Lastik Hava Basıncı Hk.

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar astra j lastik ölçülerim 215/50 r17 sabah hava kaçırıyor diye lastikçiye gittim lastik havası 32 idi lastikte 44PSİ yazıyor bunun olması gereken hava basıncı bu olmalı deyip hepsini 44 bastı normal mi bu ebatlara o hava bugüne kadar hiç öyle binmedim ben garibime gitti.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
44 PSI da yakıt ekonomisi sağlarsın hemde böbreklerdeki taşları döker rahatlarsın...Şaka bir yana 34-35 en ideal hava...44 PSI çok sert oluyor ve yerdeki en ufak çukur,tümsek ve taşları hissediyorsun...Demir bir paranın üstünden geçsen 50 krş mu 1 liramı olduğunu anlarsın....

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
44 PSI da yakıt ekonomisi sağlarsın hemde böbreklerdeki taşları döker rahatlarsın...Şaka bir yana 34-35 en ideal hava...44 PSI çok sert oluyor ve yerdeki en ufak çukur,tümsek ve taşları hissediyorsun...Demir bir paranın üstünden geçsen 50 krş mu 1 liramı olduğunu anlarsın....
Teşekkürler Cemil Hocam bana da fazla geldi ben en yakın benzinlikte 36 ya çekeyim

• Beğen
Tepkiler: Cemil

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Cemil hocam benim hep merak ettiğim birşey var. Yazın önemli olmuyor cok fazla ama kış için önemli. Lastik ebatlarım 205/55/16. Sorum şu ki kışlık lastiklerim de aynı ebatta. Kışın kaç bar/psi hava basmalıyım ki güvenli yol tutuş fren ve çekiş olsun?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Lastiklerin her mevsimde, hava koşulunda doğru basınç değerinde olması önemlidir.

Aracın sürücü kapısı açıldığında b sütunu üzerinde aracın lastik basınç tablosu bulunur. Bazı araçlarda yakıt depo kapağı vb yerlerde de olabiliyor. Mevsime bağlı olmaksızın lastikler her zaman o tabloda yazan basınç değerinde olmalıdır. Basınç değerlerinin mevsime göre farklılık göstermez.

Lastik basınçları düzenli olarak kontrol edilmelidir.

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve NefesTR

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Lastiklerin her mevsimde, hava koşulunda doğru basınç değerinde olması önemlidir.

Aracın sürücü kapısı açıldığında b sütunu üzerinde aracın lastik basınç tablosu bulunur. Bazı araçlarda yakıt depo kapağı vb yerlerde de olabiliyor. Mevsime bağlı olmaksızın lastikler her zaman o tabloda yazan basınç değerinde olmalıdır. Basınç değerlerinin mevsime göre farklılık göstermez.

Lastik basınçları düzenli olarak kontrol edilmelidir.
Evet merak ettiğim buydu. Yani kışlık yazlık farketmez orda yazan basınç değerlerini yapabiliriz. Teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve omeroz