Lastik Basıncı

mgkmgk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2015 astra j kullanıyorum. Kapı içinde lastik basınç çizelgesi kpa olarak verilmiş. Benzinliktekiler ise PSI malumunuz. Kapı içi çizelgede eco 270 kpa diyor, buda yaklaşık 40 PSI a karşılık geliyor. Bende 40 PSI basmıştım. Lastikçide latiikleri rotasyon yaparken lastikci basıncın fazla olduğunu 34 PSI ın yeterli olduğunu belirtti. 34 yaptı bütün lastikleri. Bu seferde lastiklerdeki sensörler ekrana 4 lastik içinde düşük basınç gösteriyor. Sizler basıncı kaç yapıyorsunuz?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@mgkmgk bu konuda ben lastikçiye güvenmeni öneriyorum. Benim aracımda sensör olmadığı için net birşey söyleyemem.

sedat33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdasim 35 bas hicbir arica vermez ekrandaki basincinda 265 olsun Yeterli bnm aractada ayni sorunu yasadim

nejdet can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2015 astra j kullanıyorum. Kapı için lastik basınç çizelgesi kpa olarak verilmiş. Benzinliktekiler ise PSI malumunuz. Kapı içi çizelgede eco 270 kpa diyor, buda yaklaşık 40 PSI a karşılık geliyor. Bende 40 PSI basmıştım. Lastikçide latiikleri rotasyon yaparken lastikci basıncın fazla olduğunu 34 PSI ın yeterli olduğunu belirtti. 34 yaptı bütün lastikleri. Bu seferde lastiklerdeki sensörler ekrana 4 lastik içinde düşük basınç gösteriyor. Sizler basıncı kaç yapıyorsunuz?
Arkdasim 35 bas hicbir arica vermez ekrandaki basincinda 265 olsun Yeterli bnm aractada ayni sorunu yasadim
Ben adminimizin görüşüne katılmıyorum Lastikçiler hep düşük havadan yanadır çünhü düşük hava lastiği çok daha hızlı yıpratır ve büyük ölçüde akaryakıt sarfiyatını artırır.
benim aracımın basınç talimatındaki KPA Eco olarak 32 PSİ diyor ben 41 PSİ hava vuruyorum 4 lastiğede tabi çok azda olsa asfalt olmayan yollarda veya çukurlara hızlıca girdiğinizde konfordan ödün veriyorsunuz. ama aracın dahada ivmelenmesi ve büyük ölçüde yakıt tasarrudu için yüksek basınç iyidir. ben çok faydasını gördüm ayrıca korkmayın lastik patlamaz ve bir zararı olmaz.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aslında kapı içlerinde yazan değerlerde ECO kısmı aracımızın daha az yakması için gerekli değerleri veriyor bizlere. Benzinliklere şu nedenle güvenemiyorum cihazın birisi 34 gösterirken başka yerde 32 gösteriyor vs. Sanki cihazların değerleri birbirlerini tutmuyor gibi. Benim aracımda sensör olmadığı için malesef kontrolü veya çevirisinide yapamıyorum o nedenle lastikçiye güvenmeyi tercih ediyorum. Lastikçinin zihniyeti bozuk olursa halimiz harap zaten :(

nejdet can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kapı içlerinde yazan değerlerde ECO kısmı aracımızın daha az yakması için gerekli değerleri veriyor bizlere. Benzinliklere şu nedenle güvenemiyorum cihazın birisi 34 gösterirken başka yerde 32 gösteriyor vs. Sanki cihazların değerleri birbirlerini tutmuyor gibi. Benim aracımda sensör olmadığı için malesef kontrolü veya çevirisinide yapamıyorum o nedenle lastikçiye güvenmeyi tercih ediyorum. Lastikçinin zihniyeti bozuk olursa halimiz harap zaten :(
Evet akaryakıt istasyonlarındaki hava cihazları sağlıklı değil bir çoğu bozuk zaten ama ben her zaman üreticinin basınç değerlerinin daha üstünde bir hava değeri tercih ediyorum yukarıdaki yazdığım nedenlerden dolayı :)
Her hafta lastik basınç kontrolu yapmayı ve gece yarısı yol yapmadan lastikler soğuk iken hava basma işini yapmaya itina gösteriyorum.

sedat33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ben size sole birsey sormak isterim arabayi ilk aldigimda 270 basinc gosteriyordu simdi ise 250 basincla biniyorum 270 basinci yakalamak icin kac psi basmam gerekiyor

nejdet can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben adminimizin görüşüne katılmıyorum Lastikçiler hep düşük havadan yanadır çünhü düşük hava lastiği çok daha hızlı yıpratır ve büyük ölçüde akaryakıt sarfiyatını artırır.
benim aracımın basınç talimatındaki KPA Eco olarak 32 PSİ diyor ben 41 PSİ hava vuruyorum 4 lastiğede tabi çok azda olsa asfalt olmayan yollarda veya çukurlara hızlıca girdiğinizde konfordan ödün veriyorsunuz. ama aracın dahada ivmelenmesi ve büyük ölçüde yakıt tasarrudu için yüksek basınç iyidir. ben çok faydasını gördüm ayrıca korkmayın lastik patlamaz ve bir zararı olmaz.
Bende size katılıyorum basınç konusunda. Lastikciler emin olun bizim kadar araştırma yapmıyorlardir.
Ben 38 basıyorum 4 tekerede.