klima

ulupinar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 2ay önce astra G aldım bugün klimanın faal olup olmadığı aklıma geldi açtım ışık yanıyo çalışıyo gösteriyo ama soğutmuyor acaba klima gazımı bitti yoksa başka birşeydenmidir?

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki fikir olur diye belirteyim dedim,boludasınız galiba,soğuk havalarda pek farkedilmiyor klimanın soğutup soğutmadığı.ben de samsundayım klimayı cam buğusunu alsın diye açmıştım pek hoşlanmadım soğutmasından.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bu aylarda aldım aracı alırken klimaya baktım özlelikle çalışmadı klima dedim bunu yaptırın daha sonraki gün geldiler açtık klimayı soğuk püfür püfür (bu arada kayseri ozamanda soğuktu) tamam dedim neyse havalar ısındı şunu açayım dedim yok soğutmuyo memleketteydim ozaman klimacıya götürdüm ne göreyim klima motorunun üzerindeki çatal boru mefta :D Soğuk havalarda klima denemeyin ....

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ne borusu görelim motor üzerinde:)kaputun altı örümcek ağı gibi kablo dolu,ancak yaz gelince anlarız galiba.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de klima arızalanmıştı..sebebi de klima motoru üzerinde klanş denen parça yolda giderken klima açılınca motordan birden devir alınca deforme oluyormuş..ama bunu anlayana dek gaz falan bastık bayağı uğraştık!!
yani demek istediğim arızanın sebepleri çok çeşitli olabiliyor.

ulupinar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar sanırım biraz daha ısınsın havalar ondan sonra baktıracaz şimdiden masraf etmeyelim,

ulupinar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki fikir olur diye belirteyim dedim,boludasınız galiba,soğuk havalarda pek farkedilmiyor klimanın soğutup soğutmadığı.ben de samsundayım klimayı cam buğusunu alsın diye açmıştım pek hoşlanmadım soğutmasından.

bundan öncei arabamda da başıma gelmişti soğutmuyo hissediyorum ama havalar soğuk olduğundan mı hiç düşünemedim :)

ulupinar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de klima arızalanmıştı..sebebi de klima motoru üzerinde klanş denen parça yolda giderken klima açılınca motordan birden devir alınca deforme oluyormuş..ama bunu anlayana dek gaz falan bastık bayağı uğraştık!!
yani demek istediğim arızanın sebepleri çok çeşitli olabiliyor.

ona da dikkat edecem sağolasın