kombi tavsiyesi

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla vaillant al bence
almayacağın marka önerisi yapayım ama demirdöküm ben böyle kötü kombi görmedim

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kiturami yi de bi araştır bence...
sen geçen daha bozuldu parçası pahalı diye parca aramıyomuydunD:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat uygun olsun dersen Ariston, ,Bosch marka istersen Bosch classic serisi, kalite olsun istersen Vailant.Çift esanjörlü bir model tercih edersen iyi olur.Kombi iç mekana takılacaksa ( bacalı tip ) mutlaka sessiz çalışna bir model olmalı.Tesisat ve petek adedi (metretül olarak) kurtarıyorsa mutlaka yoguşmalı takmanı öneririm.Gerçekten verdiğin farkı çıkartıyor.

Kombi satıcısı mısın dersen Hayır, 15 gün önce yeni satınaldıgım ev için Kombi almıştım, o zaman araştırdım.Bursa da servis yogunlugu, fayda/maliyet oranı en yüksek olan Ariston kombi tercih ettim.
benim 2 ay önce aldığım evde ariston takılı olduğundan araştırmadım :)
önceki kiracı olduğum evlerde adını hatırlamasam da farklı markalar mevcuttu, bu ariston olanda ilk gördüğüm fark çalıştırdıktan çok kısa süre sonra sıcak su sağlayabiliyor, kaloriferleri de deneme amaçlı yaktım çok çabuk ısıtıyor
iyi bi kombi olduğuna kanaat getirdim bu şekilde

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kombiyi ben almayacağım. müteahhit takacak. vaillantı daha önce de duymuştum çok iyi diye. o yüzden onun adını verdim. bakalım inşallah iyi bir modelini takar da başımız ağrımaz.
müteahhit de evsahibim. şu an kirada oturduğum evin sahibi. eve ilk girerken ne istediysek yapmıştı. şu an da yapar diye düşünüyorum. umarım haksız çıkmam.
yorumlar için teşekkürler.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çocukluğumdan beri bu işin içindeyim ilk önereceğim 2 marka buderus ve wiessmann dır. sonrasında vaillant ve ferollidir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babam bosch satıyor safranboluda yenı basladı doğalgaz muhabbetı bosch alacaz bızde...

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen geçen daha bozuldu parçası pahalı diye parca aramıyomuydunD:

doğru söylüyorsun dostum ama hata benden kaynaklı idi sıcak kazana soğukı su verince çatladı 5 senedir kullanıyorum bakım dahi yaptırmadım ben çok çok memnunum ve eşe dosta da tavsiye ediyorum özellikleri ve fiyatı çok iyi :)

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kombiler toplama bilgisayar gibi şu marka bu marka demek yüzde yüz doğru olmaz her alet gibi buda şans işi biraz...Yedek parçası ve servisi olsun ...çokta ucuz olmasın geresi artık ne çıkarsa bahtına ..Viessman- Vaillantta alıp üzülen var Baymak, Demirdöküm, E.C.A alıp sevinende... yada tam tersi...
Bende kombi alacağım E.C.A almayı düşünüyorum

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kombiler toplama bilgisayar gibi şu marka bu marka demek yüzde yüz doğru olmaz her alet gibi buda şans işi biraz...Yedek parçası ve servisi olsun ...çokta ucuz olmasın geresi artık ne çıkarsa bahtına ..Viessman- Vaillantta alıp üzülen var Baymak, Demirdöküm, E.C.A alıp sevinende... yada tam tersi...
Bende kombi alacağım E.C.A almayı düşünüyorum

katılıyorum. tamamen şans işi. kullanıcı yorumlarına göre vaillant dedik bakalım.
babamda da eca var memnun. o da uzun araştırmalar sonunda almıştı.