Kolçak ve park sensörü pahalı mı sizce?

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, opel astra 1.6 edition sedan alarak aranıza katıldım, öncelikle aracı hediyesiz 50.700'e aldım,
Aracı aldıktan sonra başka bir opel bayisinden kol dayama ve park sensörü taktırmak için fiyat aldım 500 TL, bugün de onayını verdim ve taktırmak için randevu aldım, sizce kol dayama ve park sensörü için fiyat nasıl, elbette internetteki fiyatlardan yüksektir, ancak yan sanayi de olsa opel servisinde takılması aslında beni ikna etti.

Ayrıca aracın kasko ve sigortası konusunda da opel bana yarın teklif verecek, dışarıdan 1000 TL kasko, 540 TL sigorta (uzun araştırmalar sonucu ve en geniş kapsamlı full kasko şeklinde) fiyat bulmuştum,, buna yakın olursa sizce opel kasko daha mı mantıklı olur.

Teşekkür ederim.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Park sensöründe ekran falan olmayacak sanırım.Bu durumda sadece sesli uyarı yapan sensör takacaklardır ve orjinal olmayıp herhangi anlaşmalı oldukları ya da toptan aldıkları bir markayı takacaklarını düşünüyorum.Kolçak ise birebir orjinal kolçak değil ise aynısı dışarıdan da bulunabilir.Hatta daha iyi ve güzeli dahi bulunabilir.Benim fikrim fiyat fazla.Kaldı ki bazı servislerin aracı alırken 1500 TL civari fiyat istedikleri multimedya ekranları daha sonradan ellerinde fazlalık olduğu vb gibi gerekçelerle 700-800 TL'ye teklif ettiklerini dahi biliyorum.Yani sadece servis olduğu için onlara teslim etmeyiniz aracınızı.
Kaskoya gelince,Opel Kasko diye bir kasko var mı bilmiyorum ama benim bildiğim kasko şirketleriyle anlaşıyorlar.Zamanında bayii de bana da AXA'yı tavsiye etmişlerdi.AXA'dan fiyat vermişlerdi.Kasko firması kadar kapsadığı paket de neler var bunlar da önemli.
Sigorta ise biraz değişken olabilir.Araç sahibi kişinin yaşı dahi fiyatı etkiler.
Hepsini birkaç gün daha araştırmak da fayda var diye düşünüyorum.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka park sensörünün fiyatı geçen sene sanayide 60 liraydı, hadi dolar yükseldi 80 olsun. 150 200 liraya satılan led göstergeli sensörler de var fakat aracın neresine koyarsanız koyun o ekranları yada göstergeleri buram buram çin malı kokar ki, illa o tip bir sensör isterseniz de zaten çinden daha ucuza alırsınız.

Park sensörü orjinal olmayacaksa, BCM üzerinden çalışıp konsoldan açılıp kapatılmayacaksa ve sadece geri vites ışığına bağlanarak çalıştırılacaksa sadece sesli uyarı veren sensörlerden fazlası israftan başka bir şey değil.

Cebinizde kalan parayla daha iyi bir kolçak alabilirsiniz.

Multimedia ekran olayı zaten ayrı bir dünya, servise 1500 liraya taktıkları aletler aliexpres den tanesi 150 200 dolara alınıyor. Üzerlerinde yazan Zenec Nevcox gibi markalara aldanmayın. Alibaba' dan ithalat yapıp 1000 adet sipariş verenin adet başına çok daha az ücret ödeyeceği gibi üzerine kendi adını dahi yazdırması problem olmaz. Kaliteli ekran olacaksa Opelin kendi Touch&Connect' i olur, olmazsa Pioneer, Alpine, Sony gibi markalar olur :)

Serviste takıldığı için problem yaşadığınızda (ki park sensörü ve kolçağın neresi problem çıkartacak) kapısını rahatça çalabilirsiniz, bahsettiğim tek sorun kolçak ve park sensörü için 500 liranın fazla olduğuyla ilgili.

Ayrıca tamponu deldirmeden çalışan elektromanyetik park sensörleri var, delinmesini istemezseniz onlardan taktırabilirsiniz. Sadece fikir olarak söyledim, iki tip sensörün de avantajı ve dezavantajı var çünkü.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım küçük bir yanlış anlaşılma olmuş.Multimedya ekran olayını ben örnek olsun diye kendimden söyledim.Hani servislerin fiyat politikası hakkında fikir olsun diye.Sadece yetkili servis olduğu için teslim olunmaması adına.Fazladan bilgi paylaşmış olduk gibi. :)

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En iyi kolçak 100. _TL, Park sensörü de 50-150 TL arasında değişebilir.
Gerisi Haram statüsüne girer..

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[Pek Çin mali gibi görünmüyor :D
5e56ef30252a60e820f15ecb077c0bee.jpg

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2000 model omegama orijinal kolçağı ankarada bir parçacıdan 500 TL ye aldım adamın elinde kalmış 3 senedir satamamış bana yeminle söylediği liste satış fiyatı 1800 TL.Ebay de ikinci eli kargosuyla 550 TL tutuyordu size söyleyeceğim orijinal kolçağı öyle 50-100 TL lere satın alamazsınız ...