Lastik basınç sensörü

Hakanonal 07

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sol ön teker basınç sensörü 1.7 bar gösteriliyor ve arıza ışığı yakıyor.lastik basıncını 36 yaptım yine düzelmedi acaba sensörmu arızalı yoksa çok hava bastım diyemi arıza ışığı yanıyor.birde arıza li ise Tamir i varmı yada Nasil anlaşılır.bu konu hakkında bilgisi olan var mı??

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
akü başını çıkarıp yarim saat bekleyip takın

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sol ön teker basınç sensörü 1.7 bar gösteriliyor ve arıza ışığı yakıyor.lastik basıncını 36 yaptım yine düzelmedi acaba sensörmu arızalı yoksa çok hava bastım diyemi arıza ışığı yanıyor.birde arıza li ise Tamir i varmı yada Nasil anlaşılır.bu konu hakkında bilgisi olan var mı??

Diğer tekerleklerin basınçlarını da kontrol edin. Bazen jantların yeri değişiyor ekranda sol ön tekeri gösteriyor ama aslında sağ arka tekerin basıncı düşük çıkıyor.Bütün tekerlekleri uygun basınçta şişirip kalibre edin. Yine düzelmezse yük seçeneği vardı ekranda hafif orta diye ordan hafifi seçebilirsiniz. Düzelmezse o zaman sensör kaynaklı arıza olabilir. Genellikle sensör kolay bozulmuyor lastikçiler kırmadıktan sonra.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hakan üstad iyi yere değindi

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yük seçeneğinden hafif olanın seç
düzelmesi gerekiyor
daha önce konu açıldı
başına gelen arkadaşlar var

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Lastik yükü seçiminizle ilgili olabilir.
Sinyal kolu üzerindeki menü tuşuna basarak menüye giriş yaptığınızda lastik yükü seçimi menüsünden kullanımınıza göre bir seçim yaptıktan sonra lastiklerinizi kitapçıkta belirtilen basınç değerine kadar şişirirseniz uyarılar kaybolacaktır.
Örnek olarak astra j'nin kitapçığından basınç değerleri paylaşıyorum. Kendi kitapçığınızdan aracınızın değerlerine bakınız.

Screenshot_20200119-195738.jpg

Örneğin A13DTE kodlu 1.3 dizel motorlu sports tourer kasalı aracın yol bilgisayarında 3 yolcuya kadar konfor modunu seçersek, tablodan görüleceği üzere ön ve arka lastikleri 32 psi yapmamız gerekir ki ben de bu modda kullanırım. Lastik basıncı 27-28 psi civarına düştüğünde uyarı verir.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Hakanonal 07

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et