Lastiğim Patlamış (Stepne Sıkıntısı) :(

astek34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Murat
Ynt: Lastiğim Patlamış (Stepne Sıkıntısı) :(

Geçmiş olsun .Ben de bir vida vakası yaşamıştım.Arabada bir tane lastik şişirici köpük vardı, bastım köpüğü lastik kalktı sonra lastikçiye gittim.Adam lastiği söktü ,içini köpük dolu görünce, bu ne yaa dedi . :D Lastikden koca bir vida çıktı sonra yamadı .2 tane daha lastik şişirici köpük aldım zor bir durumda veya alakasız bir yerde kalırsanız hiç değilse acilen müdahale imkanı sağlıyor.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devrim link' Alıntı:
Benimki good year idi, önceki arabamda conti vardı. İkisinde de vida veya çividen  hiç lastik yere yapışmamış sadece inmişti. (Bir gecede inmesinden bahsediyorum)
Acaba bir özelliğinden mi lastiklerin?

Benimde bundan önceki aracımda continental marka lastik vardı.
O aracımda da aynı lastiğe aynı anda iki tane vida girmişti. Lastik hiç inmedi ve ben lastikçiye gidene kadar en ufak bir hava kaçağı bile olmadı. (3 Gün boyunca)
Ama farklılığa neden olan durumun vidanın girme derecesi olduğunu düşünüyorum.
Eski aracımda vidalar dibine kadar girmiş ve hava kaçağına neden olacak alan bırakmamıştı. Astra'da ise vida maalesef yarım girmiş ve deliği tam kapamadığı için bir gecede tüm havayı boşaltmış.  :(

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astek34 link' Alıntı:
Geçmiş olsun .Ben de bir vida vakası yaşamıştım.Arabada bir tane lastik şişirici köpük vardı, bastım köpüğü lastik kalktı sonra lastikçiye gittim.Adam lastiği söktü ,içini köpük dolu görünce, bu ne yaa dedi . :D Lastikden koca bir vida çıktı sonra yamadı .2 tane daha lastik şişirici köpük aldım zor bir durumda veya alakasız bir yerde kalırsanız hiç değilse acilen müdahale imkanı sağlıyor.

Evet, esasında bu lastik tamir kitleri anlık olarak çok işe yarayabilir.
Mesela benim yaşadığım durumda lastik tamir kitim olsaydı hemen köpüğü basıp lastikçiye gidebilirdim ama işe yetişmem gerektiği için stepneyi takmakla falan uğraşamadım.  :)

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun Mert . Stepne hakkında verdiğin uyarı için teşekkürler . Hepimiz stepne ile yavaş temkinli gidilmesi  gerektiğini bilirdik ama şahsen  ben bu kadar kötü sürüş koşulları yaratmasını tahmin etmezdim . 50 km yı aşmamak gerekir bence bu  stepnelerimizle :) stepneyede bir çift sözüm olurdu lakin aracta fazla yer kaplamaması adına malzemeden bu kadar çalmışlar sanırım:) ama keşke 17 ' olsaymış stepnelerde :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
Geçmiş olsun Mert . Stepne hakkında verdiğin uyarı için teşekkürler . Hepimiz stepne ile yavaş temkinli gidilmesi  gerektiğini bilirdik ama şahsen  ben bu kadar kötü sürüş koşulları yaratmasını tahmin etmezdim . 50 km yı aşmamak gerekir bence bu  stepnelerimizle :) stepneyede bir çift sözüm olurdu lakin aracta fazla yer kaplamaması adına malzemeden bu kadar çalmışlar sanırım:) ama keşke 17 ' olsaymış stepnelerde :)

Rica ederim.  :)
Açıkçası bende stepne ile lastikçiye gidene kadar bu kadar zorlanacağımı asla tahmin etmezdim.  ::)
Ama neyse ki garaj yokuşundan çıkarken stepne yere tutunamayıp bana ilk sinyalleri erkenden verdi ve yolda daha temkinli kullanmamı sağladı.  :)
Frenlemelerde ve kalkış sırasında orijinal lastikler stepneye göre yola daha iyi tutunduğundan dengesiz bir yavaşlamaya ve kalkışa neden oluyor. Stepne ile sürüşteki en can sıkıcı durum da bu.  :(
Belki olan benim lastiğe oldu ama her şeyde bir hayır vardır misali, stepne ile sürüş şartlarını tecrübe etmeme vesile oldu.  :)

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun Mert

Böyle durumlarda çakmak soketinden çalışan kompresörler bile işini görür .

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corsa_1990 link' Alıntı:
Geçmiş olsun.Ama niye ebadı düşük koymuşlar.Ya sapa bi yerde kalsa insan madd

O durumu bende çözemedim.  ::)
İnceliği sıkıntı değilde, en azından 17'lik bir stepne koysalarmışta yolda aracın bir tarafı aşağıda gitmeseymişiz.  :)

@ftertezzek link' Alıntı:
Geçmiş olsun Mert

Böyle durumlarda çakmak soketinden çalışan kompresörler bile işini görür .

Stepne kısmının boyutu müsaade etse hiç düşünmeden stepne yapmak için bir tane jant, bir tane de 17'lik adam gibi bir lastik alacağım ama yeterli alan yok.  :(

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

stepneyi takacağıma yol yardımı ararım daha iyi :(.bu ne çirkin duruştur böyle ya..Geçmiş olsun Mert abi

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
stepneyi takacağıma yol yardımı ararım daha iyi :(.bu ne çirkin duruştur böyle ya..Geçmiş olsun Mert abi

Sağ ol Deniz.  :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir akşam captiva ile büyük bir kaza yapmıştım sol arka lastik yarılmıştı ve bende stepneyi takayım demiştim ve bu stepnenin aynısı vardı ve inanamamaştım.  :(