Lastik öneriler

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başka başlıklara baktım lastik konusunda ama 2010 yılındaki sözler var. Aradan epey zaman geçti. Vectra B' ye 205/60/15 lastik bakıyorum biraz geniş olsun artık yere daha saglam basalım.
hepsi burada.com adlı sitede kdv dahil 190 tl fiyat yazmışlar Dunlop marka lastiğe. Üretim tarihi konusunda bilgi isteyen bir mail attım kendilerine cevap bekliyorum. Ve bir de Toyo Tires' tan fiyat aldım nakit ödeme ile montaj ve balans dahil 165 tl'ye olur dediler. Kafamı kurcalayan konular;
1-Lastik üretim tarihinden ne kadar sonra bayat sayılır tutulduğu stokta-rafta?
2-Dunlop taze çıkarsa Toyo Tires'dan iyi bir lastik midir? (isim olarak)
3-Nokian diye bir marka daha var Finlandiya malı; methediliyor ancak ismi nokia telefonu çağrıştırdığından olsa gerek uyduruk gibi bir havası var. Bu markayı kullanan, bilgisi olanlar var mı arkadaşlar? Harbi bunaldım bu lastik işinden. Bu işin çözümü aman acil gözünü seveyim :)

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.'si; bence lastiği gözünüzle görmeden , internet üstünden sipariş vererek almayın derim.
2.'si; siz her ihtimale karşı en fazla 1 yaşı içindeki bir lastiği alıp kullanın.
3.'sü;kışlık lastik konusunda Nokian çok iyi bir markadır, ama yazlık marka olarak bilemiyorum.
4.'sü; lastik konusu bence arabadaki en önemli konudur. Fakat şuda bir gerçek, Goodyear,Bridgestone,Continental,Lassa ne bileyim bu tür bilindik markaların muadil lastikleri arasındaki farkı hissedecek kadar kullanan kişi sayısı bir elin parmağını geçmez diye düşünüyorum. Hele ki, ben ortalama 110-120'yi geçmeyen bir insan olduğumdan, bana fiyat olarak en uygun gelen Goodyear'ı tercih ettim.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- lastikler üretim tarihlerinden itibaren 5-6 yıl sonra değiştirilmelidir. aracın üzerinde veya rafta hiç farketmez. belli bir süreden sonra sertleşmeye başlar ve özelliklerini kaybeder.
2- dunlop alman malıdır, biz motorsikletlerde metzeller yada dunlop tercih ediyoruz ki motosiklet lastiği üretmek her üreticinin işi değildir ;)
2- nokian ile nokia aynı şirketin farklı kollarıdır. özellikle çivili kış lastikleri konusunda ün yapmıştır. yaşadığınız yer Antalya ise nokian hem maddi yönden fazla gelebilir ılık iklim lastikleri arasında kıyaslama yapılırsa.

bu arada unutmadan 205-60-15 ile 195-65-15 arasında 40-45 lira gibi fark var tane fiyatında ;)
lassa impetus revo tercihleriniz arasında olsun memnun kalırsınız. illa yabancı bir üretici derseniz goodyear yada continental gibi alman markalarını görmezden gelmeyin.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nokianı(kışlık) almadan önce çok araştırdım ve bir tane olumsuz yönüne rastlamadım hem yazlık için hem kışlık. Uyduruk nasıl geldi anlamadım. bahadır beyin de dediği gibi aynı firmanın farklı kollarıdır ve 110 yıllık lastik işinde tecrübesi vardır. Aynı zamanda birçok marka nokianın pistlerini kullanır test amaçlı. Avrupanın en sessiz lastiği ünvanı ve buz üstündeki hız rekoru yine bu markaya aittir. Ama dendiği gibi antalyanın sıcağı belli yumuşak bir lastik ömrü kısa olabilir. ama diğer türlü gözün kapalı alabileceğin bir lastiktir.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
continental.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bridgestone alma ne alırsan al..

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kumho aldım gayette memnunum...yol tutuşu falanda beni tatmin etti...yumuşak bi lastik...mıchelinle yan yana koy yumuşaklık aynı hemen heen emin olabirsin...tabiki mıchelin ün yapmış daha iy onda şüphe yok..bu arada aldığım lastik 2 yıl garantili...4 dünü 600 tlye aldım...çıkarması takmasıda içinde...

Son düzenleme:

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Antalya Nokian bayisini internette buldum ve telefonla ulaştım. Normalde 202 olan fiyatı (iskonto ile güya) 190 tl'ye bıraktılar. Adac sitesinde; (google translate ile uğraşa uğraşa ki ne hikmetse ingilizcesi yok bu sitenin) yine 190 tl fiyat aldığım Dunlop sport 300 serisi ile Nokian test sonuçlarina baktım. Dunlop daha iyi gibi bir sonuç çıkmış. Sessizlik, ıslakta ve kuruda Dunlop daha iyi gibi. Yalnız V serileri söz konusu bu sitede. Benim alacağım lastik;205/60/15 91H
Bakalım ne olacak bende merak ediyorum. Nokian yumuşak deniyor, Antalya da ne sonuç verir bilmem artık. Yani gelişmeler şimdilik bu yönde. Bu arada dün METRO'ya gittim ucuzunu orada bulurum diye :) ER 300'e 248 tl fiyat verdiler iyi mi :) Sanayide 225' e bıraktılar önceki gün.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokian aldım arkadaşlar. 190 tl'ye 4 adet. Ellerinde yok perşembe günü arayacaklar bende gidip taktırıcam. Yol yardımı yok Nokian'da 2 yıl garantisi var dediler her markada olduğu gibi. Neyse dedik geçtik bizde. Biraz konuştuk satıcıyla; bu lastiği alan bir daha değiştirmiyormuş, ve ısrarcılarmış hepsi bu lastik üzerine. Sizin gibi beklemeyi tercih ediyorlar dedi. Hasılı Nokian H 205/60/15 lastiğimizi aldık. Yorumları ile yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

murathoca42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Poem, aldığınız lastikle ilgili duygu, düşünce ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşırsanız lastik almayı düşünen arkadaşlara çok fayda sağlamış olursunuz diye düşünüyorum.Saygılar