Klima ile birlikte silkelenme

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar. Geçenlerde klimayı kullanmam gerekti ve açınca araç bir beşik havasına büründü. Motordan horultu gelmeye ve araba silkelenmeye başladı. Klimayı kapatınca bu dediklerim bitti. Servise götürdüm klima gazı eksilmiş dediler ve gaz bastılar ama sonuç aynı. Acaba herkesin aracındamı böyle bir sorun var yoksa sadece banamı denk geldi :) ve çözümü varsa bilenlerin yardımlarını bekliyorum. İyi forumlar , keyifli sürüşler.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima ile birlikte silkelenme

Servis klima gazı eksilmiş dediler gaza bastılar sonuç aynı ve daha sonra sizi yapacak birşey yok diye geri mi yolladılar burayı annayamadım ?

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş

Evet dizellerin bazisinda hatta cogunda boyle benim aracdada boyle hafif gaz versen durum duzeliyo

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende dizel kullandım, klimayı hiçbir zaman 2. seviyenin üstünde kullanmıyordum araç fazla zorlanmasın diye, böyle bir olaylada hiç karşılaşmadım.

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Servis klima gazı eksilmiş dediler gaza bastılar sonuç aynı ve daha sonra sizi yapacak birşey yok diye geri mi yolladılar burayı annayamadım ?

Hocam gaza basmadılar :) Klima gazı bastılar demek istedim anlatım bozukluğu yapmışım :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
Hocam gaza basmadılar :) Klima gazı bastılar demek istedim anlatım bozukluğu yapmışım :)
:) Önemli olan o değil, soruna bir çözüm bulamadan sizi gönderdiler mi :) ? Asıl problem burda bence

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
:) Önemli olan o değil, soruna bir çözüm bulamadan sizi gönderdiler mi :) ? Asıl problem burda bence

Çözüm bulamadılar hatta yapılan açıklama şu. "Keşke araç 100 bg olsaydı o zaman bu sorun olmazdı. Klima 5 bg yiyor ve araba 90 bg oluyor. Bundan dolayı silkelenme yapıyor :)"

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
Çözüm bulamadılar hatta yapılan açıklama şu. "Keşke araç 100 bg olsaydı o zaman bu sorun olmazdı. Klima 5 bg yiyor ve araba 90 bg oluyor. Bundan dolayı silkelenme yapıyor :)"
Bazen bizim servisler malesef şaka gibi olabiliyor. Özelden bana hangi servis olduğunu mesaj atabilirmisin, forum kuralları gereği buraya yazılıp yazılmaması gerektiğini bilmiyorum o yüzden.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gozunaydin janjan benim aractada var bu problem ama cozumu yok derhal Opel I ara durumunu anlat
Ama cozum bekleme elinden geleni yap Ben denedim hic umurlarinda degil benden soylemesi cozum icin almanyadan cevap bekliyorum bende

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gozgozlu35 link' Alıntı:
Gozunaydin janjan benim aractada var bu problem ama cozumu yok derhal Opel I ara durumunu anlat
Ama cozum bekleme elinden geleni yap Ben denedim hic umurlarinda degil benden soylemesi cozum icin almanyadan cevap bekliyorum bende

Opel merkezi arasamda adamlarda ilgi alaka diye birşey yok ki. Boşa kürek çekme durumları oluyor ama yinede arayacam. Düşünüyorum da acaba opel Türkiye'ye ayıplı mal mı gönderiyor diye. Benim aracımın arka amortisörleri değişti , aldığım ilk gün teyp arızalandı , kaliperler cabası , kalkışta uğultu var falan filan diye bir sürü çoğaltabilirim bunları..