klimasız Vectra'yı klimalıya çevirme

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün klimamdaki kaçağı yaptırıyordum. İskitler sanayiinde ihtiyar bir klimacı olan Sinan usta'ya. Benim işle uğraşırken biri gelip aynı soruyu 1991 golf için sordu, 3 bin tlyi bulur, sat arabanı üzerine 3 bin koy git klimalısını al dedi. O saydı orda, bir sürü ek parça gerekiyormuş.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bende o düşük km yüzünden almış idim. Ama sonradan bir dünya sorun yaşadım aslında yatan araç da pek iş değil hemde uzun zaman yattı ise. hayırlısı artık bundan sonraki aracım da klima olmazsa olmaz olacak. Cumartesi Ankara gölge de 40 derece olacak ki duman olduk resmen.

Senin gördüğün Astra SW aracım darbesiz, boyasız, yaşına göre düşük kilometreli, mekaniği orijinal bir araç. Ankara'da yaşayan eski sahiplerinden birisi zaman zaman uzun süreli yurt dışına çıkan biriymiş. Sanırım aracı kapalı bir yere çekmek yerine (işyeri, site, kurum, özel ..... bir yerin açık otoparkı olabilir) gölgede dursun diye bir ağaç altına bırakıp gidiyormuş. Toz, toprak, ağaç yaprakları, kar kış nedeniyle aracın muhtelif bölgelerinde kaporta hasarları oluşmuştu. Görünün kaporta masraflarını göz önüne alarak aracı hesaplı aldım diyordum ama aracı tamamen söktüğümde çok da hesaplı almadığım ortaya çıktı ;) Uzun süre açıkta yatan aracın hasarını tahmin etmek zordur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O iş o kadar kolay ve hesaplı olsa hemen gider iki aracıma da klima taktırırım, İzmir'in sıcakları malüm. ;)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
daha önce 1.6 vectrama dijital klima takmıştım.tüm parçaları yurt dışından getirmeme ragmen 2000 tl civarı tutmuştu. işçiliği çok zor ve zaman alıcı . şimdi toplasanız nerden baksanız 3000 temiz malzeme tutar. işçilik + aldığınız malzemenin durumu vs , bence girmeyin bu işe. üzerine ekelyip temiz bir araç alın derim.

oserbir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende o düşük km yüzünden almış idim. Ama sonradan bir dünya sorun yaşadım aslında yatan araç da pek iş değil hemde uzun zaman yattı ise. hayırlısı artık bundan sonraki aracım da klima olmazsa olmaz olacak. Cumartesi Ankara gölge de 40 derece olacak ki duman olduk resmen.

Evet aynen yatan araç iyi değil kesinlikle daha önce de sormuştum şuan bir elektrik motor içi kablo sistemi istiyor. Bayrama gittiğimde rölantide sıkıntı vardı arada yükseliyor birden düşüyordu rölanti ayarlayıcısını temizlettim epey küf aktı ama aynı şeyi gene yapıyor. Daha da bu motora tüp değmemiş hali :) tüp olsa daha da sorunlar artar gibi geliyor. Şöyle istediğim gibi fısır fısır değil