Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

Ozan link' Alıntı:
arkadaşlar ben de aynı problemden muzdaribim , benim rolantıdekı anlık tüketim 1. 5 senedir 0.7 lt nın altına inmedi en fazla ise 2 lt ye kadar gördüm çok düzensiz hareket ediyor durduk yerde 0.7 den - 0.9 -1.1 gibi sayılar arası gıdıp geliyor servise söyledim geçiştirdiler tabiki acaba bir problem mi var ?
normal benimde öyle tüketim değerlerim.

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

valla canımı sıktı bu iş.biraz daha takip ediyim bakalım nolcak.teşekkürler herkese:)

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

bndede bazen bu durum gözleniyor hatta bugünde geldi başıma normal seyir halindeki anlık tüketim değerleri bi an aşırı fazla geldi sağa çekip rölantide durdum 0.8-0.9 gösteriodu anlık tüketimi bikaç kere daha geldi bu başıma DPF dendir diye pek umursamadım açıkçası bide bu şekilde gittikten sonra nedense kapalı olan klimamdan soğuk hava gelmeye başladı fan bile açık değildi ama düşük seviyede soğuk üflüyordu neden olabilirki acaba??

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet bendede hep soguk hava geliyo kapalı olmasına ragmen..

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

bu konu hakkında bilgisi olan yokmu acaba?

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aktaş link' Alıntı:
bndede bazen bu durum gözleniyor hatta bugünde geldi başıma normal seyir halindeki anlık tüketim değerleri bi an aşırı fazla geldi sağa çekip rölantide durdum 0.8-0.9 gösteriodu anlık tüketimi bikaç kere daha geldi bu başıma DPF dendir diye pek umursamadım açıkçası bide bu şekilde gittikten sonra nedense kapalı olan klimamdan soğuk hava gelmeye başladı fan bile açık değildi ama düşük seviyede soğuk üflüyordu neden olabilirki acaba??

Aklıma şöyle bir ihtimal geliyor: Ayarlarında dışarıdan hava alma yerine devridaim ayarlanmış ise klima artan nemi gidermek  için devreye girmiş olabilir. Araçlarımızda hava kalite sensörü var malum (çift bölgeli klimalarda. gerçi 2011 ya da 2012 modellerde kalktığı söyleniyor ama...)

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

devirdaim açık deildi.aracım 2011 model ama sensör varmı bilmiyorum :s

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer klima kapalı olduğu halde hafif bir hava geliyorsa kapalıyken bile bir kere araç içi devirdaim düğmesine basın hava kesiliyor çok uğraştım keşfetmek için :)

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracıma biner binmez deneyeceğim tşk Ozan Bey

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

benzinden dekaynaklanıyordur. ben su anda GTl kullanıyorum, rolanti 0.3-0.4 arasında geziniyor... 0.3ü de gorduk.
genel ort 6.3'den 5.9'a dustu... aynı yol ve sartlarda....