Lastik Basıncı

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar; lastik basınçları kısmı silik olduğu için bende. 2011 model astra j kasalara ön ve arka teker basınçları ne yapıyorsunuz yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar; lastik basınçları kısmı silik olduğu için bende. 2011 model astra j kasalara ön ve arka teker basınçları ne yapıyorsunuz yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler

Hocam benim aracım 2011 1.4 t otomatik, ben genelde 34-32 veya 36-34 gibi değerleri kullanıyorum. Önlere fazla basıyorum arkalara az basıyorum.

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip hocam merhabalar. Daha önce de sormuştum sana hatırladım şimdi 36-34 tavsiye etmiştin. İlginiz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

ankastraK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tekrardan merhabalar,

Aracımın sol arka tekerinin basıncının düşük gösterdiğinden bahsetmiştim.
Bütün lastiklere eşit PSI basınca düzeldiğini de söyledim evet doğrudur.

Sensor hatası zannedip aracımın günahını almışım.
Teknik olarak sensörde bir hata var aslında :D

2 hafta geçti ve yeniden sol arka lastiğimin hava basıncı 150 Kpa lara düştü ve araç uyarı vermeye başladı en yakın yerde hava basınız diye.
Baktım arka sol lastiğe gayet durumu iyi bende aldırmadım.

Bugün araca bindim sol arka lastik 16 gösteriyor. Ciddi ciddi 16.
İndim araçtan sol arkaya baktım vurdum ayağımla iki gayet sağlam dedim sensör bozuk.

Aracı çalıştırıp sürmeye başladım bir baktım araç sola eğik gidiyor :D:D
Dedim sensör harbiden doğru söylüyormuş :D

Ayetel Kürsimi okuyup Sola eğik halde benzinliğe kadar sürdüm :D

Aracın sol arka lastiğine 37 PSI basayım dedim. Hava çubuğunu taktım sol arka zaten 36 PSI daymış. İyice şaşırdım noluyor dedim.

Tam araca biniyordum ki SOL ÖN lastiğimin yerde olduğunu gördüm :D 37 PSI basayım diye çubuğu taktım.
Lastikteki hava 4 PSI kalmış siz düşünün.

Hepsini okumak istemeyenler için

ÖZET:
Araç SOL ARKA lastiğinin basıncını düşük gösteriyor gösterge de ama sıkıntı SOL ÖN lastikteymiş .
Sol ön lastik nedenini bilemediğim şeylerden ötürü ufak çaplı hava kaçırıyor.
Bu hava ufak çaplı olduğundan 36 PSI basınca 1 hafta falan sıkıntısız şekilde götürüyor.

Yaptığım büyük riskti JANT lastiği komple kesip atabilirdi çok şükür olmadı öyle birşey.
Eğer siz göstergede lastiğinizi en yakın istasyonda havasını şişiriniz uyarısını görürseniz
gidin ve şişirin. Hangi lastikte sıkıntı bilmiyorsanız hepsine basın havayı zaten basarken bir tanesi
diğerlerine oranla daha az PSI dan başlayacaktır.

Olur da yaşayan biri çıkar diye tecrübemi paylaşayım dedim.

Teşekkürler herkese,

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun..Şöyle bir durum var..Sensör olayı tabiki iyi ama siz kullanırken aracın sorununu kendi sensörlerinizle :)yani hislerinizle anlamanız gerek..Araçla bütünleşmelisiniz yani :)..işin gırgırı bir yana,siz o lastiğe bir baktırın sanırım çivi,vida veya delici bir cisim girmiş...