Lastik Hava Değerli Hk

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik Hava Değerleri Hk

Merhaba Arkadaşlar ;

Bugün aracımın yakıtı bitmek üzereydi. Yol Bilgisayarı değerline baktım 7,7Litre/100 Km Yazıyor Ortalama Tüketimde. Bana Biraz fazla geldi.

Aracımda bir sorun yok. Neden olur diye düşünürken lastik havasımı inik diye shell benzinliğe gittim ve lasitk havalarına baktım. Lasitk Havaları Önler 22 Arkalar 23 Gösteriyordu.

Lastik işinden çok anlamadığımdan bir arkadaşamın söylemesi üzerine ÖN-ARKA Bütün Lastiklere 32 Değeri ayarlayıp hava bastım.

Sormak istediğim doğru mu yaptım ? Olması gereken hava kaçtır ? Çok Basıpta gümletmeyelim sonra lastikleri.

Teşekkürler...

Şahin ATAK
Opel Astra HB 2009 1.3 CDTI
Şimşek Gri

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastik 32 basınç ile gümlemez korkma 50-60 bara kadar çıksa anca... :) benim kendi aracım da aynı 32 hep inik lastik yere daha çok oturur tabiri caiz ise yapışır... buda daha çok yakıt demek güç kaybı demektir.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
32psi en uygun basınçtır, 33den sonrasını 30 un altını tavsiye etmiyorum

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Şoför kapısında yazması lazım. Yoksa kullanma kılavuzunda var. O da olmadı opete gidince tabloda yazıyor. Çoğu istasyonda yazıyor. 205 55 16 benim 5 kişi bineriz genelde 32 da rahat tutuyor yolu.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
benim 32-33 değişir. Sıcaklığa göre güncelleme yaparım

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik 32 basınç ile gümlemez korkma 50-60 bara kadar çıksa anca... :) benim kendi aracım da aynı 32 hep inik lastik yere daha çok oturur tabiri caiz ise yapışır... buda daha çok yakıt demek güç kaybı demektir.

Benim istasyona gittiğimdeki değerler 22-23 Dü Bu Değerler çokmu düşük yoksa yaz ayları için normal mi ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Düşük... o değerde olması...

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün 40 yıllık lastikçimle konuştuk. dedim ki depo kapağında 2,2 bar; psı ye çevirince 32 ediyor.
-cemal dedi lastiğin markası da yazıyor mu peki? ben 60 a merdiven dayadım. Gün akşama kadar işim lastik benim.

daha evvel 35 olan havalarımı 36 ya çıkardı. Hadi 2 le dedi. (205-55-16 bridgestone)

deneyime bilgiye saygı duymak lazım. aslında mantığa da uygun. havası az olan lastik, konfor sağlar ama ömründen yer, yakıtı da çoğaltır. Şöyle bi baktım yere uzanıp lastikler tam kıvam yere yapışmış görünüyordu. tşklr iyi forumlar.:good:

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Bugün 40 yıllık lastikçimle konuştuk. dedim ki depo kapağında 2,2 bar; psı ye çevirince 32 ediyor.
-cemal dedi lastiğin markası da yazıyor mu peki? ben 60 a merdiven dayadım. Gün akşama kadar işim lastik benim.

daha evvel 35 olan havalarımı 36 ya çıkardı. Hadi 2 le dedi. (205-55-16 bridgestone)

deneyime bilgiye saygı duymak lazım. aslında mantığa da uygun. havası az olan lastik, konfor sağlar ama ömründen yer, yakıtı da çoğaltır. Şöyle bi baktım yere uzanıp lastikler tam kıvam yere yapışmış görünüyordu. tşklr iyi forumlar.:good:

sana, amortisörlere, ön takıma yazık. konforu tamamen iptal etmişsin.kağnı gibi her minik çukur kabusa dönüşür o basınçta:(

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onler 34 arkalar 36 olması lazım TASARRUF MODE ON ;)

Son düzenleme: