Lastiğe Vida Saplandı

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Lastiğe Vida Saplandı

Yanaktan saplanmadıysa vida problem yok. Vida tabana girdi diye lastik mi değişirmiş. Benim arabayada beton çivisi girdi yama yaptırıp üstüne 3 bin km yaptım bu sıcakta.

emrec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar önerileriniz için tesekkür ederim.Vida lastiğe tabandan girdi.Yaklaşık olarakda vida boyutu 2 cm geçmez.Lastik tamircisi lastiği janttan sökerek içinden yama yaptı ve sorun olmayacağını söyledi.Bugün tekrardan kullandım ve hava durumuna baktım herhangi bir problem gözükmüyor.
Araç CDTİ olduğu için lastik ebatı biraz farklı.225X45X17 bundan dolayı tek lastik fiyatı 550 tl civarına geliyor.Bende bir süre bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir seferinde şirket aracımdan lastikçi tam beş tane sac vidasını tek seferde çıkartmıştı ve yamadan sonra sorunsuz kullanmıştım. Tabana büyük demir vb. cisim kesik oluşturmadıysa tamirli lastik standart ömrünün sonuna kadar kullanılır. Tamir yapılırken yama kullanımı önemli, fitil tarzı kolay ve ucuz yollu tamir lastik için iyi değil, klasik lastik içi yama en sağlıklısı.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bencede bir vida icin lastik degisimi mantiksiz
Yilda 1 kez vida saplanir ortalama normal sartlarda evet saplanmadigida olur ama bir vida deligi kadar ufak bir olay icin 250 TL vermek ne kadar dogru 1 lastigi degistirseniz diger lastikler ile uyumsuz olacak bu kezde arac sapma yapacak o daha riskli bence yarik yirtik gozle gorulur deformede degisim sart.