıştım sizin gönderiniz ilaç gibi geldi. Falken ile tecrübeniz varmı kıyas yapabilirseniz hangisini önerirsiniz ? ( Falken Ziex310 )

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Malesef Ülkemizdeki üretici yerli(Firmalar)markalar insan sağlığına ve canına yabancı markalar kadar önem vermiyor...Benim önceliğim o yüzden yabancı markalar oluyor...Sürekli Bizim ürettiğimiz markalardan almayı düşündüm ama gerek çevrem gerekse araştırmalarım sonucu 3 kuruş fazla olsun bilindik marka olsun dedim...Bu bilindik markalar bir çok motor sporlarıa sponsorluk yapıp lastik üretiyor...Güvenirliliği kazanmış markaları tercih etmek en mantıklısı oluyor...Aracın freni güvenlik sistemleri osu busu ok de,Sizi hayat ile ölüm arasında o lastikler tutuyor...Bence bütçenizi nasıl ki en iyi aracı almak için zorluyorsanız lastikleride bütçenizi zorlayarak en iyisini alın derim(ŞAHSEN)...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et

Hocam ben falken ile ikisi arasında kalmıştım sizin gönderiniz ilaç gibi geldi. Falken ile tecrübeniz varmı kıyas yapabilirseniz hangisini önerirsiniz ? ( Falken Ziex310 )
Falken hiç kullanmadım ama bir dönem araştırmıştım. Petlas fabrikasında dunlop ile beraber üretiliyor. Dunlop ile ilgili düşüncelerimin pek olumlu olmadığından bahsetmiştim. Aynı fabrikadan çıktıkları ve aynı fiyat bandında oldukları için falken ile ilgili de dunlop ile benzer düşüncelere sahibim. Ama nexen için net konuşabilirim, hala kullanım olarak bir sıkıntı yaşamıyor olmama rağmen, kullandığım km (47bin) ve süreyi (3.5yıl) yeterli görerek ve tespit ettiğim hafif deformasyonlar sebebi ile değiştirdim. Tabi eskiye nazaran abs'nin daha sık ve uzun devreye girmesi de bu etkenlerden biri. Nexeni önerebilirim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: blackblade

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Sava lastik içinde güzel yorumlar okumuştum

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sava lastik içinde güzel yorumlar okumuştum
Benin favori fiyat/performans lastiğim her fırsatta dile getiririm :) Etiket değerleri çok iyi, premium markalarla yarışır düzeyde.. Goodyear fabrikalarında üretiliyor özellikle alırken Polonya üretimi olanlarını tercih ediyorum.. Yumuşak ve konforlu bir lastik, fiyatına göre vadettiğinden fazlasını sunuyor.. En çok kışlıkları övülüyor kendim de yaklaşık 6 senedir kışlıklarda premium markalarla arasında fiyat uçurumu olduğu zaman (genelde öyle oluyor :D) Sava'yı tercih ediyorum, yazlıkları son 3 sene öncesine kadar pek iyi değildi ancak yeni çıkardıkları modellerle kendilerini aştılar 205/55/16 ebatta Intensa Hp2 modeliyle denedim gayet başarılıydı Goodyear EfficientGrip Performance lastikleri aratmadı :)

• Beğen
Tepkiler: Mtunc ve omeroz

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu arada Falken konusu açılmışken kesinlikle almayacağım bir marka.. Bilmeyerek bayide bir tek bu marka kaldığından arabayı teslim almadan önce (Şubat ayında ve hava yağışlı olduğundan) tercih etmek durumunda kalmıştık yanakları XL lastik kullanmama rağmen çok zayıftı ve de 10000 km kullanamadan yanaktan yarılıp çöpe gitti :)

• Beğen
Tepkiler: blackblade

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bu arada Falken konusu açılmışken kesinlikle almayacağım bir marka.. Bilmeyerek bayide bir tek bu marka kaldığından arabayı teslim almadan önce (Şubat ayında ve hava yağışlı olduğundan) tercih etmek durumunda kalmıştık yanakları XL lastik kullanmama rağmen çok zayıftı ve de 10000 km kullanamadan yanaktan yarılıp çöpe gitti :)
Yazık olmuş. Crossclimateleri eskitemedim hala. 80 bin km oldu kullanalı. Her yere girdim çıktım. Zamanında verdiğim paraya değdi. Bu sene değişmeyi düşünüyorum artık. 4. Senemizi bitirdik.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay