krank keçesi...

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen arabayı klima sökmek için lifte aldılar baktım yag kaçırmış az ama ben kıl adamım kafama takıldı kaçıran ve yaglı kısımları sildim güzelce temizledim...Yagın geldigi yer aksın girşi ve şanzuman contası gibiydi...Fakat bugün ustaya gittim lifte aldık sildigim yerde kaçak yoktu yani yag görülmüyordu...AMA usta baktı elini muhafaza surdü dedi senin sonun gelmiş ruhuna fatiha:) dedigim yerlerde bişey olmadıgını fakat krank keçesi (motor keçesi yok galiba yanlış olmasın)buradan kaçırıyor dedi.Ama bu kadarla bişey olmaz dedi.Ama ben onu yaptırmadan uyuyamam...Krank keçesi içinm motor inmez sanırım...İşlem arabanın altından mı yapılıyor...Maliyeti ne olur...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka krank keçesi demi sanzumanın ıcınden akıyor gıbı??

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu şanzumanın içine akandan bende de var şanzuman tarafındaki keçe kaçırıyor ama yağını kontrol ediyorum hiç azalmıyor, ustam bu bi soruna neden olur mu, bu arada yağ kaçağı fazla değil sadece karter yüzeyi yağlı biraz, karter korumasına faln damlamamış, yaklaşık 1.5-2 seneden bu yana öyle, bir sorun olur mu yau ??

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank keçesi ver arkadaşlar onlar zamanlar sertleşiyor vede yag kaçırmeye baslar ama bu kaçırma terletme şeklinde olur öyle damlama halınde olmaz. arkadaki keçe için şamzumanın sökülmesi gerekir. bı usta bakması lazım vede kararı o verecek ama genel olarak bı sorun açmaz dıyebılırım

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ustada zaten terleme var dedi sorun ciddi olmadığı içinde keçeyi değiştirmeye gerk yok dewd yardımların için sağol

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk.ler bu krank keçesinden akan motor yagı sanırım zaten arada bakıyoruz terleme sanırım usta da öyle dedi ama araba ile yolda kaput kaldırmak kadar zoruma giden bişey yok yolda sorun çıkarmasın yeter...yag degişimine kadar 100 gram akıtmaz dedi....

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok aşırı bi eksiltme yapmıycaksa ve performansı etkilemiycekse gerek yok bence

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlattım arkadaşlar ama benm de krank keçesi değişecekmiş..şanzıman yağım eksilmiş mi diye bakmak için arabayı lifte aldımızda öğrendim,,çok sorun değil ama değişse iyi olur dedi usta.
maliyeti hakkında bir fikri olan var mı_?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlattım arkadaşlar ama benm de krank keçesi değişecekmiş..şanzıman yağım eksilmiş mi diye bakmak için arabayı lifte aldımızda öğrendim,,çok sorun değil ama değişse iyi olur dedi usta.
maliyeti hakkında bir fikri olan var mı_?

aracınız manuel vıtes ıse bence bekleyebılırsınız bırazdaha cunkü,. baskı- balata sıstemınde yada bılyada bı sorun cıktıgı zaman sanzuman sokulcek nasıl olsa o zaman keceyıde aradan cıkarmıs olursunuz