KM saati düşürme sorunu

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu TÜV Türk'ün zaten hayatı kolaylaştıracak birşey yaptığını daha görmedim! :)

Diğer tavsiyeler için teşekkkürler, ve evet çeşitli diğer ayrıntılardan km düşürme kendini ele verir. Her halukarda bence yasal yaptırımı olmayan fakat yüz kızartıcı ahlaki bir suç.

Bir gözlemimi daha ileteyim; eski model (1985-1997 arası) Mercedes satıcılarının onca ilanına baktım hiçbir ilanında km düşürme şüphesine birkez dahi kapılmadım. Hepsi dobra dobra yazmış, 240bin, 350bin, hatta 430bin km.

Yani bence bu km düşürme ihtimali markaya göre de değişiyor bence...

Şef mercedes dünya çapında kendini belli etmiş bir marka olduğundan motorları ömürlük olarak görülüyor biliyorsunuz, 250 300bin kmde bir revizyona sokulsa milyonlarca km yol götürür o araçlar, türkiyede ve düşük hacimli dizel olan bir araç bırakın 90binkm 190bin kmde ise 2 kez düşünmek gerekir, demem o ki o citröen duruşuyla en az 190bin gibi duruyor. Bir kaç bin liranın çok da lafı olmayacaksa Clio Sembol 1.5 dci da önerebilirim, en azından citroenden çok daa kolay elden çıkarılabilen araçtır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xsara 1'in istanbuldaki son çıkma parçalarını ben aldım hocam ona göre al yani :D
parçası acayip pahalı ve salakça bir araba. arabayla kaza yaptım parçalarını buluncaya kadar canım çıktı :) yol tutuşu falan çok kötü. malzeme olarak ise dandik ötesi...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni sayılabilecek yani 2000 den sonraki arabalarda bunu anlamak inanın çok zor...
bakımlı bir arabaysa yol gitmiş ezilmemişse bu arabanın kmsini, 500bin de n 200 bin e veya daha altına çekerse anlaşılması çok çok zor...

veya bmw grubunda e36-46 grubunda km nin anlaşılması çok çok zor...

direksyon boyama vites körüğü topuzu vs. anında iç kusurlar yok ediliyor...

bu konuda en hassas firma vw grubu ...5 adet beyin var...km sayacı şanzıman sayacı çalışma saati beyin sayacı vs.vs.vs
bu grupta tek düşürünce anında anlayabiliyorsunuz...
tabi yapan onuda yapıp 5 inide düşürüyor :)

çok takmayın km ye temizse içinize sinerse alın binin :)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen abi lafım ezmek yada küçümsemek adına degil ancak sehir içi kullanılacak aracın cokta büyük bir sorunu yoksa.birde bu rakam 15 bin tlyi gecmiyorsa. ha 50 bin ha 250 bin. ne önemi varkı. 13e al 13e sat.