Kontak ışıklarını yakar yakmaz Automatic gearbox yazıyor?

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar. uzun süredir uğraştığım fakat hala çözüm bulamadığım otomatik şamzıman arızası konusunda artık kafayı yemek üzereyim. ne yapsak olmadı. şalter değişti. şanzıman söküldü bakıldı. bi anormallik görünmedi.
Yeni farkettim. daha aracı çalıştırmaya gerek olmadan kontak ışıkları yanık olması yeterli. ışıklar yanar yanmaz en fazla 5 saniye sonra bilgisayar ekranında automatic gearbox yazıyor ve şanzıman asla vites değiştirmiyor.
yarı otomatik gibi kullanıyorum. çekiş zayıf. ama araba 5000 - 6000 deviri rahat görüyor. şanzıman 4 le kalkmaya çalışıyor. manuel 1 e alarak kalkıyorum. 2 ye atınca 2. vitesi pas geçip 3 e geçiyor. 3 e çekince bir vites daha artıyor ama tam emin değilim o vites 4 mü 3 mü.

daha önce başına gelen varsa çözüme ulşatıracak bir fikre ihtiyacım var. bu arada alt bilgi. bu duruma buji değişimi için manifolt söküldükten sonra geldi. manifolt yerine takıldı. aracı çalıştırdık daha vitese takmadan bu uyarı ve bu arıza meydana çıktı. bujiyi değiştiren öküzler hava sistemine de zarar verdiler. onları hallettik. ama burda takıldık kaldık...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayara bağlayınca hata kodu olarak ne yazıyor birde bilgisayardan hatayı sılmedılerse ondanda olabilir...hata kodunu biliyorsanız daha iyi yardımcı olur forumdakı arkadaşlar...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmiş olsun...şanzumanın üzerinde vites değiştirme şalteri var akünün altına doğru gelen kısımda soketli kablolu..onu söküp içini acın,icini temizleyin ve hafif zımpara yapın..sonrada arızayı silin

aruda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü yada sarj dinomosu değerlerini ölçtürün

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şalter yeni değişti. bu arada arıza kodları olarak iki tane çıkıyor biri camshaft sensor no signal diğeri knock2 sensor no signal

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzuman modulü (TCM=Transmission control unit) onu kontrol et ve camshaft sensor arızalı ise o da şanzumanı koruma moduna alır.Şanzuman dediğiniz gibi ise sağlam , sorun elektronik arıza bence...

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba şanzıman arzası görüp 3 e serwis witesine alıyor kendini şanzımanın üsründeki soketlere bak arabanın altından ön bölümdeki soket yerinde olmaz weya baglantıda terslik warsa direk arza yakar

Walla ben 2 defa kendin söküp komple set degiştirdim ne yaparsan yap şanzıman bir türlü orjinali gibi olmuyor 70 -80 bin anca gidiyor. ben ebay dan çıkma şanzıman aldım 1 hafta sonra gelecek burda yaptırmaya kalkıyorsun 1.5-2 milyardan kapı açıyorlar sökmek içinde şu ara pek waktimde yok almanya dan 270 euro ya aldım adamlar garantili diyor.bakalım gelince görücez
olmazsa sana da alalım kurtul şu şanzıman dedinden

en mantıklısı bu heralde

Son düzenleme:

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba şanzıman arzası görüp 3 e serwis witesine alıyor kendini şanzımanın üsründeki soketlere bak arabanın altından ön bölümdeki soket yerinde olmaz weya baglantıda terslik warsa direk arza yakar

Walla ben 2 defa kendin söküp komple set degiştirdim ne yaparsan yap şanzıman bir türlü orjinali gibi olmuyor 70 -80 bin anca gidiyor. ben ebay dan çıkma şanzıman aldım 1 hafta sonra gelecek burda yaptırmaya kalkıyorsun 1.5-2 milyardan kapı açıyorlar sökmek içinde şu ara pek waktimde yok almanya dan 270 euro ya aldım adamlar garantili diyor.bakalım gelince görücez
olmazsa sana da alalım kurtul şu şanzıman dedinden

en mantıklısı bu heralde

dostum sorun aynen dediğin gibi çıktı ve önerin üzerine yaptığım kontrolde soketin yerine tam oturmamış olduğu görüldü. ilgin ve önerilerin için teşekkür ederim.

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun