lastik ömrü

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Lastiklere nitro bastırın arkadaşlar ben kullanıyorum ... :)

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklere nitro bastırmak ne demek anlamadım? açıklarsan sevinirim lastik ömrüyle alakası var mı?

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
kutluhan83' Alıntı:
lastiklere nitro bastırmak ne demek anlamadım? açıklarsan sevinirim lastik ömrüyle alakası var mı?
Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve 10 ytl ye nitrojen gazı bastırdım lastiklere.
1-Normal hava gibi zırt pırt gidip lastiklere hava basman gerekmiyo
2-Özellikle uzun yolda lastiklerin aşırı ısınmasını önlüyo
3-Basıncı sabit kaldığı için uzun vadede lastiklerin ömrünü uzattığı da bi gerçek :good:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastiklerin dis derinligi kanunen 1.6 mm in altına inerse kullanmanız yasaktır.Ama 3 mm altına indiyse kullanmak tehlikelidir.Bu konuda emniyet in bir calisması var, sticker leri pek cok arabada görmüşsünüzdür:

http://www.haberler.com/haber_590466.asp

Uzun ömürlü lastikler için bir haber linki buldum bir incele istersen,yararlı bilgiler mevcut:
http://www.ntvmsnbc.com/news/275253.asp

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
ORDUdrift' Alıntı:
nitro ne kadar sağlıklı arkadasım?
Hiçbi zararını görmedim,aşırı ısınma yapmıyo,ikide bir lastiklere hava basmama gerek kalmıyo ve lastiğin ömrünü uzattığını ben uydurmuyorum konunun uzmanlarına danışabilirsin ...

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdelal arkadaşım (abicim) sağol açıklaman için bizim memlekette warmıdır bilmiyom o nitrodan bi gitmek lazım sanayiye

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Manisa da sanayide bikaç lastik tamir veya bayiliği yapan dükkanda var,10 ytl idi en son.Hatta bugün öylesine bi uğradım lastiklerin havasına baktırayım diye.Aylardır uğramadığım halde sadece lastiğin biri 2ps inmiş hemen takviye ettik ...