Basınç Sensörü

aygun1525

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
İyi günler herkese,

Lastik değişimi sırasında sol arka tekerin basınç sensörü kırıldı. O zamanda beri sürekli lastik basınç uyarısı veriyor araç. Yeni takıp sıfırlama yapmamıza rağmen uyarı ışığı sürekli yanmaya devam ediyor. Aracın beyni ile ilgili sorun olduğunu söylediler daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Teşekkürler. Araç:Corsa D 2014 model.

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araca uygun bir sensor takildiysa tanitimi test cihazi ile yapmaniz gerek
Eski model vectra da hizli tanitim vardi deneyin
Sol on 3.0
Sag on 2.8
Sag arka 2.6
Sol arka 2.4 ayarlayin kisa mesafe 50km hizi gecin. Duz bi yol tavsiye ederim durun ve lastik resetleme menusu ile lastikleri resetletin 2fk icinde sonra lastik basinclarini duzeltin yekrar resetleyin normal kullanin ikaz gelirse ariaza kayitlari uzenden devam edebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Hasip

aygun1525

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba belirtiginiz rakamlar tam olarak nedir? 4 tane tamirciye goturdum opel servisi dahil hepsi kronik sorun arac beyninde problem olabilecegini soyledi ama kirilmadan once boyle bir sorun yoktu bir makine ile sensorler kontrol edildi tam calistigi soylendi ama sorunu bulamadik.

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tekerlek havalarini bar cinsinden ayarlama degerleri

ozcanberkant

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam birebir aynı sorunla ben de karşı karşıyayım. 2014 Corsa aracım var. Lastik basınç ışığı yanıyordu. Sol arka lastik sensörü arızalı dediler. Sensörü değiştirip tanımlama yapıldı lâkin ışık sönmedi. Birkaç kişiyi arayıp sol ön çamurluğun orda lastik basınç modülü var o arızalı olabilir dendi. Nereye sorduysam modülü bulamadım. Siz çözüme ulaşabildiniz mi acaba?

aygun1525

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yok henüz çözüme ulaşamadım lamba o şekilde yanıyor aylardır. Tanımlama nerede yapıldı sizin?

ozcanberkant

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Yok henüz çözüme ulaşamadım lamba o şekilde yanıyor aylardır. Tanımlama nerede yapıldı sizin?
Sensörü değiştirtdiğim yerde sensörü taktıktan sonra bir cihaz bağlayıp tanımlama yaptılar.