lastik hava basıncı.!

selo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,arabamı alalı 1.5 ay oldu aracım 1.4 sport actıve select beyaz.bu mesajımı atmamın nedeni lastik hava abasıncıyla ilgili.size şöyle anlatayım.aracımı aldıktan 15 gün sonra bir benzinciye girip hava basıncını kontürol etmek istedim ve bi baktım lastiklarin basıncı sırayla 16-18-14-17.gösteriyor,bende hemen hepsini 32 ye tamamladım.yanlız araba bundan sonra çok sertleşti ve küçücük çukurlarda bile zıplamaya başladım,ama bu opelin özelliğidir diyerekten aynen devam ettim.bugünde aynı benzinciye gidipi basıncı kontürol edeyim dedim.bu arada eski makinayıda değiştirmişler.konturol ettim bide ne göreyim.4 lastiğinde hava basıncı 48..şok oldum!hemen hepsini 32'ye aldım sonra ne olur ne olmaz diye hemen başka benzincideki hava basıncındada konturol ettirdim aynı idi.şimid beni bir endişe sardı arkadaşlar aracım zarar görmüşmüdür lastikler zarar görmüşmüdürine yapmalıyım konturol ettirmelimiyim,birşey olmuş mu olmamış mı.lütfen arkadaşlar bana yardım edin ne yapmalıyım....????

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: lastik hava basıncı.!

48 fazla, acaba lastiğinizin havasını kontrol ederken lastikleriniz sıcak mıydı? Biliyorsunuz lastik basınçları lastik soğukken kontrol edilmeli, ısınan lastik basıncı yüksek gösterir. Bu kısa sürede pek bir şey olacağını zannetmiyorum.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bir sorun olacağını zannetmiyorum. Tabii lastiklerinizi gerçekten basıncı 48 PSI olarak kullandıysanız, kullandığınız süre boyunca biraz riske girmişsiniz. Neyse ki herhangi bir ciddi sorun olmadan farkedilmiş. Lastikleriniz belki bu süre zarfında normalde olacağından biraz daha fazla aşınmıştır; ancak arabaya herhangi bir şekilde bir zarar gelmiş olabileceğini düşünmüyorum.

Benzincilerdeki hava pompalarına çok güven olmuyor ne yazık ki. O yüzden eğer basınç ölçer olması gerekenden çok düşük ya da çok yüksek bir değer gösteriyorsa, öncelikle pompanın gösterdiği değerin doğruluğunu sorgulamak faydalı olur sanırım.

selo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hava basıncına bakmadan önce yanlızca 10 km yapmıştım.bilmiyorum bu etkilermi acaba..ben bir ay boyunca taşın üstünde egitmişim resmen ya şimdi araba bir rahat gidiyor sarsmadan hiç sormayın yani.ama genede şüpelerim var lastik için.çünkü çok pimpirikliyimdir ne yapacağım bilmiyorum?

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

en garanti yol servise gidin basıncı kontrol ettirin sonra aracınız ile ilgili soruları sorun sonra bizimle paylaşın. :)
geçmiş olsun.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun
keşke serviste ya da lastikçide şişirtseydiniz lastikleri

deer_deer2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım lastiklerinizin markası necvox :) Konunun yeri garip kaçmışta....

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deer_deer2 link' Alıntı:
Bende konuyu sonuna kadar okuyup acaba necvox'a lastik basıncını gösteren birşeymi eklenmiş diye merak ettim :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deer_deer2 link' Alıntı:

:) 

Merak etmeyin kısa süre için birşey olmamıştır.  Zaten lastiklerinizin üzerinde yazar max kaça kadar çıkabileceğiniz. Bakın rahat edin.